Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 

Multifunctionala Hp C1380

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
mossad7

mossad7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 02.09.2006
Buna ziua, de cateva zile mi-am cumparat o multifunctionala HP c1380 dar am cateva nedumeriri.. Vreau sa stiu cam cate pagini poti printa cu un cartus alb negru, si cateva sfaturi care m-ar ajuta in cazul in care ar trebui sa fac un refil (sa cumpar chit de refil sau sa cumpar doar cerneala si sa bag eu cu seringa,, si la ce ar trebui sa am grija)... Pe mine momentan ma ingrijoreaza faptul cum se consuma cerneala .., am scos 20 de pagini scris 14 alb negru .. la setarea fast ( in care ei spun ca, consuma mai putina cerneala), dar nivelul la cerneala a scazut drastic .. e normal .. atat consuma sau indica gresit.. am atasat o poza sa vedeti si voi .. Astept un raspuns! Multumesc Anticipat

Attached Files



#2
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006

View Postmossad7, on Nov 5 2006, 14:18, said:

Buna ziua, de cateva zile mi-am cumparat o multifunctionala HP c1380 dar am cateva nedumeriri.. Vreau sa stiu cam cate pagini poti printa cu un cartus alb negru, si cateva sfaturi care m-ar ajuta in cazul in care ar trebui sa fac un refil (sa cumpar chit de refil sau sa cumpar doar cerneala si sa bag eu cu seringa,, si la ce ar trebui sa am grija)... Pe mine momentan ma ingrijoreaza faptul cum se consuma cerneala .., am scos 20 de pagini scris 14 alb negru .. la setarea fast ( in care ei spun ca, consuma mai putina cerneala), dar nivelul la cerneala a scazut drastic .. e normal .. atat consuma sau indica gresit.. am atasat o poza sa vedeti si voi .. Astept un raspuns! Multumesc Anticipat

1) consumul este estimat ... ca fapt divers ar putea sa mai printeze vo 10 pagini si sa ti-l arate la jumate :) eroare din soft sau marog... intreaba la hp/suport.
2) kitul de refill vine cu un suport pt cartus. nu ai suportu , nu poti scoate din cartus prin duze cerneala cat sa desfunzi capul.
3) daca nu ai inteles, orice lucru din asta ieftin are cateva stelutze in oferta: cartusele alea cu care vine is un soi de demo: cerneala impecabila dar PUTINA: ar trebui sa ai vo 5 ml din fiecare culoare si vo 6 ml negru. Iti recomand sa iti cauti kituri de refill si sa pui bani deoparte pt cartus mai mare (asta daca exista). INKTEC are un cartus de 20ml pt  psc1510 , posibil si alti producatori sa faca cartuse compatibile pt imprimanta ta.  
4) cu placere :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate