Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Am nevoie de..

- - - - -
  • Please log in to reply
423 replies to this topic

#1
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Moderator edit:
Ii rog pe cei care au nevoie de diverse informatii/referate/caracterizari/eseuri etc. sa posteze aici.
Topicurile deschise pentru problemele enumerate mai sus se vor inchide/sterge iar userul, daca nu se conformeaza si recidiveaza, va fi sanctionat.







Stiu ca mai exista un topic de genul acesta dar este la Facultati, prin urmare...
Pot sa incep eu?:D
Am nevoie de caracterizarea Chiritei din "Chirita in provintite" - Vasile Alecsandri si a lui Barzoi. Caut acum pe net, dar poate le are cineva.. :worthy:

Edited by Lucian_M, 07 January 2010 - 19:06.


#2
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
A făcut cineva "Țiganiada" de Ion Budai-Deleanu? Aveți comentarii, eseuri, orice? :D Evit să apelez prea mult la net, m-ar interesa mai mult ce aveți de la profesori sau alte surse :rolleyes: Mulțumesc

#3
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
noi abia am ajuns la Tiganiada...

#4
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostAny, on Nov 9 2006, 15:46, said:

noi abia am ajuns la Tiganiada...
Nouă nu ne-a predat nimic. A zis să luam fiecare bancă un cânt și să-l comentăm. :deadtongue:

#5
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
noua ne da teza din tiganiada...

#6
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005

View PostDida, on Nov 22 2006, 20:22, said:

Are cineva lecțiile de la biologie, cls. a XI-a predate frumos și explicate bine? Eu am o profă destul de aiurea, nu se descurcă fără manual, ne asculta destul de urât și culmea, vreau să dau teză la bio :death: (prin excludere, fizica și chimia pică :D ). Ne-a spus că ea dă teze sub formă de eseu structurat. M-aș descurca, îmi place biologia..
Deci, cine mă poate ajuta cu niște pagini scanate? :) Să fac o diferență..poate doar mi se pare mie..

Iti dau lectiile mele la biologie...daca e mai bine...eu am avut marti teza, am scapat
Attached File  bio1.JPG   232.3K   398 downloads               Attached File  bio2.JPG   278.2K   150 downloads
Attached File  bio3.JPG   235.81K   76 downloads               Attached File  bio4.JPG   244.09K   87 downloads
Attached File  bio5.JPG   313.53K   64 downloads               Attached File  bio6.JPG   320.09K   61 downloads
Attached File  bio7.JPG   288.82K   52 downloads               Attached File  bio9.JPG   287.43K   58 downloads
Attached File  bio10.JPG   310.53K   61 downloads               Attached File  bio11.JPG   198.5K   44 downloads
Attached File  bio8.JPG   310.42K   83 downloads

Edited by Any, 06 December 2006 - 19:13.


#7
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostAny, on Dec 6 2006, 19:13, said:

Iti dau lectiile mele la biologie...daca e mai bine...eu am avut marti teza, am scapat
Merci mult. Am avut deja teza. M-am descurcat în principiu, a dat și ceva grilă la care de obicei greșesc (mai ales când sunt mai multe răspunsuri corecte :) ). Oricum îmi folosesc mult lecțiile tale. :kisstogether:

#8
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Am primit la romana o tema. Trebuie sa redactez un eseu in care sa urmaresc atitudinea ciobanului Moldovan in fata mortii, si n-am nici o idee. Ce am scris in caiet nu e de ajuns si e oricum cam vag.
Orice ajutor e binevenit. :)

Edited by MadMike.Mitza, 08 December 2006 - 14:13.


#9
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005

View PostDida, on Dec 6 2006, 23:10, said:

Merci mult. Am avut deja teza. M-am descurcat în principiu, a dat și ceva grilă la care de obicei greșesc (mai ales când sunt mai multe răspunsuri corecte :) ). Oricum îmi folosesc mult lecțiile tale. :kisstogether:

cu placere...si eu am o profa aiurea rau...de obicei dupa ce imi preda lectia (daca preda) o transciu acasa si o structurez frumos...daca nu preda o scriu din carte...
lectiile de la maduva spinarii si neuron sunt facute din carte...

#10
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Pana la urma m-am descurcat cu eseul ala. Am cotrobait prin caietele din clasa a 8-a si pe net si a iesit destul de bine. Cine mai are nevoie de el, sa dea un PM. :)

#11
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Are cineva un comentariu foarte bun despre "Moara cu noroc". :rolleyes:

#12
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

View PostAndreas1, on Dec 17 2006, 18:05, said:

Are cineva un comentariu foarte bun despre "Moara cu noroc". :rolleyes:

eu am Moara cu noroc structurata pe momentele subiectului pt bac. daca te intereseaza da un PM :)

#13
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006

View PostDida, on Nov 8 2006, 23:37, said:

A făcut cineva "Țiganiada" de Ion Budai-Deleanu? Aveți comentarii, eseuri, orice? :D Evit să apelez prea mult la net, m-ar interesa mai mult ce aveți de la profesori sau alte surse :rolleyes: Mulțumesc

Eu nu am studiat aceasta opera,dar am observat ca e in versuri ....e POVESTIRE , NUVELA , BASM  :D ROMAN ??

Eu fac comentarii din vreo patru surse si la teza am scris 12 pagini doua la prima parte la a doua parte un text argumentativ si restul de 9 pagini elecubrat la greu pe ROMANUL MAYTREI  :lol:

Edited by Quenall Quabin, 20 December 2006 - 21:28.


#14
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostQuenall Quabin, on Dec 20 2006, 21:27, said:

Eu nu am studiat aceasta opera,dar am observat ca e in versuri ....e POVESTIRE , NUVELA , BASM  :D ROMAN ??

Eu fac comentarii din vreo patru surse si la teza am scris 12 pagini doua la prima parte la a doua parte un text argumentativ si restul de 9 pagini elecubrat la greu pe ROMANUL MAYTREI  :lol:
Ești în clasa a 12a? Teză de 3 ore?
La Maitreyi aveai ce scrie. Superb roman :inlove:
Anyway, am scăpat de Țiganiada. N-a dat-o la teză B)

#15
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006

View PostDida, on Dec 20 2006, 21:58, said:

Ești în clasa a 12a? Teză de 3 ore?
La Maitreyi aveai ce scrie. Superb roman :inlove:
Anyway, am scăpat de Țiganiada. N-a dat-o la teză B)


Din pacate sunt in clasa a 12 si trebuie sa bag ca negrii pe plantatie  :lol: am avut la prima parte un text siropos cu iubirea erotica a lui Eminescu ;intre Eminescu si fiinta iubita se creeaza o simbioza ceea ce donata starea de reverie in care se afla amorezi, starea de reverie fiind elemet specific romantismului eminescian...lista poate continua cu elucubratii  :D

La Maitrey nu m-a lasat sa-mi continui ideile...mi-a luat lucrarea...s-a sunat in pauza eu inca scriam...a spus...DACA IESE COLEGELE TALE ITI IAU LUCRAREA...MAI AM UMPIC ... :lol:


O teza obositoare...trei ore...tapan in scaun

Edited by Quenall Quabin, 20 December 2006 - 22:26.


#16
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
:lol: Ai scris mult..Oricum, e bine că ai scris..Am auzit eu că mulți obosesc la un moment dat, se și plictisesc, 3 ore pe scaun. Încep să se frământe. Mă rog, ne-a făcut profa de română o descriere foarte interesantă a celor de-a 12a la teză :P

#17
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Eu ma scris doar 3 pagini la partea a doua :rolleyes: Adica intre 2 si 4 cate se cer :P Tot teza de 3 ore , tot a doispea :whistling:

#18
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
Noua profesoara de matematica ne-a tinut o intreaga prelegere.

Noi suntem ultima generatie care dam BACALAUREATUL sub aceasta forma.Sa lasam poftele trupesti intr-un plan B.

In viata vom avea nevoie si de logica matematica .


Mai are rost sa scriu ? :lol:

View PostNenea Zap, on Dec 20 2006, 22:29, said:

Eu ma scris doar 3 pagini la partea a doua :rolleyes: Adica intre 2 si 4 cate se cer :P Tot teza de 3 ore , tot a doispea :whistling:


Ce ti-a picat...la partea a III-a...ca la loto din 49  :lol: ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate