Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Scarface....un joc reusit?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Acum cateva zile un prieten mi-a spus ca a aparut un nou joc, in genul Vice City, care se numeste Scarface.

Fiind un mare fan al filmului, am decis sa-l incerc. Tot ce pot sa va spun este ca m-a prins rau de tot acest joc.

Nu este nici pe departe un joc excelent la capitolul grafica si nici nu are un control prea reusit, fiind portat de pe consola, insa feelingul este extraordinar.

Jocul reuseste sa recreeze cu succes atmosfera din film, coloana sonora este superba, iar vocea lui Tony Montana e perfecta, desi nu este vocea lui Al Pacino.

Ai enorm de multa libertate in joc, poti sa faci misiuni, poti sa elimini ,,gangs,, pentru a castiga controlul asupra a diferite portiuni de teritoriu, poti sa vinzi droguri etc.

Cu cat acumulezi mai multi bani, cu atat avansezi in joc, iti cumperi diferite ,,afaceri,, , masini noi, barci, diferiti angajati, obiecte unice de mobilier si decoratiuni pentru vila ta etc.

O chestie interesanta.....in loc sa cauti mereu o masina buna atunci cand ai nevoie, cum se intampla in GTA, aici poti sa-ti suni soferul sa-ti aduca masina de care ai nevoie. Astfel, daca trebuie sa colectezi banii din vanzarea drogurilor, poti sa-i spui soferului sa-ti aduca o masina blindata, mai ales ca te vor urmari bandele rivale si vor incerca sa te ,,elimine,,. Daca ai nevoie in schimb sa ajungi repede undeva, poti ruga soferul sa-ti aduca o masina rapida.

La fel sta situatia si pe apa unde poti avea diferite barci, unele dintre ele dotate cu armament. Toate acestea le obtii pe masura ce avansezi.

Diferitele obiecte pe care le cumperi iti aduc prestigiu, care este impartit in mai multe nivele. In functie de nivel ai acces la mai multe obiecte obiecte dar dar poti sa-ti angajezi si sofer, pilot pentru barca, asasin etc. Prestigiul iti mai aduce si femei :)

Mai sunt multe aspecte savuroase, insa va las pe voi sa le descoperiti. Va mai spun insa ca-ti poti batjocori adversarii, iar reactiile celor din jurul tau sunt dintre cele mai variate.

E placut sa vii acasa, dupa ce o zi intreaga ti-ai dorit un ak-47 ca sa rezolvi diferite probleme, si sa macelaresti o banda rivalam in timp ce Tony Montana le striga ,,Dye cocksuckers,, sau ,,You fuking cockroach,,.

Edited by morpheusdj, 23 October 2006 - 11:01.


#2
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Chiar nu joaca nimeni Scarface? Si sa nu-mi spuneti ca nu jucati pentru ca nu-l gasiti in magazine ca nu va cred :).

#3
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

 morpheusdj, on Oct 23 2006, 22:44, said:

Chiar nu joaca nimeni Scarface? Si sa nu-mi spuneti ca nu jucati pentru ca nu-l gasiti in magazine ca nu va cred :).

nu am citit primul post ca mie lene :P  dar te intreb daca merita sau nu sa fac rost de el?
pe ce platforme e? :)

#4
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
L-am jucat eu, dar am renuntat repede la el. Cerintele sunt mult mai mari ca la San Andreas. Jocul e greu de controlat si nu m-a impresionat cu nimic.

#5
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Eu n-am avut probleme sa-l rulez....intradevar...la detalii maxime la 1280x1024 mergea putin incet......insa la 1024x768 se misca perfect...dar am si un calculator bun pt acest moment....zic eu (amd athlon 64 3700+, asus a8n-sli premium, 1gb ddr 400 cu latente mici si gf 7600 gt ).

Si eu m-am chinuit la inceput cu, controlul...insa dupa o ora te cam obisnuiesti si totul merge struna.....cel putin asa a fost la mine.

Bine, trebuie sa fii si un fan al atmosferei prezentate in film si realuata in joc.....altfel nu prea are cum sa-ti placa. Iar nu tuturor ne place acelasi lucru.

Totusi.....n-a mai jucat nimeni Scarface?

#6
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
doar din ce am vazut in trailere si poze :

it sucks bigtime ! not another GTA like game ca sunt satul...

#7
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Ideea de baza este aceeasti cu GTA, insa implementarea este alta si e, in viziunea mea, mai rafinat decat GTA, aduce niste noutati totusi.

Oricum, te poti identifica cu un personaj cat de cat real......nu mai esti intr-o lume cu totul imaginara si abstracta.

#8
Tokaido

Tokaido

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 17.10.2006
Am probleme de grafica cu Scarface. Dispar  picioarele si mainile caracterului.Uneori dispare chiar de tot.
Stie cineva care-i cauza?

#9
dvb23

dvb23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.08.2006
Mi s-a parut un joc acceptabil dar slabut pentru anul 2006, asa
ca nu m-am chinuit prea mult cu el... <_<

#10
sarky

sarky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.11.2006
Are cineva un serial number pentru scarface? sau daca stie de unde sa il iau? pls :worthy:

#11
stefanm

stefanm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.06.2006
Cel mai penibil joc pe care l-am jucat vreodata : nu are meniu (nu stiu ce-or fi gandit, s-au gandit ca noutatea e sinonima cu calitatea), si practic nu ai nevoie de arma. Poti trece printre toti cei nu stiu cati adversari fara sa te fortezi sa-i omori, pentru ca tu mori greuuuuuuuu de tot...

#12
balflo32

balflo32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.03.2006
pot sa zic despre joc ca este mai reusit decit gta, mai ales prin prisma misiunilor pe care trebuie sa le faci, adica usurinta cu care iti dai seama ce ai de facut, plus alte si alte chestii....Am avut o problema cu sunetul in joc dar tot am ajuns aproape de final :D cind am rezolvat problema cu sunetul am luat jocul de la capat si pot sa zic ca este total diferit  parerea mea e  ca este un joc bun in categoria luidesi se mai pot aduce imbunatatiri

 Tokaido, on Oct 29 2006, 21:18, said:

Am probleme de grafica cu Scarface. Dispar  picioarele si mainile caracterului.Uneori dispare chiar de tot.
Stie cineva care-i cauza?
incearca aici http://forums.vugame...pa?categoryID=8

#13
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
ma joc si eu pe acest joc de o saptamana, impresia mea este foarte buna despre el, este un joc super, actiune care te tine legat de joc, am reusit sa ajung la un level 3 de reputatie, o gramada de afaceri conduci, deci ca si o concluzie in opinia mea e un joc reusit desi la grafica nu exceleaza.

#14
BesTEveR

BesTEveR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.12.2006
Momentan joc Scarface.Sunt la level 3 de reputatie si trebuie sa fac o misiune in care sa urmaresc o masina si sa o scot de pe drum fara sa omor conducatorul.Faza e ca o urmaresc si nu pot sa o prind.M-am izbit de cateva ori in ea dar tot nimic. Cine stie? Misiunea trebuie sa o fac ca sa cumpar Fidel Records. :deadtongue:

#15
Naspter<>Master

Naspter<>Master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.08.2006
Ahw,Yo am intrat de 3 ori in ya cand am jucat pentru prima data nivelul...dar nu am prea reusit...
As sugera sa te apropi lateral cu masina ta langa al lui si atunci poti sa il arunci din masina...yo asa am reusit... :proud:

Res:Napster <|Don't Play Cs Just on Lan|>  :peacefingers:

#16
the cable guy

the cable guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.07.2006
Question: Cand incep sa instalez jocul incepe sa descarce de pe net niste aditional files.... cam cat tre' sa descarc la ele ce deja descarc de vre'o ora si tot la primul fisier este...  :cursing:

#17
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Unul din cele mai proaste jocuri din 2006.

#18
Jarnin

Jarnin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 20.07.2005
e super tare jocu' , aduce ceva chestii noi si misto de facut fata de seria GTA ca sa nu mai vorbim de muzica, care reface la fix atmosfera filmului. E misto si ca vocea lui Sosa e a actorului ce a jucat rolul in filmul din '83. Oricum jocu nu e rau per total dar pe mine unul m-a atras coloana sonora.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate