Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Tenis

- - - - -
  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#289
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006
James Blake (USA) - Marin Cilic (CRO)  1  @1.67  

Blake are un joc foarte solid pe aceasta suprafata. Dupa meciul extraordinar din turul anterior cand a revenit de la 0-2 la seturi, cred ca si-a recapatat increderea in fortele proprii. Cilic si-a depasit cea mai buna performanta a carierei, ajungand pana in turul 4 la Melbourne. Cred ca pentru tanarul croat se va incheia totul aici la aceasta editie a openului australian. In 2006 Blake  l-a invins pe Cilic 6-1 6-2 , insa acest rezultat nu prea are mare importanta deoarece din 2006 si pana acum Cilic a crescut mult in valoare.

#290
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbrontemil, on Jan 20 2008, 21:56, said:

James Blake (USA) - Marin Cilic (CRO)  1  @1.67

Blake are un joc foarte solid pe aceasta suprafata. Dupa meciul extraordinar din turul anterior cand a revenit de la 0-2 la seturi, cred ca si-a recapatat increderea in fortele proprii. Cilic si-a depasit cea mai buna performanta a carierei, ajungand pana in turul 4 la Melbourne. Cred ca pentru tanarul croat se va incheia totul aici la aceasta editie a openului australian. In 2006 Blake  l-a invins pe Cilic 6-1 6-2 , insa acest rezultat nu prea are mare importanta deoarece din 2006 si pana acum Cilic a crescut mult in valoare.

BLAKE J. (USA) CILIC M. (CRO) 6-3 6-4 6-4

#291
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Dupa cum era de asteptat Djokovic castiga marea finala de la Australian Open. Bravo lui si bravo Serbia ! O tara mica care da tenismeni de mare clasa pe banda rulanta si aici ma refer la Djokovic, A. Ivanovic tipsarevic s.a. Pacat de Anna Ivanovic ca a pierdut in finala cu Sharapova . Ar fi fost o dubla de vis pentru Serbia.

#292
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Mi-ar fi placut sa castige Tsonga.

Djokovic e jucator bun dar lipsit de spectaculozitate. Se aseamana intr-o oarecare masura cu Nadal, ambii avand anduranta fizica si constanta in joc.

Prefer jocul spectaculos al lui Federer sau al nou-venitului Tsonga.

#293
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006
Santoro F. - Luzzi F.  1  @1.30  

Diferenta de clasa intre cei 2 jucatori. Santoro este favoritul numarul 1 al acestui turneu, pe care la castigat anul trecut fara sa piarda un set. In 2008 Santoro are infrangeri doar la jucatori mult mai bine clasati decat el : Federer, Davydenko si Tursunov. Francezul joaca in sala destul de bine si nu cred ca va avea probleme in a se impune. Luzzi este mai mult un jucator de challengeruri . Anul trecut a participat si el la Bergamo si a pierdut in primul tur in fata numerului 457 mondial.  Am incredere maxima in Santoro.

#294
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
Baghdatis - Ancic, castiga baghdatis, cota 1.59, la 16:15.

Peschke/Sugiyama - A.Bondarenko/K.Bondarenko  2, cota 1.48(surorile Bondarenko au castigat luna trecuta Australian Open la dublu).

#295
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
n-a iesit niciuna.

#296
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbrontemil, on Feb 5 2008, 10:23, said:

Santoro F. - Luzzi F.  1  @1.30  

Diferenta de clasa intre cei 2 jucatori. Santoro este favoritul numarul 1 al acestui turneu, pe care la castigat anul trecut fara sa piarda un set. In 2008 Santoro are infrangeri doar la jucatori mult mai bine clasati decat el : Federer, Davydenko si Tursunov. Francezul joaca in sala destul de bine si nu cred ca va avea probleme in a se impune. Luzzi este mai mult un jucator de challengeruri . Anul trecut a participat si el la Bergamo si a pierdut in primul tur in fata numerului 457 mondial.  Am incredere maxima in Santoro.






Pashanski B. v Starace P.  -  3 seturi @2.00


Meciurile disputate pe zgura sunt foarte disputate in general. Acum se intalnesc 2 jucatori care au rezultate notabile pe aceasta suprafata. Cred ca va fi un meci strans in care ambii jucatori vor trage "cu dintii" de fiecare punct. Anul trecut cand s-au intalnit tot pe zgura, Starace a abandonat in setul decisiv din cauza unei accidentari. Vad un meci castigat in setul decisiv de Potito Starace.


Si urmatoarele meciuri le vad surprize :  Peer S. v Schiavone F.  2 @2.70

Vliegen K. v Hanescu V   2  @2.60


  Bychkova E. v Errani S.   1  @2.25

Edited by brontemil, 18 February 2008 - 13:51.


#297
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbrontemil, on Feb 18 2008, 13:55, said:

Pashanski B. v Starace P.  -  3 seturi @2.00


Meciurile disputate pe zgura sunt foarte disputate in general. Acum se intalnesc 2 jucatori care au rezultate notabile pe aceasta suprafata. Cred ca va fi un meci strans in care ambii jucatori vor trage "cu dintii" de fiecare punct. Anul trecut cand s-au intalnit tot pe zgura, Starace a abandonat in setul decisiv din cauza unei accidentari. Vad un meci castigat in setul decisiv de Potito Starace.


Si urmatoarele meciuri le vad surprize :  Peer S. v Schiavone F.  2 @2.70  - s-a retras italianca inaintea meciului

Vliegen K. v Hanescu V   2  @2.60


  Bychkova E. v Errani S.   1  @2.25

destul de slab .. ;)

#298
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
surprize mari ieri: gabashvili-j.c.ferrero 7-5 6-1(asta nu prea mare)
zverev-kochschleiber 7-5 7-5

#299
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006
Baghdatis M. vs. Soderling R. - Predictie: First set Baghdatis  Cota: 1.70

Cu siguranta va fi un meci echilibrat. Ambii jucatori au un joc solid pe aceasta suprafata. Saptamana trecuta ambii jucatori au participat la Marseille, unde au fost eliminati in sferturi, respectiv in semifinale de acelasi jucator: Mario Ancic. Din cate il stiu eu pe Baghdatis, el se concentreaza foarte bine pe inceputul meciurilor, fapt dovedid si de ultimele meciuri jucate de el.


Cirstea S. vs. Pin C. - Predictie: 1  Cota: 1.70

La numai 17 ani, tanara speranta a tenisului feminin din Romania are sansa sa intre in primele 100 jucatoare din circuitul WTA. Dupa cum a declarat si ea, suprafata ei favorita este hard-ul, insa in ultimul timp s-a antrenat doar pe zgura, urmand sa participe la mai multe turnee pe aceasta suprafata. Sorana are un joc solid de pe fundul terenului, cu lovituri puternice, care cred ca ii vor pune mari probleme micutei Pin. Pin are un joc surprinzator pe zgura: nu prea are rabdare si ataca destul de des, insa acest lucru ii convine jucatoarei noastre si cred ca o va pasa de mult ori pe frantuzoaica. In aparare sta destul de prost frantuzoaica si nu cred ca va rezista atacurilor puternice ale Soranei.

#300
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
baghdatis-soderling 3-6 6-3 pana acum.

emil, lucrezi la vreo revista de sport ?

#301
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View PostTaquito, on Feb 19 2008, 15:08, said:

baghdatis-soderling 3-6 6-3 pana acum.

emil, lucrezi la vreo revista de sport ?
pacat ca baghdatis si-a pierdut primul game jucat pe serviciu....


nu lucrez  :P

#302
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbrontemil, on Feb 19 2008, 11:59, said:

Baghdatis M. vs. Soderling R. - Predictie: First set Baghdatis  Cota: 1.70

Cu siguranta va fi un meci echilibrat. Ambii jucatori au un joc solid pe aceasta suprafata. Saptamana trecuta ambii jucatori au participat la Marseille, unde au fost eliminati in sferturi, respectiv in semifinale de acelasi jucator: Mario Ancic. Din cate il stiu eu pe Baghdatis, el se concentreaza foarte bine pe inceputul meciurilor, fapt dovedid si de ultimele meciuri jucate de el.


Cirstea S. vs. Pin C. - Predictie: 1  Cota: 1.70


La numai 17 ani, tanara speranta a tenisului feminin din Romania are sansa sa intre in primele 100 jucatoare din circuitul WTA. Dupa cum a declarat si ea, suprafata ei favorita este hard-ul, insa in ultimul timp s-a antrenat doar pe zgura, urmand sa participe la mai multe turnee pe aceasta suprafata. Sorana are un joc solid de pe fundul terenului, cu lovituri puternice, care cred ca ii vor pune mari probleme micutei Pin. Pin are un joc surprinzator pe zgura: nu prea are rabdare si ataca destul de des, insa acest lucru ii convine jucatoarei noastre si cred ca o va pasa de mult ori pe frantuzoaica. In aparare sta destul de prost frantuzoaica si nu cred ca va rezista atacurilor puternice ale Soranei.


#303
ICanFly

ICanFly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 01.12.2007
un site mishto cu lectii de tenis...
din pacate e in japoneza (cred)
insa imaginile sunt foarte bune.
merita vazut/sapat prin el:
http://news.tennis36...lumn/col02.html
http://news.tennis365.net

#304
ICanFly

ICanFly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 01.12.2007
niste filmulete instructive mishto:
http://www.videojug....r-forehand-grip

#305
ICanFly

ICanFly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 01.12.2007
am mai descoperit un site foarte bun despre tenis:
http://www.tennisser...bo-archive.html

#306
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
Master Series Indian Wells

Official site
http://www.pacificlifeopen.com/1/home/

Draws
http://www.pacificli...aws/default.asp

Order of Play
http://www.pacificli...oop/default.asp

Live scores
http://www.protennis...w.atptennis.com

Va astept cu ponturi si comentarii..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate