Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

moneybookers

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#127
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
o intrebare... cam cate zile dureaza pana iti poti scoate banii... am facut retragere prin transfer bancar, am scris swift, iban, tot.

#128
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
o retragere dureaza in medie 3-5 zile lucratoare.nu am avut intarzieri mai mari dar nici mai repede de 3 zile nu au ajuns banii

#129
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
Am si eu o intrebare.
Am Mastercard de la Transilvania si nu vor sa imi accepte banii in cont, zice ca e momentan o restrictie.

Nu inteleg, ei zic ca se pot face incarcari si prin Mastercard.

:( vreau sa joc la bwin si nu accepta Mastercard

#130
cristi_b_1

cristi_b_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.07.2008
Salutare,
Eu am patit-o cu MB, au un sistem de 2 lei. Mi-am facut cont in euro pe MB (nu am vazut nici un avertisment pe acolo cum ca as face o mare greseala) si mi-am retras de pe nu site de freelance 150 de euro. Toate bune pana aici. Am legat cardul VISA, l-am verificat, totul ok. Am bagat si un cont bancar in RON, si am incercat sa retrag banii. prin VISA nu se poate ca cica nu este suportat (weird) pentru Romania, si am zis sa-i retrag in cont. vad un mesaj langa casuta in care trebuie trecuta suma ce va fi retrasa, care spune ca retragerile se fac doar in RON. Nimic ciudat. Am dat 300 RON (din 150 de euro). Imi zice ca nu pot sa retrag 300 RON ca am doar 150 EUR in cont. Si mi-am dat seama ca rahatu asta de MB n-are nici macar un convertor de valuta. El calculeaza doar cifra, fara sa ia in seama si moneda :)). M-am gandit ca se intampla asta pentru ca e contul in RON, si daca bag un cont in EURO totul o sa se rezolve. Da de unde. Aceeasi poveste. Si am zis hai sa retrag 10 RON sa vad daca cretinatatea asta de MB chiar imi retrage 10 EUR. Si asa a fost:)). Bine ca nu am bagat o suma mai mare, ca luam o mare tzeapa. Si bine ca nu-s ungur, ca trebuia sa retrag forinti, si la cata valoare au forintii din 150 de euro ma faceam cu vreo 3 :)). Le-am trimis mesaj, astept sa vad ce au de zis. Oricum mie mi se para cam foarte ilegala treaba asta. Sa nu poti sa retragi cat ai de fapt, si nici macar sa nu vezi vreun banner, cat de mic, cu un avertisment (de genul ' AVEM UN SISTEM DE CACAT ASA CA AI GRIJA IN CE MONEDA ITI FACI CONTUL')
MONEY BOOKERS SUCJ BIG TIME.

#131
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
Moneybookers nu accepta retragerea pe card de mai bine de 3 ani...
Cat despre conversie , suma care o treci tu in casuta cu retragerea e suma in valuta contului la moneybookers, de aceea tu ai avut impresia ca nu exista conversie. Pe card vei primi suma echivalenta in RON.
"Retragerile se fac in Ron" vrea sa zica de fapt ca retragerea efectiva se face in valuta RON, si vor aparea in contul tau Ron, insa tu cand dai retragere, scrii suma in valuta contului de la moneybookers.

#132
sanie

sanie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.05.2009
am cont money bookers si am probleme minore dar e sunt stangaci cu moneybookers  va rog cine vrea sa ma ajute va rog bagati i-dul de mess in lista: george_cristea7  MULTUMESC FAC CINSTE::D :)


SALUT AM PROBLEME MINORE CU MONEY BOOKERS DAR SUNT STANGACI CU MONEY BOOKERS CINE VREA SA MA AJUTE VA ROG BAGATI ID-UL DE MESS IN LISTA    george_cristea7      FAC CINSTE MULTUMESC:);):D

SAL  va rog cine vrea sa ma ajute cu contul money bookers :) am probleme minore  la cont dar eu sunt stangaci cu money bookers  cine vrea sa ma ajute va rog bagati id-ul meu in lista  george_cristea7   multumesc fac cinste:);):D

#133
fablle

fablle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.04.2009
recent am facut un cont la moneybookers.problema e urmatoarea:

am facut un transfer bancar din contul meu bancar in contul de moneybookers.problema e ca au trecut 4 zile si totusi nu au ajuns banii

se poate sa dureze mai mult?sau sa fie o alta problema(ceva ce nu am facut bine,etc)?

#134
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Cand vreau sa incarc contul MoneyBookers am 2 variante: Transfer bancar si Card de credit. Pana acum mereu am incarcat cu varianta Card de credit, da' as vrea sa incarc prin Transfer bancar.
Problema este ca nu ma lasa prin aceasta metoda. Imi apare:

Recomandare: 345XXXX   Numele dvs. de utilizator - TREBUIE FURNIZAT

Si mi se mai dau urmatoarele sfaturi:

!!! NU se admit depuneri de la terți!!! Din cauza reglementărilor impotriva spălării de bani NU PUTEM ACCEPTA depuneri în numerar sau transferuri bancare realizate de alte persoane decât NUMELE MEU. Nu vom face NICI O EXCEPȚIE de la această regulă. VEȚI SUPORTA toate costurile administrative și bancare pentru returnarea unei astfel de plăți. Citiți mai multe
Daca aveți probleme cu o anumită plată NU contactați banca noastră. Vă rugăm să contactați departamentul nostru de relații cu clienții după cum este indicat pe pagina de contact. Dacă ignorați această atenționare și contactați banca, vă vom percepe o taxă de 5 EUR din contul dvs.
Valuta plăților: Vă recomandăm să efectuați plata în valuta contului menționat mai sus. Pentru transferuri în alte valute și/sau cazuri unde valuta specificată diferă de cea a contului Moneybookers, puteți plăti taxe suplimentare de schimb valutar.

Nu putem reține suma din contul dvs. bancar: Trebuie să contactați banca singur pentru a face această plată!

Eu nu inteleg ce trebuie sa fac ca sa incarc bani prin aceasta metoda. Ma poate ajuta cineva?

Edited by I-MAN, 18 November 2009 - 15:53.


#135
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
Toate depunerile cu card debit/credit la moneybookers sun comisonate cu 1.9 % sau doar prima oară ca să verifice cardul ?
La paypal poți folosi banii de pe card fără sa-i transferi în contul paypal (adica nu apar pe site in cont).
La moneybookers e posibil acest lucru ca să eviți comisionul de 1.9 % pentru transfer ?

Edited by cattani, 05 December 2009 - 15:51.


#136
SlyBoy

SlyBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 04.06.2006

View Postcattani, on 5th December 2009, 15:37, said:

Toate depunerile cu card debit/credit la moneybookers sun comisonate cu 1.9 % sau doar prima oară ca să verifice cardul ?
La paypal poți folosi banii de pe card fără sa-i transferi în contul paypal (adica nu apar pe site in cont).
La moneybookers e posibil acest lucru ca să eviți comisionul de 1.9 % pentru transfer ?

Daca nu ma insel poti, nu bagi banii direct de pe card ci prin transfer bancar. Dar asta dureaza.

#137
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007

View Postcattani, on 5th December 2009, 15:37, said:

Toate depunerile cu card debit/credit la moneybookers sun comisonate cu 1.9 % sau doar prima oară ca să verifice cardul ?
...

Toate au comision de 1,9%.

View PostSlyBoy, on 6th December 2009, 15:43, said:

Daca nu ma insel poti, nu bagi banii direct de pe card ci prin transfer bancar. Dar asta dureaza.

Eu cand am incercat mi-a aparut ce am scris in mesajul meu anterior la care nu mi-a raspuns nimeni.
Acuma am vazut o chestie...codul swift sau asa ceva. Cred ca este nevoie de acel cod ca sa se poate face transfer bancar.

#138
andreiuc88

andreiuc88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 21.09.2007
Salutari, am o problema cu Moneybookers. Pana acum totul a fost ok, dar azi cand am incercat sa trimit niste bani de pe MB intr-un cont, am primit urmatorul mesaj:

"Unfortunately we were unable to verify the data in your profile with an independent information source. Under UK anti-money laundering regulations we are therefore required to obtain an additional proof of identity before we can process your first redemption request."

Eu mi-am verificat deja datele, acum vreo doi sau trei ani, prin scrisoarea aceea pe care am solicitat-o, apoi am introdus un cod de pe ea. De ce mai trebuie si acum?

Oricum, am doar doua variante:
Option 1:  Charge the redemption fee to your credit/debit card (instant) - We will charge the redemption fee to your card.

Option 2:  Verify your bank account (within 3 banking days) - We will make a payment to your bank account. In the reference field of the payment we will include a unique verification code which you will have to enter back at our site.

Optiunea 1 pica deoarece am 0 lei pe card, asa ca singura solutie e optiunea 2. Intrebarea mea: ce trebuie sa cer celor de la banca? Extras de cont? Acolo o sa fie codul cu pricina, pe care sa il introduc apoi pe site? Vreau sa stiu neaparat, pentru ca cei de la banca sunt foarte habarnisti, nu stiu nimic, chiar daca incerci sa le explici ce si cum.

#139
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
ofer 17.56$ Paypal, pentru $15 MB.  exact cat mai sunt in cont. ms.  contact pe ym in profil.

Edited by Eminovici, 22 December 2010 - 12:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate