Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

DoTA

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
Jucati ?

Impresii ... erou preferat ... screenshoturi ...

etc ...

Eu joc DoTA pe eurobattle.net cu numele [RO]Sylv3r ... Prefer Morphling, Sven, Rotund'jere si Troll ... cu echipamentul de rogpare :)

Astept impresii legate de acest joc !

#2
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005

View PostKwarrasha, on Oct 1 2006, 18:04, said:

Jucati ?

Impresii ... erou preferat ... screenshoturi ...

etc ...

Eu joc DoTA pe eurobattle.net cu numele [RO]Sylv3r ... Prefer Morphling, Sven, Rotund'jere si Troll ... cu echipamentul de rogpare :)

Astept impresii legate de acest joc !
ehee ... e un intreg forum la eurobattle.net despre dota.
am jucat ceva timp ... dar in ultimele 2 luni am inceput sa joc iar pvp games.
invata sa joci cu sand king ... it rocks :D
oricum, totul se rezuma la team play.

#3
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
yy ... mijto scorpionu :)

dar, fiecare e pt ceva ... de exemplu, centauru e bun ca tank ... multa viata cu mult dmg ... altii sunt buni mai in spate ... cu dmg asa-si-asa rapizi etc (trol) si asa mai departe ... trebuie sa gasesti cum iti place sa joci !

si intr-adevar de unu sg nu o sa castigi niciodata partida :)) team play !

#4
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
Am jucat si eu vreo ora acest mod de W3. Mi s-a parut ca este mai mult RPG decat strategie...

#5
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
Este un mod la un RPG ... cel putin asa am considerat :)

#6
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
War3 e rts . Ma seaca romanii de pe eurobattle ca de fiecare cand mor ies din joc si de aceea m-am lasat de dota. Joc footmen franzy 4.2 sau 3.8 celelalte mi se par de cacao + construit.

#7
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Eu jucam de nebun când era pe la versiunea 5.84... de atunci nu am mai jucat.

#8
Crusader_2005

Crusader_2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.11.2006
DOTA e un joc pentru oameni cu mintea deschisa... Din pacate pe Eurobattle nu exista asa ceva(mai ales romanii) pt ca de fiecare data cand incerci un build mai ciudat cu un erou sau nu reusesti sa joci bine, te fac NOOB(nu ca nu ai sti sa joci, dar sunt ei prosti iar adversarii cresc pe ei si nu mai ai ce le face, iar apoi tot ei vin cu gura mare ca esti tu vinovat), te injura, etc...  Din acest motiv m-am lasat temporar de dota si ma joc WoW pe un server... privat...(link: WoWServer.

Eroi preferati: Lina, Lich, Krobellus, Rasta, Rilay, Barathrum, Nessaj, Leoric... aproape toti adik
Cel mai mare scor: 27-1 cu lich

Ultima impresie: harta 6.38b este facuta in graba - turnurile sunt aproape inutile,nu mai au regenerarea mare(si sunt distruse imediat mai ales cu wagon-uri), nu fac nici damage mai deloc, practic conteaza pana pe la nivelul 12-14 maxim(depinde de eroi totusi).  Eroul cel nou este mult prea bine facut in comparatie cu restul(practic e foarte greu sa mori daca stii sa joci, doar cu stunnerii ai mici probleme), ca sa nu mai zic ca poti face first blood cel mai repede cu el.

Practic voi astepta pana va aparea o versiune echilibrata...

Edited by Crusader_2005, 07 November 2006 - 23:57.


#9
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
am experimentat de multe ori asa cva p mn ... NOOB :( >:P

#10
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Dota are ceva misterios , nu stiu ce ,dar are. Pe mine ma fascineaza sa joc wacraft3 -pg-  sau alte scenarii bine puse la punct precum dota , footmen (4.2 rocks) , Risk .
Warcraft m-a fascinat de la inceput cu suntele lui ,apoi cu gameplay, deci sunt  fan Blizzard.

Dota joc ce vreo 4-5 versiuni incoace , inainte nu prea ma captiva.
Footmen joc oricand - ii poti scoate pe ceilalti fara probleme rapid si simplu daca stii.
Mai greu e la risk (europe , wow , japan,etc.) -pacat ca nu gasesc jocuri facute de altii pentru scenariul asta. Dar cand gasesc si joaca si aia bine(nu-s leaveri sau idioti) stau la o harta cam 2 ore ... cateodata castig , cateodata pierd, dar ma distrez de fiecare data.

Stiti voi chestia aia .. Have Fun (hf) & Good Luck(gl) daca joci asa vei castiga de multe ori, credeti-ma.

Eroii din Dota chiar nu conteaza deloc. Totul e joc de echipa (haioasa si cooperativa), nu idioti care daca ai gresit o clipa te injura tot jocul.

Edited by Purice`, 08 November 2006 - 23:10.


#11
Crusader_2005

Crusader_2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.11.2006

View PostKwarrasha, on Nov 8 2006, 22:39, said:

am experimentat de multe ori asa cva p mn ... NOOB :( >:P


De ce noob? E normal sa experimentezi. Altfel ar fi mult prea plictisitor acest joc(daca ai face de fiecare data acelasi lucru). Spre deosebire de alte jocuri(ca Diablo de exemplu) in DOTA poti face cam ce vrei pe eroul tau, cel mai important fiind sa joci cu el in concordanta cu buildul ales(daca iti faci un Battle-Zeus nu stai sa spamezi vraji la fiecare 3 secunde, le lasi pentru mai la final...). Asta inseamna DOTA: sa experimentezi! Daca nu faci asta si te rezumi de fiecare data la builduri arhi-stiute(adik cele mai logice cu putinta) practic devii un mic... robot... :nonobad:   :deadtongue:  Asa ca, enjoy DOTA, si pastrati-va gandirea libera si neinhibata de... "morons"!

#12
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
open your eyes ... open your mind ... (Guano Apes - Open your Eyes) ;)

#13
WinBack

WinBack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.11.2006
Tare harta  DOTA si yo ca si altii joc pe eurobatlle.net , cu nikul [Rpp]WinBack am si clan  de dota. Deci care e bun la dota il primesc cu placere in clan :D DoTa Rullzzz !!!

#14
sasha_r0

sasha_r0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.02.2008
pai... cum sa incep! joc dota de ceva timp! chiar e ceva timp! nickul : pupaza_din_tei !!!
- nu este un joc ptr oameni ingusti! sincer! tre' sa stii cand sa te bagi, unde, cum si de ce!
- am jucat pe eurobattle, battlenet (original) si dota league!
- sunt satul pana peste cap de oameni prosti si infecti si noobi!
- nu inteleg de ce intra toti ruptii pe servere pro!
- am vazut ca e la moda modul -sd (em)
- eroi preferati : toti !!!
- eroi pe care nu ii suport : troll , bloodsekeer , ar mai fi cativa
- imi place silencer (fantastic) , magnus , clintz ... cam toti imi plac!!!
- ptr impresii, iteme va ajut!

#15
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

View Postsasha_r0, on Apr 30 2008, 12:50, said:

pai... cum sa incep! joc dota de ceva timp! chiar e ceva timp! nickul : pupaza_din_tei !!!
- nu este un joc ptr oameni ingusti! sincer! tre' sa stii cand sa te bagi, unde, cum si de ce!
- am jucat pe eurobattle, battlenet (original) si dota league!
- sunt satul pana peste cap de oameni prosti si infecti si noobi!
- nu inteleg de ce intra toti ruptii pe servere pro!
- am vazut ca e la moda modul -sd (em)
- eroi preferati : toti !!!
- eroi pe care nu ii suport : troll , bloodsekeer , ar mai fi cativa
- imi place silencer (fantastic) , magnus , clintz ... cam toti imi plac!!!
- ptr impresii, iteme va ajut!
misto joc. de jocul asta e imposibil sa te plictisesti. alti eroi alte combinatii alti oameni

#16
AncientPriest

AncientPriest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.05.2008
Da? voi jucati de combinatii? incercati sa jucati de competitie. Recomand Safelist <- Eurobattle . Intrati acolo apoi participati la concursuri.
e greu sa intri, dar sa mai si participi.

#17
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

View PostAncientPriest, on May 17 2008, 21:09, said:

Da? voi jucati de combinatii? incercati sa jucati de competitie. Recomand Safelist <- Eurobattle . Intrati acolo apoi participati la concursuri.
e greu sa intri, dar sa mai si participi.


team vazut pe forum de cateva ori....

#18
AncientPriest

AncientPriest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.05.2008
si poti sa-mi spui si ce forum?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate