Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

CF Gloria

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View PostBulinash, on Aug 23 2008, 19:21, said:

Vai de spectatorii de la Bistrița, au suspinat mai ceva ca cucoanele care se uită la telenovele, în momentul în care a intrat pe teren Dayro Moreno. Nu mai zic de apluzele de la șuturile steliștilor.
Ăștia fac de rușine orașul în care trăiesc.
Incredibil... :angry2:
Tu credca te-ai bagat la peluza Stelei!
De retinut faptul ca au intrat fraierii in albastru(eu stiam ca-s cu rosu) si a aplaudat toata galeria Gloriei! Lasand la o parte acest fapt atat de bine am huiduit si chiar erau multi, daca ai fost in tribune si asa ti s-a parut credca nu ai nimerit bine.

View Postraul07, on Aug 23 2008, 20:20, said:

stai linistit ca meciul asta a fost ceva foarte special. Niciodata atata lume nu a striga vreodata numele echipei locale. LA bistrita cand se juca cu steaua era o isterie de nedescris, tot orasu era ros albastru. acuma au inceput si ei sa isi dea seama ca trebuie sa isi sustina echipa locala. Bv lor, un mare inceput.
Peluza stelei ca niciodata era goala, sufla vantul! Omul are dreptate, sustin ceea ce a zis deoarece am vazut chiar cu ochii mei!

#20
Bulinash

Bulinash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.01.2006
Nu am fost în tribună la acest meci. Am fost în "tribuna" numită canapea de la mine de acasă, dar prin intermediul sonorului foarte tare al televizorului meu a fost evident că spectatorii din Bistrița au fost pro-Steaua în marea lor majoritate. Cel puțin până la golul doi al Gloriei am auzit numai urale la acțiunile Stelei și suspine la ratările roș-albaștrilor.
Surprinzător, după golul doi al Gloriei s-a auzit și la televizor că spectatorii s-au metamorfozat și s-au lepădat de Steaua. Asta e părerea mea și așa s-a auzit și s-a văzut din fața televizorului.
Nu am nimic cu Gloria și cu orașul Bistrița nu mă interesează această echipă, dar mi se pare ciudat ca fiind din provincie să ții cu echipa vizitatoare care joacă împotriva echipei orașului tău. Oricine poate să țină cu oricine, nu e nici o problemă, văd că sunt mulți și pe acest forum care sunt din provincie și țin cu echipe din București. Asta nu e de condamnat, dar să te și manifești pe stadionul propriu pentru echipa asta în detrimentul propriei echipe mi se pare penibil.
E părerea mea, nu mă aștept să mă înțeleagă prea mulți.


#21
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
ii foarte adevarat ce zici, dar la Bistrita era mult mai rau in anii trecuti, acuma s-au mai lepadat.

#22
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View PostBulinash, on Aug 24 2008, 12:01, said:

Nu am fost în tribună la acest meci. Am fost în "tribuna" numită canapea de la mine de acasă, dar prin intermediul sonorului foarte tare al televizorului meu a fost evident că spectatorii din Bistrița au fost pro-Steaua în marea lor majoritate. Cel puțin până la golul doi al Gloriei am auzit numai urale la acțiunile Stelei și suspine la ratările roș-albaștrilor.
Surprinzător, după golul doi al Gloriei s-a auzit și la televizor că spectatorii s-au metamorfozat și s-au lepădat de Steaua. Asta e părerea mea și așa s-a auzit și s-a văzut din fața televizorului.
Nu am nimic cu Gloria și cu orașul Bistrița nu mă interesează această echipă, dar mi se pare ciudat ca fiind din provincie să ții cu echipa vizitatoare care joacă împotriva echipei orașului tău. Oricine poate să țină cu oricine, nu e nici o problemă, văd că sunt mulți și pe acest forum care sunt din provincie și țin cu echipe din București. Asta nu e de condamnat, dar să te și manifești pe stadionul propriu pentru echipa asta în detrimentul propriei echipe mi se pare penibil.
E părerea mea, nu mă aștept să mă înțeleagă prea mulți.
Pai tu nu sti ca baga aia sonor in fundal cu haide Steaua, e mana lu' Gigi.

#23
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Am vazut meciul Gloriei cu Otelul. Baiatul ala, Tatarusanu a facut-o iar "de oaie" (nicio aluzie, parol!). Am inteles ca Sabau vrea sa-l puna pe liber, sa frece banca la Steaua daca tot nu-i mai sta capul la Gloria. Dar e trist sa vezi in ce Pinocchio de portar sta nationala noastra de tineret. Si pacat, ca o incepuse bine. Se indreapta spre genul de "cariera" pe care cu succes a pastorit-o, tot la Steaua, Tibi Lung (nascut talent si mort speranta) - cu care si seamana de altfel la alura.

#24
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Bistritenii au ajuns cu un picior in groapa retrogradarii, fiind pe locul 16 cu doar 8 puncte.  :( Acolo joaca cel care urmeaza sa fie succesorul lui Lobont in poarta nationalei. Oare ce ne va astepta cu un astfel de portar? Nici nu ma gandeam ca Gloria va ajunge intr-o asemenea situatie...doar o minune ii mai poate salva de la retrogradare...
Meciul urmator: 31.10. Gloria Bistrita-FC Arges.
Misiune grea, Arges e pe 6 si nu da semne ca se clatina, daca va continua asa va prinde garantat un loc de Europa League!

#25
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
stai calm, Gloria nu pica :P

#26
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Gloria Bistrita incheie turul pe locul 12, cu 21 de puncte.
Urmatorul meci: 28 februarie 2009 Gloria Bistrita-Rapid. Ovidiu Sabau va da piept chiar la inceputul anului cu fosta sa echipa, Rapid. Are sansa sa castige 3 puncte pe teren propriu in fata rapidistilor lui Peseiro.

#27
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Gloria e "lanterna rosie" dupa 6 etape, cu doar 2 puncte(-7 la adevar). In etapa urmatoare va juca in deplasare cu nou-promovata Ceahlaul, apoi acasa cu CFR Cluj. Misiune grea in acest sezon pentru bistriteni, nu cred ca vor mai scapa de data asta de retrogradare. :(

#28
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Bistritenii lui Tata Jean si ai maestrului Halagian, raman si dupa 12 etape "lanterna rosie" a ligii I, cu doar spam.spam iar in etapa urmatoare vor intalni in deplasare Pandurii Targu-Jiu. Apoi, vor juca acasa cu FC Brasov, in deplasare cu Unirea Urziceni, si din nou in deplasare cu Poli Iasi.

#29
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Gloria Bistrita - FC Brasov 2-1

Gloria Bistrita: 22. Albuț - 20. Homei, 4. V. Năstase, 3. Ciucă, 27. D. Sănmărtean - 7. Coroian - 14. Achim, 10. L. Sănmărtean (26. Enescu '84), 30. Băjenaru (19. Iodi '90+2)- 24. Hora, 11. Borbely (9. Keita '71). Antrenor: Marian Pană.

FC Brașov: 1. Coman - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 55. Nuno Diogo, 3. Ezequias - 14. Roman, 10. Ilyes (6. Nene '87), 8. N. Grigore, 7. C. Munteanu (18. M. Cristescu '79) - 9. Hadnagy (21. Sburlea '69), 11. Zaharia. Antrenor: Viorel Moldovan.

Cum s-a marcat:

1-0, min. 7: Gol Gloria! Lucian Sănmărtean a executat o lovitură liberă de pe partea dreaptă și Coroian a reluat cu capul din mijlocul careului sub transversală.

1-1, min. 26: Gol Brasov! Ilyes a înscris cu capul din 6 metri, după o centrare primită de la Roman.

2-1, min 69: Gol Bistrita! Penalty pentru bistriteni obtinut de Borbely si transformat fara emotii de Hora.

#30
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Unirea Urziceni  -  Gloria Bistrita  azi in direct la GSP TV

#31
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
La pauza Unirea Urziceni 1 - 0 Gloria Bistrita gol inscris de Semedo in minutul 8 .

#32
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Rezultat final:

Unirea Urziceni 2 - 0 Gloria Bistrita

Goluri :
Unirea Urziceni : A. Semedo 8' , M. Bilasco 84' ( dupa super pasa lui Galamaz)!


#33
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Poli Iasi  - Gloria Bistrita  azi de la ora 15:00 in direct la GSP TV

#34
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Rezultat final :

Poli Iasi  0 - 0 Gloria Bistrita


#35
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Da...echipa nu joaca prea rau. Pare capabila sa se salveze de la retrogradare.

#36
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Gloria Bistrita    -    Rapid Bucuresti  azi de la ora 20:00 in direct la DigiSport

Edited by almasan25, 11 December 2009 - 14:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate