Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Facultatea de Informatica

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Caz clasic: sunt intr-a 12-a si nu stiu la ce facultate sa dau.

Una dintre posibilitatile pe care le-am luat in considerare este cea de a da la Facultatea de Informatica din cadru l Universitatii Bucuresti.

Cum este acolo? Pentru un job legat de programare aceasta facultate este apreciata?

Astept pareri.

#2
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Nimeni, da' nimeni nu cunoaste facultatea asta??

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Nope . Nimeni :)

#4
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Intreaba si tu un admin. E pe felia lor. :P Parerea mea e ca peste 4 ani cand termini tu, o sa puta tara de informaticieni cum pute acum de economisti (:D). Daca nu o sa fii cu adevarat bun, nu faci nimic. In pus, automatizari si calculatoare de la Poli mi se pare mult mai serioasa (parerea mea). Si tot parerea mea e ca sa faci informatica la universitate e ca si cum as face eu management  la agronomie. :D

#5
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

Quote

). Daca nu o sa fii cu adevarat bun, nu faci nimic.
De acord.

Quote

In pus, automatizari si calculatoare de la Poli mi se pare mult mai serioasa (parerea mea).
Iarasi adevarat.
Insa daca vrei cu adevarat sa inveti, faptul ca faci ceva mai putina programare la Universitate nu te impiedica sa inveti. On the contrary, ti se deschide "usa" catre un (sub/)domeniu de interes, nimeni nu iti pune cutitul in coaste sa inveti.
Eu pot spune ca anul 4, majoritatea colegilor mei lucreaza, si, iata si un punct in plus: un program mai lejer la facultate te ajuta aici, de asemenea si profesorii care cu cateva exceptii sunt intelegatori. Bineinteles ca sunt si profesori care nu "prea" stiu ce zic, sau care prefera sa nu zica nimic decat sa zica o prostie, dar, fiecare padure are uscaturile ei, nu cred ca Facultatea de Informatica are vreun mot.
De asemenea repet ca daca vrei sa lucrezi facultatea nu iti va fi un impediment - f multi dintre colegii mei care lucreaza sunt doxa. Eu personal nu m-am gandit la chestia asta cu programul mai lejer la Universitate cand m-am hotarat sa sustin aici examenul, ci pentru ca urasc fizica :death:
Orice ai alege, succes!!

#6
Costty

Costty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.01.2006
Eu sunt la automatica. Du-te la info.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate