Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

SARA Motors Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
choixalacreme

choixalacreme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.03.2005
Deschid acest topic pentru a putea discuta despre SARA Motors Timisoara, un dealer de Suzuki despre care se discuta deja pe alt forum, si nu de bine.
Inainte de a detalia, vreau sa stiu daca sunt persoane care s-au lovit de cei de la SARA / Timisoara si daca postatul unui link (care ma scuteste sa scriu destul, credeti-ma) este ok sau ba.

Situatia, ( pe f.f. scurt) este de necrezut si incredibil cum de inca le merge:

Comanzi o masina X cu dotari Y, care urmeaza sa vina peste Z zile/luni.
Masina vine (la toti pe care i-am cunoscut ca au luat de acolo ) cu intarziere, si cu alte dotari. intotdeauna in minus. La telefon ti se spune ca totul este in regula, asta pana cand ajungi acolo.
Apoi ti se promit compensari ca sa iei totusi masina. Iei masina.
Asa zisele "compensari" nu mai apar sau nu le poti folosi ca oricum sunt incomplete.

Deocamdata imi mananc nervii cum sa procedez in continuare.

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
naspa.. auzisem destule plangeri pe diverse forumuri despre reteaua de distributie Suzuki.. un mare minus al masinilor suzuki. Oricum daca nu isi respecta indatoririle, dat in judecata daca masina e pe societate sau opc si/sau dat in judecata da caz ca e pe persoana fizica

#3
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Un amic a luat de la ei un Ignis, dar asta se intampla acum 2 ani. Masina i-au adus-o cam in termen din cate imi aduc aminte, era mai ieftina decat aceleasi dotari la B&S Bucuresti, singura problema a fost faptul ca nu avea difuzoare pe spate, desi trebuia sa aibe. Le-a obtinut si pe acelea, dar dupa cateva luni, si ceva ton mai ridicat de ambele parti...
In rest masina a fost super buna (a dat-o pentru ca a plecat din tara).

#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostZetics, on Dec 3 2006, 22:48, said:

Un amic a luat de la ei un Ignis, dar asta se intampla acum 2 ani. Masina i-au adus-o cam in termen din cate imi aduc aminte, era mai ieftina decat aceleasi dotari la B&S Bucuresti,...

Nu sint 2 importatori in RO, unul e Sara Motors TM, celalalt B&S?  :scratchchin:

#5
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Ba da, din cate stiu eu. Nu asta am spus, amicul a luat de la "ei" (adica Sara, ca despre astia e vorba in topic) si ca aveau preturi si dotari mai bune decat B&S?

#6
choixalacreme

choixalacreme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.03.2005
La mine mos Craciun nu vine,  tocmai am aflat ca toate accesoriile care trebuau aduse de acum o luna jumate nici nu s-au comandat. Firma asta este de toata rusinea, cum dracu fac unii asa afaceri si le mai si merge...

De la anul probabil ca incep sa dau anunturi "caut avocat in Timisoara, cu experienta in procese cu SARA .."

Sunt dezamagit de bataia de joc a celor de la firma asta, daca ar stii japonezu ce poame sunt astia si cum fac ei firma mama de rahat..

#7
trigonul

trigonul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.10.2005
Self motors din bacau sunt importatori directi si am auzit ca sunt ok. stie cineva de ei ceva? mersi
http://www.suzukiself.ro/pro.html

#8
adyx3mbmx

adyx3mbmx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.04.2007
Super neseriosi oamenii. Masina merita toti banii totusi (Suzuki SX4). Nu stiu cand au de gand sa-mi trimita cartea masinii.

#9
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
Si de ce nu va plangeti JAPONEZILOR, direct?Va spun eu, merge sigur!

#10
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
Scrieti direct la producator, sau la dealerul pt Europa. Dati date concrete, VIN, nr contract, etc. Veti avea surpriza sa primiti raspuns MULT mai repede decat va asteptati!

#11
ar28tm

ar28tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.06.2007

View Postadris1919, on Jul 11 2007, 11:21, said:

Scrieti direct la producator, sau la dealerul pt Europa. Dati date concrete, VIN, nr contract, etc. Veti avea surpriza sa primiti raspuns MULT mai repede decat va asteptati!


tu asa ai facut cu cei de la Opel, sau noua ne place sa-i zicem altuia cum si ce sa faca, dar pe plan personal .... . Tocmai am citit topicul la care fac referire.

#12
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Am dat 2 mailuri, pentru oferta, la B&S si nimic (de vre o 2 zile) or fi in vacanta cu totii , au intrat in faliment sau vand prea mult si nu au timp :D .

#13
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postmelcu79, on Aug 9 2007, 10:07, said:

Am dat 2 mailuri, pentru oferta, la B&S si nimic (de vre o 2 zile) or fi in vacanta cu totii , au intrat in faliment sau vand prea mult si nu au timp :D .

nu au oferta decit xeroxata, nu au scaner ca sa o trimita, eventual pot pe fax...
ma mir ca au email...

#14
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Hai mai da i in masa.!! Ce o fi asa greu sa scrii 1xxxxx si o zi buna . O sa trec pe la ei dar ma gandesc oare ce se intampla daca cumperi de la ei , daca acum ca potential client se poarta asa.?????

#15
maxutu

maxutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2006

View Posttrigonul, on May 6 2007, 04:54, said:

Self motors din bacau sunt importatori directi si am auzit ca sunt ok. stie cineva de ei ceva? mersi
http://www.suzukiself.ro/pro.html

ai auzit gresit

#16
gotronic

gotronic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.07.2007
Se mai fabrica Suzuki Ignis.??? Dealerul din Tg. Mures a zis ca nu. Doar daca mai gasesc pe undeva pe stoc. De 4x4 a zis sigur ca nu mai gasesc nicicum. !!! :o  M-au indrumat sa ma uit pe site-ul suzukivest.ro, dar nu intra nimic.!!!
Merci

Edited by gotronic, 17 November 2007 - 00:04.


#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca vreti Suzuki ignis 4x4 uitati-va si la Subaru justy. e tot aceeasi masina, facuta in ungaria.. doar ca are sigla subaru pe ea

#18
zavalita2002

zavalita2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 15.02.2006

View Postgotronic, on Nov 17 2007, 00:01, said:

Se mai fabrica Suzuki Ignis.??? Dealerul din Tg. Mures a zis ca nu. Doar daca mai gasesc pe undeva pe stoc. De 4x4 a zis sigur ca nu mai gasesc nicicum. !!! :o  M-au indrumat sa ma uit pe site-ul suzukivest.ro, dar nu intra nimic.!!!
Merci

Acum 1 luna la B S motors, adica suzuki bucuresti, se gaseau sigur Ignisuri. Suna acum !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate