Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Heroes 2-4???

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
:yeah baby Cum vi se pare Heroes 2-4? Eu sunt nebun dupa el! Mi-am pierdut zile si nopti jucand acest joc, am "recrutat" multe persoane. Tare de tot! Voi ce spuneti?

#2
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Multi zic ca 4 e naspa. Mie unul mi-a placut...si l-am jucat.

#3
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
Heroes 3 cred ca a fost cel mai tare joc de strategie din toate timpurile... Cate hot-seat-uri si ulterior jocuri in retea nu am facut pe Heroes 3 ... ce vremuri superbe :)
Heroes 4 cred ca a fost o imensa dezamgaire... Au facut harcea-parcea eroii, au combinat aiurea rasele, sistemu de magii varza... Au distrus tot ce era frumos... si-au batut joc... :(
Nici nu stiu daca o sa apara Heroes 5, dar daca o sa fie, sper sa invete ceva din greselile lor cei de la 3DO

#4
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Herosu a fost cumparat de Ubi Soft... si eu sper sa faca ceva din el...

#5
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Nici eu n-am fost prea incantat de Heroes IV, dar il mai joc, macara asa, din "traditie". Heroes III este intr-adevar foarte bine facut, dar imi aduc aminte de cateva harti de Heroes II in care calculatorul a jucat extraordinar, parca ar fi fost un om experimentat in burta lui: cu hartuiri, cu sacrificii, ceva extraordinar... Stateam in camin (Leu) si aveam podul palmei rosu si aproape batatorit de la pad-ul mouse-ului; stateam zile intregi pe calculatorul ala amarat...

#6
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
sincer sa fiu nici mie nu mi-a placut heroes IV...intr-adevar grafica era buna...dar parca nu se imbina cu gameplayu'.
tot heroes 3 ramane la baza si de referinta!!!

#7
MikeX

MikeX

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 128
  • Înscris: 28.11.2001
mda, am si eu la firma aici niste disperati care joaca intr-o veselie heroes. dar nu 4, ca nu le place, ci 3. ce-o fi asa amuzant la jocu' asta, nene, nu stiu! :)

#8
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
mie mi-a placut tare mult .... pana cand am pus prima data ochii pe starcraft :) dupa care s-a sfarsit brusc povestea cu heroes, foarte brusc

#9
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.09.2003

Quote

Originally posted by Bertino
Heroes 3 cred ca a fost cel mai tare joc de strategie din toate timpurile... Cate hot-seat-uri si ulterior jocuri in retea nu am facut pe Heroes 3 ... ce vremuri superbe :)
Heroes 4 cred ca a fost o imensa dezamgaire... Au facut harcea-parcea eroii, au combinat aiurea rasele, sistemu de magii varza... Au distrus tot ce era frumos... si-au batut joc... :(
Nici nu stiu daca o sa apara Heroes 5, dar daca o sa fie, sper sa invete ceva din greselile lor cei de la 3DO

Sunt de aceeasi parere ....

Eu nu ama joc foarte mult dar H3 singurul joc pe care il joc de ~3 ani si nu m-am plictisit de el .... 4 ma dezamagit

#10
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.09.2003

Quote

Originally posted by MikeX
ce-o fi asa amuzant la jocu' asta, nene, nu stiu! :)



Asta a fost si reactia mea la inceput cand vedeam colegi jucand .... dar dupa aia ma prins rau .....

#11
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
Pai nu este amuzant pentru ca nici nu se vrea a fi amuzant.

#12
Panther_G

Panther_G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 13.10.2003
Da` vad ca nimeni nu se leaga de homm2....este cel mai cu "feeling" din serie din pct meu de vedere...la 3 mi-a placut la nebunie schimbarea...4 e superior ca grafica dar deja nu mai e feeling deloc...astept, poate apare ceva mai cu cap...apropos...are careva la homm2 hartile cu eroi mitologici? am pierdut cd-ul si nu le mai gasesc pe nicaieri...

#13
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Si eu sunt de parere ca Heroes III este cel mai tare din toate timpurile... Heroes IV reprezinta un model de cum poti sa distrugi o traditie si faci un joc prost bazandu-te pe unul super.
Pentru impatimitii de Heroes III: incercati add-on-ul Wake Of Gods o sa fiti surprinsi de ce iese... pot sa spun ca dupa ce l-am instalat m-am simtit ca acum cativa ani cand diferenta intre zi si noapte se simtea doar la golitul scrumierelor...
Il gasiti la www.strategyplanet.com/homm/wog

#14
hErr

hErr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 16.12.2003
eu am jucat toata seria 1-4, adica vorba vine am jucat, ca 4 l-am sters dupa cea de-a 3-a harta cind am vazut ca se ingroasa gluma.
cred ca HOMM4 a fost cea mai mare dezamagire in materie de continuari, la egalitate cu Dune 2000.
cel mai mult m-a enervat bara aia de instrumente care acoperea jumatate din ecran.

cel mai tare din serie ramine 2ul. sau poate o fi 5?

#15
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.09.2003

Quote

Originally posted by yankey

Pentru impatimitii de Heroes III: incercati add-on-ul Wake Of Gods o sa fiti surprinsi de ce iese... pot sa spun ca dupa ce l-am instalat m-am simtit ca acum cativa ani cand diferenta intre zi si noapte se simtea doar la golitul scrumierelor...
Il gasiti la www.strategyplanet.com/homm/wog


E haios dar unele imbunatatiri sunt putin ciudate .... cum ar fi upgradarea creaturilor de nivel 7 care face aproape inutile restrul creaturilor .... sau padurile alea care se tot agita .....

#16
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003

Quote

Originally posted by Gizmo
E haios dar unele imbunatatiri sunt putin ciudate .... cum ar fi upgradarea creaturilor de nivel 7 care face aproape inutile restrul creaturilor .... sau padurile alea care se tot agita .....

Intr-adevar trupele alea strica farmecul dar poti renunta la ele. Eu asa joc. Fara upgrade. Cat despre paduri exista un patch care le calmeaza. :)

#17
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
oarecum off-topic:
eu am mari probleme cu h3 pe win xp sp1. in afara de wog, nu pot juca nimic (random map). campaniile merg la toate versiunile. plus ca se intampla de multe ori, cand muta calculatorul, sa imi iasa din joc, fara nici un avertisment.
ideeas, anybody?

#18
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Destul de ciudat. Nu mi-a facut niciodata figuri... E adevarat ca la unele harti mai crapa dar da niste erori interne ale jocului nu iese de nebun...
Vexi spatiul pe hard ca WOG sa umfle destul de mult (cam 600m)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate