Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

moneybookers

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
138 răspunsuri în acest subiect

#19
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Pot sa retrag banii de la moneybookers pe card. Am un card Visa Electron de la BCR dar cand vreau sa retrag banii de pe site imi cere SWIFT si codul IBAN. Eu am decat cardul, n-am niciun cod, cum fac sa-i bag pe card?

#20
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postionut_xx, on Feb 14 2007, 02:34, said:

Pot sa retrag banii de la moneybookers pe card. Am un card Visa Electron de la BCR dar cand vreau sa retrag banii de pe site imi cere SWIFT si codul IBAN. Eu am decat cardul, n-am niciun cod, cum fac sa-i bag pe card?
Răspuns:

View Postbamse04, on Feb 13 2007, 16:43, said:

retragerile  din moneybookers  se fac doar  prin transfer bancar
Adica NU. Dacă ai cont bancar atașat cardului după ce se realizează transferul bancar poți retrage banii de pe card (moneybookers => cont bancar => card => retragere bani).
Pentru a face transferul bancar ai nevoie ai nevoie de codurile acestea. Dacă nu le cunoști sună sau mergi la bancă să le aflii.

#21
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Pot sa schimb numele din contul moneybookers? Pentru ca l-am completat la nimereala si acum am aflat ca trebuie sa coincida cu numele de pe card.

#22
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006
Din editarea profilului nu ai cum.
Încearcă să le trimiți email să vezi ce-ți spun.

#23
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.276
  • Înscris: 10.10.2006
si mie mi s-a intamplat, am gresit numele si vezi ca poti schimba din cont, e pe undeva pe la help/my account, dar trebuie sa specifici si motivul pentru care vrei sa editezi

#24
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Acum cand vreau sa-i bag pe card imi apare "your card is verified by Visa" si dupa asta o eroare, dupa care imi spune ca singura optiune e sa fac un transfer bancar si sa-mi trimita ei un cod, pe care sa-l bag pe site. Dar eu n-am cont bancar, ce transfer sa fac. Cardul e ok, am facut si plati am avut si retrageri pe el, inclusiv pe Gamebookers, si acolo imi aparea ca e verificat dar dupa asta e totul ok. Moneybookers sunt nesimtiti!!!

#25
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.276
  • Înscris: 10.10.2006
daca ai card ai si cont bancar, cand ai facut cererea pentru card, automat ti-a fost deschis si un cont bancar (cardul este atasat unui cont bancar) ;)
trebuia sa-ti dea un cartonas cu codul iban, daca nu il ai trebuie sa te duci la banca sa il ceri

#26
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 03.10.2006

View Postjablonsky, on Feb 16 2007, 14:11, said:

daca ai card ai si cont bancar, cand ai facut cererea pentru card, automat ti-a fost deschis si un cont bancar (cardul este atasat unui cont bancar) ;)
trebuia sa-ti dea un cartonas cu codul iban, daca nu il ai trebuie sa te duci la banca sa il ceri

Pai am codul IBAN, dar acum nu stiu ce sa fac. Ca cica trebuie sa-mi trimita un cod odata cu ce imi trimit in cont....

#27
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postionut_xx, on Feb 16 2007, 13:22, said:

Acum cand vreau sa-i bag pe card imi apare "your card is verified by Visa" si dupa asta o eroare, dupa care imi spune ca singura optiune e sa fac un transfer bancar si sa-mi trimita ei un cod, pe care sa-l bag pe site. Dar eu n-am cont bancar, ce transfer sa fac. Cardul e ok, am facut si plati am avut si retrageri pe el, inclusiv pe Gamebookers, si acolo imi aparea ca e verificat dar dupa asta e totul ok. Moneybookers sunt nesimtiti!!!
moneybookers nu sunt nesimtiti..sunt masuri standard care se aplica tuturor clientilor.ca sa poti folosi moneybookers e evident ca trebuie sa ai si un cont bancar...daca nu ce folos sa folosesti moneybookers daca nu vei putea niciodata sa ''vezi banii''..daca ai card ,asa cum a spus si jablonovsky ,ai si cont.suna la banca si cere numarul contului ,impreuna cu codul Iban(respectiv Swift).codul la care cred ca te referi tu e de fapt altceva...ca sa poti uploada banii de pe card in contul moneybookers trebuie intai ca acesta sa fei verificat:astfel ei iti iau o suma fixa (0-3 euro) de pe card si tu suni la banca ,introduci suma exacta(exemplu  1,03 euro)..si in momentul asta ai cardul verificat.retrageri se pot face doar prin transfer bancar.(pt care ai nevoie de numarul contului si cod iban(swift))).in plus faptul ca ai introdus nume la nimereala poate fi considerat de ei o dovada de ''neseriozitate'' si e posibil ca din cauza aceasta sa ti faca verificari suplimentare.bafta

#28
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postionut_xx, on Feb 16 2007, 13:22, said:

Acum cand vreau sa-i bag pe card imi apare "your card is verified by Visa" si dupa asta o eroare, dupa care imi spune ca singura optiune e sa fac un transfer bancar si sa-mi trimita ei un cod, pe care sa-l bag pe site. Dar eu n-am cont bancar, ce transfer sa fac. Cardul e ok, am facut si plati am avut si retrageri pe el, inclusiv pe Gamebookers, si acolo imi aparea ca e verificat dar dupa asta e totul ok. Moneybookers sunt nesimtiti!!!
Cu ce browser ai incercat? Poate nu vrea cu Opera sau Mozilla. Incearca cu ie.
Cont bancar ai, asta este sigur. Nu poti avea card bancar fara cont bancar. Cardul este o facilitate atasata contului, nu invers.

#29
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006
Încerc să alimentez contul de moneybookers dar când finalizez detaliile încărcării îmi spune că tranzancția nu s-a realizat deși am bani în contul de pe card și alte plăți pot face.
A mai pățit cineva așa ceva?

#30
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Am retras cam 50mii din contul moneybookers in contul cardului, pentru a-mi trimite acel cod de verificare. Problema e ca a trecut o saptamana si pe card n-a intrat niciun ban. Daca au trimis banii in contul cardului, n-ar trebui sa fie si pe card?

#31
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.599
  • Înscris: 08.11.2005
pt a face verificarea cardului nu trebuie sa retragi nimic...moneybookers va lua din contul tau o suma (0-3 euro) pe care tu va rebui sa o introduci pe site.totusi daca ai facut o retragere si aceasta a fost procesata ,banii ar trebui sa apara.

#32
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.874
  • Înscris: 10.10.2003
cam asta e si problema mea. cam cat dureaza dupa ce faci cererea de verificare a cardului si pana iti apare suma luata de ei pe extrasul de cont? mentionez ca am visa electron de la ing

#33
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.599
  • Înscris: 08.11.2005
instantaneu.suna la ing (0214028391) si intreaba i care e ultima operatiune din contul tau.vei primi informatia de care ai nevoie.

#34
arosoft

arosoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 31.05.2005
Sal. Am cont pe moneybookers ... totul a mers perfect pana acuma .... imi ajungeu banii in cont la BRD -> de aici implicit pe card ... cam in 2-3 zile ! Acuma au trecut 12 zile si NIMICA .... am vrut sa le dau e-mail, dar vad ca au ei niste cereri preformulate pentru probleme, le-am dat vre-o 3-4 astfel de notificari, le-am si scris, tot din meniul acela al lor ... si NIMICA, nu mi-au raspuns deloc.....

A mai avut cineva astfel de probleme, ce este de facut ?!

Va multumesc .

Editat de arosoft, 22 martie 2007 - 11:45.


#35
musicplus

musicplus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 19.11.2006
ma vad nevoit sa repet iar si iar... am vazut atatea cazuri de oameni care si-au pierdut forever banii la MoneyBookers !!!

MoneyBookers iti vor OPRI banii fara nici un motiv si ti-i vor pastra ei.

Citeste Terms of Service si ai sa vezi ca au dreptul sa faca asta. Am prieteni carora le-au inghetat, FARA NICI O EXPLICATIE, 2-3000 de euro... si asa a ramas. Sunt HOTI de cea mai joasa speta

#36
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postarosoft, on Mar 22 2007, 11:42, said:

Sal. Am cont pe moneybookers ... totul a mers perfect pana acuma .... imi ajungeu banii in cont la BRD -> de aici implicit pe card ... cam in 2-3 zile ! Acuma au trecut 12 zile si NIMICA .... am vrut sa le dau e-mail, dar vad ca au ei niste cereri preformulate pentru probleme, le-am dat vre-o 3-4 astfel de notificari, le-am si scris, tot din meniul acela al lor ... si NIMICA, nu mi-au raspuns deloc.....

A mai avut cineva astfel de probleme, ce este de facut ?!

Va multumesc .
in cazul  in care banii nu ajung in 5 zile lucratoare ,le poti scrie din messaging centre.inteleg ca ai facut acest lucru si nu au raspuns.mie in general ,imi raspundeau in 1-2 zile lucratoare.stai linistit ,banii vor ajunge,se mai intampla cazuri de intarziere ,de obicei din cauza bancilor/

View Postmusicplus, on Mar 22 2007, 13:42, said:

ma vad nevoit sa repet iar si iar... am vazut atatea cazuri de oameni care si-au pierdut forever banii la MoneyBookers !!!

MoneyBookers iti vor OPRI banii fara nici un motiv si ti-i vor pastra ei.

Citeste Terms of Service si ai sa vezi ca au dreptul sa faca asta. Am prieteni carora le-au inghetat, FARA NICI O EXPLICATIE, 2-3000 de euro... si asa a ramas. Sunt HOTI de cea mai joasa speta

daca esti corect,moneybookers isi respecta intotdeauna clientii.insa daca te ocupi cu ''manarii'',''dedesubturi '',sau alte ''smecherii'',vei avea probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate