Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Radio Tuner FM

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
La magazine nu ai nici o sansa. Nu inteleg de ce dar NU mai exista ! Toti vor sa-ti bage pe gat un kakat de tuner TV ca "are si FM" ... So, numai vechituri daca ai noroc sa mai aiba cineva.

#38
Storm

Storm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.07.2002
trebuie sa-mi fac crucita sa mai gasesc vreun amarastean

#39
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Catalin, cum spuneau si cei de la Creative, ca sa asculti pe toate boxele, sunetul de pe Line In trebuie procesat.
Poti incerca asta cu Winamp cu plug-in-ul CD/Line In de la NullSoft, dupa care dai click-dreapta - Play - Location - si scrii acolo linein://. Este adevarat ca este un pic peste mana, dar... !

#40
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by djlyon
Poti incerca asta cu Winamp cu plug-in-ul CD/Line In de la NullSoft, dupa care dai click-dreapta - Play - Location - si scrii acolo linein://. Este adevarat ca este un pic peste mana, dar... !


Pai da.. am incercat si-mi pleaca un plugin de vizualizare a sunetului (GRAFIC) care se anima in functie de muzica DAR se aude TOT ca inainte. This is strange .. poate nu fac eu cum trebuie ceva ?

#41
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
exista o solutie..niste drivere adevarate, nu jafurile de la Creative :) Fac ceea ce vrei tu fara probleme. Dar se cheama kx :)

#42
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003

Quote

Originally posted by Cătălin
Pai da.. am incercat si-mi pleaca un plugin de vizualizare a sunetului (GRAFIC) care se anima in functie de muzica DAR se aude TOT ca inainte. This is strange .. poate nu fac eu cum trebuie ceva ?


Plug in-ul cd/linein de la Winamp n-a mers, dar am scos de la nullsoft un plugin asemanator pe care l-am pus k atashament.
Cu pluginul asta am reushit sa fac boxele de pe spate sa mearga, dar centralul shi subwooferul inca nu. Probabil tre sa caut vreun plugin de output care sa trimita semnalul pe cele trei canale (fata, spate, central/sw). Nu stiu exact ca nu prea ma pricep la asha ceva.

Pluginul are un readme in care scrie ce setari sa faci, shi ce parametrii sa-i dai.
bafta.  :oK:

Attached Files



#43
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Normal ca o chestie adevarata ar fi o setare din driver, astfel incat sunetul de pe Line In sa fie trimis pe toate boxele. :)

#44
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
La ce bomba de Cmedia am, nu cred ca s-au obosit aia care au facut-o sa rezolve shi aspectul asta.

#45
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,416
  • Înscris: 11.08.2003
am un genius sound maker 5.1 cu tot ce-i trebuie, daca vrei sa schimbi placa aia se sunet, @ 500k :P

#46
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by menetz
exista o solutie..niste drivere adevarate, nu jafurile de la Creative :) Fac ceea ce vrei tu fara probleme. Dar se cheama kx :)


O yeah....

Quote

Q. Will there be support for the Creative Labs Extigy?

A. Not at the moment. The Extigy is NOT 10k1/10k2-based card (most of it's functionallity is software-based), and since it is a USB audio device it is not currently kX-compatible.


#47
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by skullpder
Plug in-ul cd/linein de la Winamp n-a mers, dar am scos de la nullsoft un plugin asemanator pe care l-am pus k atashament.


Nu a mers nici asta  ;) Astept sa-mi vina setul de boxe... a ramas singura sansa  :D

#48
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Ai umblat pe la recording settings? acolo trebuie linein bifat shi debifat lineinul de la la volume control.

#49
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,416
  • Înscris: 11.08.2003
[email protected]  are un tuner radio de dat pt 250k dar e pe isa...

:D

#50
Storm

Storm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.07.2002
poate gasesti un PCI......ca port ISA n-am in calc..

#51
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Pai cred ca aia e beleaua... Nu prea se gasesc pe PCI :(

#52
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Cataline, ia baga un oki aici.. s-ar putea sa-ti surada chestia asta...

http://www.tech-repo...o/usb-radio-1.x

#53
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,416
  • Înscris: 11.08.2003
am gasit un tuner si am spus despre el. stiu ca nu e pe pci dar era un tuner, mai departe tu decideai daca e bun sau nu!
:D

#54
Storm

Storm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.07.2002
thank's....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate