Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Am nevoie de..

- - - - -
  • Please log in to reply
423 replies to this topic

#415
lauricistfa

lauricistfa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.05.2011
Buna ziua!Am si eu o mare mare rugaminte maine dau lucrare la franza din cartea de fanceza l2 casa a xi-a  de la  corint.
Marea mea rugaminte este daca este cineva care are cartea sa imi faca si mie o poza la testul de la capitolul 7 ,va rog  din suflet  nu prea le am de loc cu franceza, anul trecut era sa raman coringenta .
Va multumesc!

#416
malaiemil14

malaiemil14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.02.2014
Salut ! As avea nevoie de niste detalii/referate despre ANTRACEN (la chimie)...ce este,intrebuintari etc.Daca imi puteti da niste materiale..sau linkuri ar fi ok.

#417
Hypocrisy

Hypocrisy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 25.07.2011
Stiti niste asemanari si deosebiri dintre Zoe si Zaharia Trahanache (din "O scrisoare pierduta") ?

#418
donny2901

donny2901

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 16.09.2010
Buna ziua!
Caut niste  informatii legate de asezarile umane din tarile dezvoltate vs. cele din tarile in curs de dezvoltare. Si aici trebuie sa scriu despre modul de organizare al oraselor pe domenii functionale si de formele de dezvoltare urbana.
Ma poate ajuta cineva, va rog.

#419
flayer

flayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 05.06.2014
E cineva care se pricepe la matematica? si lb. romana? am cateva intrebarii legate de ex de mate 12 ea sa ma autoevaluez..si la romana pe partea cu gramatica...

#420
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009

View Postflayer, on 06 martie 2015 - 13:49, said:

E cineva care se pricepe la matematica? si lb. romana? am cateva intrebarii legate de ex de mate 12 ea sa ma autoevaluez..si la romana pe partea cu gramatica...

la romana cred ca te pot ajuta eu :D

#421
Patricia28

Patricia28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.10.2016

View PostDida, on 08 noiembrie 2006 - 23:37, said:

A făcut cineva "Ţiganiada" de Ion Budai-Deleanu? Aveţi comentarii, eseuri, orice? Posted Image Evit să apelez prea mult la net, m-ar interesa mai mult ce aveţi de la profesori sau alte surse Posted Image Mulţumesc
https://liceunet.ro/...iada/comentariu - Cam aici gasesti tot ce ai nevoie. Eu nu am apelat la culegeri, incerc sa gasesc texte originale pe net. :)

View PostHypocrisy, on 01 aprilie 2014 - 17:26, said:

Stiti niste asemanari si deosebiri dintre Zoe si Zaharia Trahanache (din "O scrisoare pierduta") ?
Poti sa te legi de semnificatia numelor si de aici sa gasesti caracteristicile principale.

#422
Alex5620

Alex5620

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.07.2016
Niste sugestii de carti de pe care aș putea sa invat pentru BAC la biologie. Carti in care informatia sa fie sintetizata cum trebuie fiindca nu vreau sa invat mai mult de cat este cazul. Multumesc!

#423
Bucata1

Bucata1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.01.2016
Salut! Are cineva cartea de grile biologie umf victor babes timisoara in format  pdf? Mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc anticipat

#424
Eskiri

Eskiri

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.03.2018
Bună seara!
Am nevoie de un sfat,sunt la mate-info si sunt in clasa a x-a,am intrat la acest profil nu cu o notă asa de mare. Problema e ca nu stiu o boabă de matematică și ma descurc doar de nota 5. Dacă am ajuns până aici se poate sa mai învăț de acum matematică și sa iau Bac-ul?
Cum sa ma descurc vreau o parere sinceră ,un sfat înțelept.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate