Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lista neagra !

- - - - -
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#325
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Orice de la Elf.
M-a atras la un moment dat,dar periile lasa par si dupa o perioada s-au rupt,fardurile trebuie sa folosesti mult sa se vada culoarea.

#326
BlackShinyEyes

BlackShinyEyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.02.2014
Eu am avut o dezamagire cu site-ul Aoro la nivel de parfumuri. Cred ca sunt fake, nu vreau sa fac reclama proasta, dar sincer parfumul dupa 2 ore nu se mai simtea. De atunci comand pe un site din afara, care are livrare gratuita la cosmetice si parfumuri si sunt f multumita!

#327
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View PostBlackShinyEyes, on 06 martie 2014 - 17:50, said:

Eu am avut o dezamagire cu site-ul Aoro la nivel de parfumuri. Cred ca sunt fake, nu vreau sa fac reclama proasta, dar sincer parfumul dupa 2 ore nu se mai simtea. De atunci comand pe un site din afara, care are livrare gratuita la cosmetice si parfumuri si sunt f multumita!
Sunt fake-uri, ma mir ca inca mai sunt oameni care comanda de acolo... daca vreti de incredere, afiliati cu Douglas sunt Strawberrynet sau mai bine cumparati direct din duty-free. :)

#328
BlackShinyEyes

BlackShinyEyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.02.2014

View Postcrank_, on 06 martie 2014 - 19:26, said:

Sunt fake-uri, ma mir ca inca mai sunt oameni care comanda de acolo... daca vreti de incredere, afiliati cu Douglas sunt Strawberrynet sau mai bine cumparati direct din duty-free. Posted Image

Nu stiam ca Strawberrynet sunt afiliati cu Douglas... Eu oricum cumpar de la ei, online si chiar nu am avut probleme. Intr-adevar daca cumperi doar parfum, fara alt produs, platesti o taxa de 10%, dar altfel e totul gratuit. Sunt foarte multumita

#329
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010
Avon. Evitati produsele lor pe cat posibil.

#330
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
avand in vedere ca eu am un ten normal spre uscat va recomand sa evitati urmatoarele:
-orice gel de curatare de fata de la garnier, usuca foarte tare fata
-crema de fata anti-aging garnier 35+, am luat-o crezand ca un produs anti-rid e mai bogat si mai hidratant, m-am inselat, face exact invers celor specificate pe ambalaj si are un miros puternic de chimicale si usuca pielea
-crema de fata de la elmiplant cu nu stiu ce extract de gutuie, hidratare ioc si multe puncte negre


#331
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
De la rowenta placa aia indoita pt volum, nu face volum si face varfurile parului patrate
Tot de la rowrnta acuma 4 ani mi-am luat un aparat epilare definitiva ipl, parul e tot acolo la fel. Nu ma asteptam sa nu mai creasca deloc doar ca vroiam sa ma rad mai rar axial si inghinal. Nu a avut efect
Fodul de ten de la loreal cu capac rosu dupa ce ma dadeam parca aveam faina pe fata si nici macar nu am folosit pudra. Ala cu capac gri ce are desenat o piesa de puzle a fost mai ok dar nu na incantat ca nu tinea toata ziua. Mi-am cumparat din anglia fond de ten loreal infantile cred ca se numeste e in tub de plastic, se strange in anumite locuri si zici ca am ceara pe fata. Diorskin nu acopera bine, credeam ca e mai bun dar nu e. Laura mercier ceva de genu am cumparat prea inchis si doar daca amestec cu altul deschis. Inglot e ok dar nu acopera bine. Este laudet am cumparat prea roz. Maybalin nu acopera bine. Cel mai bun fond de ten ce l-am avut a fost de la revlon intr-o sticluta cu capac negru. Acopera bine si rezista mult. Am o plasa de fonduri de ten si pudre transparente, le folosesc ca n-am de ales, am dat bani pe ele dar sunt meh. Mai bine cumparam mac si il foloseam multumita

Am incercat multe autobronzante mult timp, si aveam dungi pe gat etc si eram si portocalie de multe ori. Si mirosea urat. Am inteles ca ar fi un autobronzant ca o spuma st nu mai stiu cum ce costa vreo 2 lire in anglia si ca ar fi foarte bun nu lasa dungi si da o nuanta maro. Nu l-am incercat dar aici e lista neagra. Vreo 7 ani am folosit autobronzante iarna si am ajuns la concluzia ca.mai bine alba decat cu dungi. Si haine patate

Am un aparat cu rezerve de ceara de unica folosinta si o parte de par e rupt o parte smuls. Si nu numai mie mi se intampla ci si la doua verisoare de ale mele. Si bicurile alea cu aloe vera ma dispera ca nu rad parul de la piele ci ramane putin cat ii banda aia de inalta

Acuma am crema de fata loreal e alba cu capac auriu si sta deasupra pielii si mai si intra in ochi si ustura. Nu intra in piele. Am incercat si nivea si garnier si cumva stau pe piele. Noaptea mai treaca merga ca dorm. Dar ziua e dezastru sa ma dau cu fond de ten peste crema. Chiar daca a trecut jumate de ora intre crema si fond de ten. Ca solutie am gasit un ser de la garnier intr-un tub rosu dar nu hidrateaza. Si fiole cu acid hialuronic dar doar seara ca sunt uleioase(astea nu-s la lista neagra) Mama mea zice ca doar garnier ii face bine in rest loreal, nivea si ce se mai gaseste in magazin n-are efect pe tenul ei

Din auchan mi-am luat un fel de rimel pt sprancene de la maybeline si chiar nu se vede pe sprancene ci doar daca gresesti si te dai pe langa atunci se vede. Poate nu stiu eu sa-l folosesc. Dar l-am luat degeaba.

Nu stiu ce sa zic dar cam greu sa gasesti cosmetice bune la preturi mici sau accesibile. Dar eu de multe ori am cumparat mult si prost cand as fi putut sa cumpar exact ce am nevoie si ce chiar folosesc si sa fiu multumita.
Si gelurile de dus nivea parca nu spala bine pielea. Mama mea tot cumpara nivea. Palmolive e mai bun.
Oricum am incet incet am gasit solutii la toate problemele cu creme, cosmetice pt machiat, sampoane, balsamuri, placi de par, ondulatoare etc




Din lidl am luat detergent omo cutie mare cu vreo 50 lei si nu spala bine hainele. Cum le bagi cam tot asa le scoti. Spal chiuveta si vana cu el. In schimb ariel e bun deci nu e de la masina de spalat.
Ajax.de spalat pe jos pe gresie deschisa nu e bun ca lasa mizerie pe rosturi, dar in schimb miroase foarte bine. Trebuie sa spal cu domestos sa curete si rosturile. Si nu cu mop ci cu carpa.
Recent am cumparat nicorete spray sa ma las de fumat si mi se face rau. Eu am dat sub limba, nu direct in gat si ustura si simt ca mi se umfla gatul. L-am cumparat degeaba

Tot din auchan mi-am cumparat o oglinda cu lumina bauer cred ca se numeste. Am zis ca o sa vad in ea sa ma machez perfect, doar ca lumina aia e asa slaba ca nu se vede bine in ea. E ca o oglinda normala, lumina aia slaba nu ajuta deloc

#332
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014

View PostAutumn_Dream, on 24 mai 2014 - 19:52, said:

Avon. Evitati produsele lor pe cat posibil.


Din ce motiv ?

#333
bb_girl

bb_girl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 30.12.2008

View PostJesssica, on 03 iunie 2013 - 08:01, said:

Moroccanoil- ulei pentru toate tipurile de par.

- miroase bine, dar nu se simte in par
- efectul (controleaza firele rebele, aranjeaza varfurile) se mentine doar vreo cateva zeci de minute (hai sa zicem juma' de ora, desi poate-i cam mult) si-apoi e ca si cum nici nu te-ai dat cu el
- pret exagerat pentru ceea ce promite
Eu nu am probleme mari cu parul, prin urmare nu mi se pare ca Morroccan Oil a avut vreun efect nici asupra mea. Eu m-am asteptat sa-mi schimbe viata Posted Image  Ador mirosul, desi subscriu la ce-ai spus mai sus, nu cred ca se simte in par mai mult de o ora. N-as zice in mod special ca sunt proaste produsele lor, am considerat ca poate sunt doar nepotrivite tipului meu de par.

Edited by bb_girl, 13 October 2016 - 15:07.


#334
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
bb_girl, imi retrag review-ul negativ pentru Moroccanoil.
Acum cred ca e cel mai bun produs pentru par dintre toate cele pe care le-am folosit. Merita banii!

#335
bb_girl

bb_girl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 30.12.2008
Ce anume ti-a schimbat parerea? :)

#336
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
.

#337
ottovintila

ottovintila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2006

View PostKyandra, on 18 noiembrie 2006 - 19:31, said:

Faimoasa vopsea de par L'oreal Excellence Creme. Reclama spune ca acopera firele albe si ca e super, realitatea e alta (cel putin la mine): firele albe sunt la locul lor, putin colorate si foarte stralucitoare (in lumina se vad fara probleme... Partea proasta e ca aceasta vopseluta costa vreao 350.000 si nici nu se compara cu Garnier Color Creme, super buna si la jumatate de pret. Morala: vopseaua laudata, nu e mereu si eficienta... Posted Image
O vopsea de par din magazin nu se poate compara niciodata cu o vopsea profesionala, plus ca nici nu sunt facute sa acopere firele de par alb in totalitate

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate