Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 

ATi Radeon 7000

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Punky

Punky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2003
Salut !
Are cineva idee ce setari se fac la placa asta  ??
Adica in momentul actual se misca mai slab ca un GeForce2 ....  adica nu se simte nici un fel de diferenta la setarea de performanta si setarea de calitate a imaginii ..... sa fie chiar asa praf placa ???? :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

#2
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
pai e mai slab ca un gf2 mx 400...incearca sa pui niste drivere obtimizate la maxim...sa iti scoata untu' din placa :D

#3
Punky

Punky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2003
Da ... asta am facut  .. am pus ultimele drivere care le-am gasit dar ..... tot praf se misca :D

#4
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
nu incerca cu ultimile, incearca cu unele mai vechi...astea noi sunt obtimizate pentru cele noi, incearca cu niste drivere mai vechi. poate vei obtine rezultatul dorit :D

#5
aproapeom

aproapeom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.12.2003
nu stiu daca e asa o mare diferenta intre radeon 7000 si 7500 , dar eu am un radeon mobility 7500 pe laptop care face muci gf 2 mx, desi are doar 32 de ram. nu cred ca un model putin inainte ar fi chiar asa de slab. incearca placa pe alt calc, sau mai bine uita`te la niste teste, sa vezi cat scoate placa. s`ar putea sa fie busita.

#6
aproapeom

aproapeom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.12.2003
sau vezi poate nu e facuta de ati placa, incearca alte drivere.

#7
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
radeon 7000 pe Barton 2500+ / Epox 8rda3+series / 512 MB DDR 400 dual-chnl ... m-a lasat masca! Sistem configurat cu manuta mea ...

3D Mark 2000 (NU 2001 !!!!) default benchmark - a scos MAI PUTIN de 2400 de puncte ...

Am repetat testul de vreo 3 ori, in diferite setari etc ... nu a sarit de 2400 nici sa-l omori ...

ideea: da, se pare ca-s slabe rau la partea de calcule ...

#8
Twister

Twister

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 269
  • Înscris: 22.01.2004
Depinde care este  producatorul placii respective,eu personal am un Gigabyte la 64Mb si se misca destul de bine,cumva memoria este peste capabilitatile AGP. Am overclockuit-o la maxim,i-am montat un ventilator,i-am instalat ultimile drivere si am testat-o chiar si cu 3Dmark2003,unde suporta doar un joc,Wings of fury. Rezultatul a fost ca am scos punctaj cu 50% peste cele obtinute de alti detinatori de Radeon7000.  Repet,din punct de vedere al memoriei sunt multumit,o bila neagra la capitolul AGP,se misca in reluare la anumite jocuri de mare dinamism. dar pt pretul si timpul la care a fost conceputa este o placa buna, de vreme ce se cumpara si acum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate