Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Despre Automatica vs. Cibernetica

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alex_4ever

alex_4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 06.03.2005
Am citit mai multe threaduri de pe acest forum precum si de pe altele.. am inteles ca este destul de grea automatica.. dar oare chiar asa imposibila cum se intelege de la mai toti? Merita sa o faci sau nu? \
Pot afla de undeva cu ce medii s-a intrat anul asta, subiectele care s-au dat anii trecuti? ( mai ales la fizica)  si mai multe informatii despre aceasta fac?
In concluzie... pentru cineva care e a 12a si se gandeste la una din posibilitatile astea ce sa aleaga?

#2
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

View Postalex_4ever, on Sep 28 2006, 23:49, said:

Am citit mai multe threaduri de pe acest forum precum si de pe altele.. am inteles ca este destul de grea automatica.. dar oare chiar asa imposibila cum se intelege de la mai toti? Merita sa o faci sau nu? \
Pot afla de undeva cu ce medii s-a intrat anul asta, subiectele care s-au dat anii trecuti? ( mai ales la fizica)  si mai multe informatii despre aceasta fac?
In concluzie... pentru cineva care e a 12a si se gandeste la una din posibilitatile astea ce sa aleaga?

O intrebare mai potrvita este ... Cat de mult iti place fizica  <_<     Scuza-ma ca  iti raspund la intrebare tot cu o intrebare, insa asta consider a fi diferenta majora intre cele doua facultati  :)   Cat timp iti place fizica, si esti bun la asta ai sanse sa te descurci la poli ..... daca nu, mai bine la Cibernetica ! Asta am ales eu, si sincer nu regret  :coolspeak:

Cat de informatii despre facultati ce-ar fi sa folosesti google ... nu musca  :P

#3
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Mai e si problema timpului in politehnica. Profesorii si materialul sunt cam la nivelul anilor 80' . (ma refer la materialul didactic, nu la laboratoare).

Tatal meu este automatist, si a avut destule ocazii sa lucreze cu "tineri". Daca nu ai rabdare vreo 2 ani dupa facultate sa asimilezi adevarata meserie..esti cam mort...

#4
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Du-te fiule la Cibernetica caci nu se compara cu Automatica din punctul de vedere al profesorilor si materiei care e mai accesibila cred eu. O sa iti predea programare niste fosile in Automatica, care au conceptii in cel mai bun caz la nivelul anilor '80 iar pe langa programarea pe care o sa o inveti mai mult singur, o sa iti crape capul cu tot felul de fizici, circuite electronice si matematici. Cu parere de rau o spun dar din Politehnica a mai ramas doar renumele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate