Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Program TV pentru...

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Salut,

am un TV-Tuner MuchTV (sau muci tv :D) iar programul de TV se cheama WinDVR. Dar nu mi-l place. Nu-mi gaseste unele programe kit ca am setat CABLE si ROMANIA (din lista), in + ep rea greu sa le pun in ordine, raman spatii intre programe. De exemplu :

1. Pro TV.
2. [nimic]
3. [nimic]
4. Antena 1
apoi nimic de vre-o 20x, etc.

Ei, cam ce program imi recomandati voi sa folosesc ? La vechiul comp aveam o placa video ATi All in Wonder care avea softul specific, si era foarte bun programul ala...

#2
eugeno

eugeno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 28.04.2002
Am incercat si eu windvr-ul 3.0 si la fel imi face, am inteles ca cu o versiune mai veche ar merge
    Mie mi-a placut softul romanesc : http://www.softnews....11-2-5-21.shtml

#3
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
DScaler este considerat cel mai bun. E bun si WinDvr, dar la acesta nu iti poti pune programele asa cum doresti.
http://forum.softnew...ghlight=dscaler

In cazul tau, la instalare alegi la Card: Standard BT878 (no init msp) si la Tuner: Philips PAL

Telecomanda de la el poate fi adaptata si pentru DScaler. Ai acolo totul: http://www.softnews....=&threadid=9111

enjoy,
Mtz

#4
Djpac2pac

Djpac2pac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 09.08.2003
hmm

#5
Djpac2pac

Djpac2pac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 09.08.2003
Man e super bun windvr 3   da in loc de romania seteaza Australia sau Turcia ca desteptii de Romani nu respecta standardele  si o sa iti prinda toate canalele   Eu am Astral prin cablu si imi prinde toate canalele.
Incearca si ai sa vezi .

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
poti folosi de asemenea si chris tv... eu il folosesc de vreo 2 luni, iar la ultima versiune are si video recording ;)

#7
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
am luat si eu chirs tv. Super adevarat... !

#8
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Chris TV merge cu telecomanda ?

#9
IOn

IOn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 19.04.2002
De obicei programele de telecomanda simuleaza tastatura , trimitand prin mesaje Winapi combinatia de taste catre programe (orice adica o lepoti folosi si la winamp)

daca ChrisTV nu are inclusa aceasta optiune poti folosi programul atasat

Attached Files



#10
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Nu am vazut ca Chris TV sa aiba asa ceva. Iar telecomanda nu merge. Deci cu programul ala pot sa-mi fac telecomanda functionala ? well...acum il iau :)

#11
piromi

piromi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.02.2002
Incercati si IuVCR, mai ales daca vreti sa si capturati.

#12
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
am pus DScaler. Dragutz ce pot sa zic DAR...

cand inchid programul sunetul inca merge. Cum pot sa fac sa nu mai mearga sunetul programului ?

Telecomanda pentru DScaler, au aparut ceva programe noi ? Chiar vreau sa-mi folosesc telecomanda...ca doar deaia o am :)

#13
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
In Dscaler la Bt Card > Audio Input, sa bifezi Use input Pin 1. Si alege pe acolo una din optiuni pentru audio.
La mine la ultimul model de Dscaler Use input Pin 1 imi apare greyed, dar sonorul se opreste. La versiuni mai vechi, puteam sa bifez sau nu aceasta optinue. Nu stiu daca e ceva de la mine sau este datorita noului Dscaler .

Pentru telecomanda, incearca semnatura mea. ;)

enjoy,
Mtz

#14
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002

Quote

Originally posted by Mtz

Pentru telecomanda, incearca semnatura mea. ;)

enjoy,
Mtz


unde...ce semnatura ? :)

#15
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
:D
E mai sus semnatura mea.

Vrei telecomandã moca?...................... >>--------> ((( Adica apasa AICI  ))) :drac:

enjoy,
Mtz

#16
doi2i

doi2i

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2004
Dar a incercat cineva slycontrol 2.7.9 ? Eu asta il folosesc si merge super cu Chris TV indiferent care versiune. Configurarea este foarte simpla, are un wizard... faci ce iti cere si ai terminat. Il gasesti pe Chris-tv.com la sectiunea linkuri pe pagina de la SlyDiman cred.
Sper sa iti fie de folos.

#17
MacromediaMX

MacromediaMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 29.12.2003
am si eu un tunner muci tv cu telecomanda.eu folosesc softul care mi l-au dat ei,imi prinde toate prog.dar am si eu o intrebare.cand ii fac o captura , el o face f f mare , cateva secunde 200 mb, cum o fac cu compresie?

#18
aproapeom

aproapeom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.12.2003
virtual dub .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate