Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

regularizare impozit

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ubruschka

ubruschka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.11.2006
Va rog sa ma ajutati si pe mine. Mama mea a primit in luna august anul 2006 de la finante o foaie cu regularizarea impozitului, cum ca ar tb sa plateasca 93 RON, pemtru activitati din 2002. Mentionez ca in anul 2002 mama a mai lucrat pe baza de contract de colaborare la Zepter. Iar impozitul rezultat atunci in acel an a fost de 10% si a fost retinut de catre Zepter. Mama are toate facturile pe care este mentionat ca s-a retinut impozitul la Zepter.
In anul 2004 a primit aceeasi instiintare ca si acum de la finante ca tb sa plateasca pe anul 2002 impozit de 93 RON, atuncia a depus contestaie si i-au dat dreptate si s-a inchis dosarul.
Acum iarasi aceeasi problema... acelasi impozit de 93 RON ne da batai de cap.
Am primit instiintarea cu impozitul in luna august iar in luna octombrie am depus contestatie.....ideea e ca la contestie nu am primit nici un raspuns, insa intre timp trecand cele 60 de zile in care tb platit impozitul am primit acum acasa o somatie, in care scrie ca daca nu se achita in max 15 zile impozitul se va trece la executare silita.
Ce trebuie facut in acest caz?
Asteptam sa se rezolve contestatia? Si daca nu se rezolva in 15 zile ce se intampla?
Unde se poate reclama sau ce se poate face? Trebuie sa se duca mama la audiere la directorul de la finante?
ca in somatie....singura cale de rezolvare care apare e instanta judecatoreasca....
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi cat mai repede.
Multumesc mult

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate