Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Program TV pentru...

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
MacromediaMX...cum se cheama programul cu care ti-a venit Muci tv-ul ? Eu am WIN DVR parca...un prieten de-al meu avea alt program.

#20
balan

balan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 01.07.2003
am aceeasi intrebare insa pentru un tuner ATI BT829   pe slot ISA

programul de la ATI face cautarea pe canale... eu am nevoie de un soft care sa caute pe frecventa

calculatorul la care  am acest tuner nu are slot AGP deci programe gen Dscaler nu se pot folosi

ma poate ajuta cineva ?

multumesc

#21
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
:confused: ce legatura are agp-ul cu tunerele tv si cu dscaler?? ca doar n-o sa pui tuneru' pe agp?

#22
balan

balan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 01.07.2003
iata legatura :

Hardware issues
Can I use any vga card as a display device ?


"DScaler requires an AGP card. It is impossible to do on a PCI video card. DScaler uses massive amounts of *bidirectional* bus bandwidth: 250 megabits per second incoming bandwidth (from TV card) and about 500 megabits per second outgoing bandwidth (to videocard). This bus data firehose is not feasible on PCI bus, as PCI can reliably continuously transfer up to about 600-700 megabits per second *in one direction only* out of a possible 1056 megabits per second (132 megabytes per second) due to overhead. Try to go bidirectional, and framerate literally gets the death penalty!"

#23
Bamba

Bamba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.04.2004
Eu folosesc Windvr 3.0 deoarece merge f. bine deinterlace-ul. La Chris-tv si Dscaler apar franjuri la marginea obiectelor in miscare din cauza deinterleice-ului. Problema este ca am un trial crack-uit unde lipsesc ceva optiuni. Ca telecomanda mi-a placut slycontrol dar n-am gasit decit versiunea 2.7.12 la care n-am gasit crack.

#24
apashul

apashul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.06.2004
Salut, am realizat niste "filmulete" format AVI,( un demo de la counter strike, transformat in AVI)  dar pentru cele cateva secunde marimea este mult prea mare. Ce program imi trebuie sa le realizez in marime mai scurta , ori direct, ori prin prelucrarea respectivului fisier AVI? multumesc

#25
Dunross

Dunross

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.06.2004
eu am un tuner medion si cind l-am cumparat mi l-au dat cu softul implicit necesar functionarii : Un Windvr versiunea 1.03 si pot spune ca merge bine . Faza cu spatiile intre canale se rezolva dupa ce scanezi posturile in lista care iti apare cu canalele receptionate poti sa scrii si numele canalului si sa il bifezi sau nu cu o cruciulita rosie. Daca apare cruciulita , programul e functional , daca nu , nu se vede adica nu e enabled . Si iti bifezi frecventele care se vad cel mai bine la posturi . si problema e rezolvata . IUvcr e bun pt captura in schimb are unele lipsuri gen nu poti sa reglezi volumul sau altele . chriss tv l-am folosit si pe asta si e super misto : iti alegi prin fine tuning frecventa postului in mod manual are osd pt anumite functii in schimb nu am fost multumit de captura . Bama spunea ceva de deinterlace la dscaler si chriss tv si asa e : la windvr  nu se observa la miscarea imaginii dungulitele alea. Si la Asus Dvcr e aceeasi problema cu  deinterlace-ul  , se vede naspa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate