Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Convectoare gaze, Convector electric, Aeroterme

- - - - -
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#199
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Aoleu, ai grija ca la asemenea umiditate poate sa-ti apara mucegai pe vreun perete mai rece, pe la colturile geamurilor, pe dupa dulapuri, etc.
Nici aeroterma si nici o alta sursa de incalzire nu te scapa de umiditatea din aerul interior. Trebuie sa aerisesti mai mult ca sa scapi de umiditate.

Edited by kolfleading, 13 October 2015 - 20:40.


#200
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Sa am grija la mucegai ? Pai il am de ani de zile in colturile camerelor, pe sub paturi, dar nu grav. Si mai pot aparea si acarieni, daca nu sunt deja si se simt ca acasa. E in plan un dezumidificator, dar nu luna asta.

In camera acum e 62%. Si temperatura un 23 de grade. Aeroterma si-a facut treaba bine.

#201
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006

 BG_183, on 13 octombrie 2015 - 21:16, said:

Sa am grija la mucegai ? Pai il am de ani de zile in colturile camerelor, pe sub paturi.......
....si prin plamani, dar acolo inca nu se vede....

#202
badilescu

badilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 12.02.2008
Salve
Vreau și eu o părere despre ventilo convectori? Merită înlocuit un calorifer cu el? Ce avantaje are. Merci

Edited by badilescu, 19 December 2015 - 16:07.


#203
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.11.2003
Mi-am inchis si eu terasa anul asta, dar nu este cu termopan, este cu un sistem culisant de geamuri / usi si evident nu au nici pe departe eficienta termopanului. Terasa e undeva pe la 24mp, o latura de 8m este cu casa, pe latura opusa sunt 3 geamuri de 2m*1m fiecare , pe laterale sunt usi de sticla pe toata laterala. Tavanul are 20cm de vata bazaltica izolatie si peretii cu geamurile sunt pe structura de lemn si OSB, 10cm vata bazaltica pe exterior si 10 in interior intre foile de OSB, plus rigips pe interior , atat pe pereti cat si pe tavan.

Nu vreau sa stau acolo pe timpul iernii, dar ma gandesc ca poate totusi reusesc sa pastrez o temperatura acceptabila macar pentru flori de exemplu si sa pot sa o incalzesc intr-o zi daca chiar vreau sa stau acolo.

Ma uitam sa iau 2 convectoare de perete, probabil doua Tesy de 2kw fiecare. Este suficient ? Trebuie mai mari / mai mici ?

P.S. am un senzor de temperatura si azi noapte temperatura minima a fost 13.5 grade, fara nici o incalzire. Afara au fost probabil vreo 4 grade, sunt 6 la ora asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate