Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Alegerea echipamentului de ski / snowboard

- - - - -
  • Please log in to reply
793 replies to this topic

#757
carmols

carmols

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.02.2009
Salut ,
Am si eu nevoie de ajutor.
Incerc sa imi iau niste skiuri noi .pana in 250 euro ...si ceva second aproape de nou as accepta .
Am 167 inaltine cam 73 kg ..skiez de ceva ani - stapanesc binisor-
cineva mi-a recomandat Atomic Nomad -
ce inaltime sa iau ?
ce alte recomandari de skiuri medii avansat aveti?
Va multumesc anticipat.

#758
iulian_vrasti

iulian_vrasti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.11.2007
Salut,
Oferta in Poiana pachet:
- schiuri Volkl tiger
- clapari Tecnica
- legaturi Marker
- bete Leki
970 lei

Tiger

The Tiger is Völkl's frontside, transition-to-carving ski for novice to intermediate skier.


Ce parere aveti, merita banii? Este buna oferta?

Am 82kg si 1.75, incepator-mediu.
Cu acesti clapari am mai schiat si ma simt bine in ei.
Din cate am inteles pt mine sunt bune la lungime 1.50 raza 12-14, restul nu stiu cat conteaza.

Edited by iulian_vrasti, 17 March 2012 - 19:41.


#759
iulian_vrasti

iulian_vrasti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.11.2007
Mai erau la oferta si VOLKL SUPERSPORT S2, am luat unele de 1.56 cu raza de 13m mi s-au parut un pic mai grele, oricum zapada se mai inmuiase.

Asadar este buna oferta asta cu skiuri VOLKL, clapari Tecnica si legaturi marker la 970 lei?

Numai bine.

#760
alexandrei_1988

alexandrei_1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.05.2011

View Postiulian_vrasti, on 17th March 2012, 19:16, said:

Salut,
Oferta in Poiana pachet:
- schiuri Volkl tiger
- clapari Tecnica
- legaturi Marker
- bete Leki
970 lei

Eu zic ca e foarte buna oferta. Nu am schiat niciodata cu Volkl dar claparii Tecnica sunt foarte tari. Imi plac mult de tot... Ca schiuri io am mers pe Nordica tot cu legaturi Marker si sunt multumit. Ca pret insa, pachetul pe care l'ai gasit e mult mai avantajos...

#761
ady_has

ady_has

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 17.11.2009
Am gasit o pereche de schiuri kneissl whitestarm3x ce parere aveti despre ele.Sunt secand hand dar arata destul de bine parerea mea Oricum vreau sa ma pregatesc de acuma pentru sezonul alb.O sa revin si cu poze mai tarziu.Cam la ce pret merg acuma aceste schiuri?

#762
sap7e

sap7e

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.08.2009
Bună,
Cine știe un loc în zona moldovei/bucovinei de unde se poate lua echipament de snowboard second-hand?
Am nevoie de o placă Wide, 160-162 cm și de legături. Eu am 1,87m și 83 kg.
boots am găsit deja, port 45-46.
Nu aș cumpăra de pe okazii, plăci de la firme fantomă. Mi-aș lua un burton, forum sau k2, chiar dacă e un model mai vechi.
Banii de care dispun sunt cam 1000 lei pt. placă, legături se mai găsesc.
Baftă.

#763
bogdanski

bogdanski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.01.2008
Incearca la freeyeti(punct)ro

#764
randomizel

randomizel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2012
Buna tuturor,

A schiat careva cu Nordica Spitfire Pro? Cum vi s-a parut daca da? In special ma intereseaza daca face fata ok in movile. Multumesc!

#765
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011
Buna la toti de aici.
Pe mine m-ar interesa niste lucruri in materie de haine atunci cand meri la ski. Care sunt marcile cele mai ok atunci cand iti cauti un echipament (imbracaminte) de ski ? Preturile sa fie undeva la moderate, insa si un clasament cat de cat incepand de jos si pana sus in top mi-ar prinde bine de tot.

Acele haine din oferta Lidl sunt cat de cat ok ? Le-a testat careva ?

Multumesc frumos.

#766
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Buna!

In cautare de costume de ski am gasit cateva site-uri din State, Spyder outleturi. Preturile sunt bune, poate prea bune ca sa fie si adevarate. A cumparat cineva de la outleturi-le astea? Pot fi originale doar ca sunt modele mai vechi?

http://www.spyderskioutlett.com/
http://www.spyderskijacketse.com/

#767
bogy1981

bogy1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.12.2012
Salutare,va rog frumos am nevoie umpic de ajutorul vostru,am o pereche de schiuri salomon k2 cred ca sunt curve ca imi vin pana la nas si eu am 1.80 si 105 kg,imi puteti spune va rog daca sunt ok pt mine?Schiurile le am de 5 sau 6 ani dar nu le-am folosit niciodata si nu am schiat niciodata si anul asta vreau sa le folosesc dar nu stiu cum sa imi aleg echipamentul adica betele si claparii,va rog frumos daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi

#768
wurthy009

wurthy009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2009
Salut, trebuie sa cumpar un cadou, iar un snowboard ar fi perfect... acum intrebarea este... ce caracteristici trebuie sa aiba placa ?
Persoana care o va folosi este entry level... Are 1.67 m si 53 kg... Va rog un raspuns. Multumesc anticipat !!!

PS: Am vazut pe mai multe site-uri modul de a alege o placa dar unii zic intr-un fel, altii in alt fel... poate gasesc putin ajutor aici.

#769
mpatachia

mpatachia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.06.2006
Buna ziua,

am si eu va rog nevoie de ceva sfaturi. Puteti sa-mi recomandati va rog un monitor bun de copii si unul de adulti pe valea prahovei?
Cam care este in medie perioada de invatat cu un monitor pentru un copil de 6 ani si pentru un adult de 35 ani? Mentionez ca cel mic mai face inot si patinaj (ambele de agrement) iar eu tind sa cred ca nu sunt amotric.
Gasesc oare tot pe valea prahovei un centru/magazin de schiuri de unde pot cumpara echipamentul pentru cel mic si odata la 2-3 ani sa ma duc sa-l schimb cu altul pe marimea lui cu o mica diferenta de bani? Vreau sa-i cumpar schi-uri, legaturi si clapari pentru a le regla si intretine ca la carte. Din pacate unele centre de inchirieri nu-mi inspira incredere, nici in privinta echipamentului si nici a sfaturilor. Poate am nimerit eu unde nu trebuie.

Multumesc.

#770
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010
Salutare la toata lumea!
Ceva noutati in sezonul care urmeaza?
Ce pareri aveti despre partiile de schi din Bulgaria?

#771
BOY4GIRLS

BOY4GIRLS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.06.2006
Salut.. eu cu sotia incepatori la sch de 2 ani.. ( in 2 ani avem vreo 20 de zile de schi).. eu am mers pe head carve 1,6 si ea pe ceva cu racer junior de 1.5 dar ni se pareau cam mari(muschii stateau prea incordati si dupa 1 zi eram rupti).. asa ca le-am vandut..
Eu am 1,7 m, si 78 kg.. si am primit 1 pereche schiuri de 1,35 m scrie pe ele Volki Race Tiger gs..
Ea are 1,6 m si 52 kgsi a primit Indy K2 de 1,3 m ..
Schiem de obicei la Ranca, Straja (doar soarelui am incercat) si poate o sa ajungem si prin serbia..
Credeti ca ne vor fi prea mici ??

#772
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 03.08.2010

View PostBOY4GIRLS, on 01 noiembrie 2013 - 13:46, said:

Salut.. eu cu sotia incepatori la sch de 2 ani.. ( in 2 ani avem vreo 20 de zile de schi).. eu am mers pe head carve 1,6 si ea pe ceva cu racer junior de 1.5 dar ni se pareau cam mari(muschii stateau prea incordati si dupa 1 zi eram rupti).. asa ca le-am vandut..
Eu am 1,7 m, si 78 kg.. si am primit 1 pereche schiuri de 1,35 m scrie pe ele Volki Race Tiger gs..
Ea are 1,6 m si 52 kgsi a primit Indy K2 de 1,3 m ..
Schiem de obicei la Ranca, Straja (doar soarelui am incercat) si poate o sa ajungem si prin serbia..
Credeti ca ne vor fi prea mici ??
Nu sunt mici,si eu schiez tot de aprox 3 ani(zic eu ca am depasit stadiul de incepator), am 1,80 m si folosesc Head Carve de 1,59 m.

#773
BOY4GIRLS

BOY4GIRLS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.06.2006
Am cautat despre aceste 2 modele de schiuri dar nu am gasit pe net pareri ..  Ce model or fi?  De incepatori, de avansati, or fi all mountain? Nici nu ma prea pricep eu..
Am tot citit ca lumea zice sa fie mai mici cu 20 de cm dar la noi e o diferenta de 30 cm si de asta am intrebat.. Deci le putem pastra..

Edited by BOY4GIRLS, 01 November 2013 - 14:26.


#774
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostBOY4GIRLS, on 01 noiembrie 2013 - 14:25, said:

Am cautat despre aceste 2 modele de schiuri dar nu am gasit pe net pareri ..  Ce model or fi?  De incepatori, de avansati, or fi all mountain? Nici nu ma prea pricep eu..
Am tot citit ca lumea zice sa fie mai mici cu 20 de cm dar la noi e o diferenta de 30 cm si de asta am intrebat.. Deci le putem pastra..

Incepind cu postul 2 poti incepe sa te documentezi. Vei vedea ce fel de clasificari au schiurile, cum se aleg claparii etc. Spor la treaba

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate