Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Any ideas?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View PostBebeluska, on Oct 27 2006, 11:18, said:

Cata agitatie din partea unui baiat, pentru o fata care nu-i sigur nici ca l-a placut!

:huh: Parca vad ca dupa ce o gasesti n-o sa-ti placa ceva la ea sau invers...


1) Aratati-mi va rog unde am zis ca sunt indragostit de ea.
2) Aratati-mi va rog unde am zis ca ea ma place. Eu am zis ca parea interesata. Vorba unora: poate arat ciudat  sau cine stie.
3) Am zis si am vrut ca acesta sa fie in primul rand un exercitiu de brainstorming, sa vad niste idei bune ( de ex MorningLight), originale despre acest scenariu inspirat in mare masura din realitate.

Quote

Tu crezi ca in Sinaia sau Brasov exista o singura fata cu trasaturile astea? smile.gif

Nu, nu cred asta;). De fapt sunt sigur ca nu exista doar una.

@destrug: - nu prea avea cum sa isi dea seama de unde vin ;)
               - personal Symbian-urile le consider acum mofturi

#20
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 03.08.2006

View PostMyrmidon, on Oct 26 2006, 23:30, said:

Ironic intrebi ?

Oricum... eu eram total dezinteresat de ceea ce se petrecea in jur dar am observat-o ca tot se uita pe ascuns la mine. De ex am iesit pe culoar sa vb la telefon apoi dupa 5 sec si ea a iesit dupa mine doar sa stea pe culoar, iar cand am intrat si ea imediat.

Oricum personal nu cred ca e un element crucial pentru solutionarea anchetei. ;)
Cred ca si acum sunt privit putin ciudat, dar daca postez pe edu unde o sa caut o faca care sta in Brasov sau Sinaia si are pierce, iti dai seama ce impresie las.

Oricum banuiesc ca sta acolo deoarece avea foarte putine bagaje. Un rucsac si o " poseta".

Iar faptul ca vine dintr-o famile care are o situatie fianciara buna e o banuiala a mea  dupa modul in care era imbracata ( ceva elegant dar nu de prost gust, pareau haine de firma) si dupa mobil.

gandesti ca un pusti care se bucura de orice fata care ii zambeste.
te intereseaza fata pentru ca e bogata?
eu cred ca te plictisesti si nu ai ce face. chiar atat de interesat esti de ea?ai pus si pariu, asta insemna ca te gandeai si vorbeai despre ea. daca va citi va crede acelasi lucru.

si nu e neaparat sa locuiasca acolo.deci, nu te baza pe asta.

Edited by pucca, 27 October 2006 - 19:51.


#21
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Mie mi se pare romantic gestul lui. Voi sunteti invidiosi! :deviltongue:
Si pe deasupra, el a pus o problema detectiviceasca cherchez la femme.


Daca nu reusesti sa gasesti fata, poate gasesti baiatul. Despre el ce ne spui?

Edited by Laberta, 27 October 2006 - 20:00.


#22
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
Mi se pare tardiv, greu de realizat și costisitoare.



Nici măcar nu ai o poză..

#23
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 03.08.2006
eu ca fata nu as fi impresionata de un asemenea gest. mai degraba as crede ca el are o problema :)

#24
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005
Cred că cel mai bine ar fi ca tipa să te mai vadă cel puțin încă o dată.
CUm faci asta?
Te faci vedetă de televiziune locală, regională. națională...
Apari la televiziunile de acolo și îți prezinți realizările tale.
Astfel ai putea avea șanse ca ea să te vadă și dacă i-a plăcut cu adevărat de tine va deveni brusc atentă.
Nu trebuie să faci nimic. Doar aștepți.
Dacă ea știe ce vrea - și după ce spuneai tu, cred că știe - atunci va găsi o modalitate de a te găsi.

#25
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postolteanul, on Oct 27 2006, 21:59, said:

Cred că cel mai bine ar fi ca tipa să te mai vadă cel puțin încă o dată.
CUm faci asta?
Te faci vedetă de televiziune locală, regională. națională...
Apari la televiziunile de acolo și îți prezinți realizările tale.
Astfel ai putea avea șanse ca ea să te vadă și dacă i-a plăcut cu adevărat de tine va deveni brusc atentă.
Nu trebuie să faci nimic. Doar aștepți.
Dacă ea știe ce vrea - și după ce spuneai tu, cred că știe - atunci va găsi o modalitate de a te găsi.

Asa ai proceda tu? :naughty:

#26
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006
OK, se intampla aproape exact cum ma asteptam.

1) pucca:
La modul cel mai serios: ai citit si inteles posturile anterioare?
Nu, nu ma intereseaza fata ca e bogata. La fel de bine putea sa fie saraca pamantului, sa nu aiba ce manaca. Faptul ca pare a fi bogata e o observatie.
Ma plictisesc? Nu ma cunosti, in perioada asta nu am cum sa ma plictisesc.
"ai pus pariu => ca te gandeai la ea si..." De cand ma stiu am tot pus pariuri geniale, ridicole, castigatoare, absurde sau cum vrei tu. Vrei sa stii povestea pariului? Pe scurt si cu trunchieri masive ca nu vreau sa fac reply roman: Ii povesteam unui prieten cum a fost la meci si cum am venit cu nasu' pe tren si ca era sa ies la un moment dat din compartiment ca au venit 2 persoane (fata si tipu) cu rezervari pe locul pe care stateam. Am inceput sa facem ... caterinca ...si de acolo a iesit un pariu serios. ;)

Zici ca nu e neaparat sa locuiasca acolo. Corect. Banuiesc acest lucru deoarece au avut bagaje foarte putine si cred ca mergeau prin zona. De ex: tu din Bucuresti daca mergi in vizita pana la Buftea iti iei cate bagaje?

Quote

eu ca fata nu as fi impresionata de un asemenea gest. mai degraba as crede ca el are o problema

Laberta zicea ca i se pare gestul romantic nu impresionant. Nici eu nu cred ca vreau sa fac ceva impresionant. O parte din ceea ce vreau poti sa afli daca citesti reply-urile mele anterioare.
Legat de ultima propozitie poti sa-mi explici...? ;) .. ca poate-poate o rezolv cumva...
An cerut niste idei... de exemplu CLAXON zice clar ca e foarte greu si nu am sansa, nu "baga dume" despre cum sunt eu... ca daca vroiam aia faceam poate un topic "Idolatrizati-ma" ;)

2) Laberta:

Despre baiat la fel de putine lucruri. Purta ochelari. Parea suparat .. avea privirea in gol. Nu imi amintesc sa fi purtat vreun bagaj. La fel bine si elegant imbracat. Avea "moaca de baiat scolit". Dupa raporturile dintre cei doi pareau frati, insa el parca mai putin descurcaret/matur (?).
10x for support ;)


3) oltenul: imi place cum gandesti

#27
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Eu nu stiu nimic.

#28
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 03.08.2006
am citit toate posturile. poti sa spui ca nu te inteleg.
o idee care chiar sa reuseasca e greu de gasit. iti urez bafta (sincer) daca chiar iti doresti sa o gasesti.

#29
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006
Parca-i o telenovela in curs de desfasurare, la care scenaristul s-a imbolnavit. De fapt vei descoperi ca e fiica prefectului din Barsov, mergea cu trenul pentru a-si pastra secreta identitatea(si sa nu epateze cu X5-ul lui tat'su). In Sinaia fusese la o intalnire a masonilor :confuzzled:

Inca ma mai gandesc de ce tinuta ti-a sugerat ca ar fi dintr-o familie bogata. Si parintii cu venituri medii isi imbraca plozii de la firme, ca sa fie in trend si sa poata accede in cecurile de copii parveniti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate