Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Placa snowboard

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
bratanu

bratanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.07.2006
As vrea sa stiu si eu mai multe detalii care m-ar ajuta sa aleg o placa de snowboard pentru un incepator...ma dau de 2 ani cam de 5 ori pe iarna dar inchiriate...eu as zice sa-mi iau una la sh butzii noi si legaturile o data cu placa....voi ce ziceti....ce mi-ati recomanda? si daca aveti ceva oferte poate imi trimiteti si mie pe mail [email protected] m-ar interesa si poze.Si marimea pt ca este un lucru important sa fie undeva la 143-149 cm

Edited by bratanu, 28 September 2006 - 15:23.


#2
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
depinde f mult de buget

#3
bratanu

bratanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.07.2006

 sepguy, on Sep 30 2006, 17:41, said:

depinde f mult de buget
Pai as avea pe undeva pe la 300 E sa ma duca cam tot (buti,legaturi,placa) m-ar interesa detalii despre material...care aluneca mai bine....sa nu fie prea rigid.

#4
ener

ener

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.05.2005
pai e cam mic bugetu, poti sa-ti iei anu asta boots noi si placa+leg second si la anu sa faci upgrade la placa.
daca nu vrei asa te duci la metro

#5
eattorrents

eattorrents

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 07.12.2005

 ener, on Oct 12 2006, 23:36, said:

pai e cam mic bugetu, poti sa-ti iei anu asta boots noi si placa+leg second si la anu sa faci upgrade la placa.
daca nu vrei asa te duci la metro

Stiu pe un tip in Brasov care aduce placi noi din Austria la super pret(am fost pe la el
acum 2 zile si avea placi noi + legatura noua la pret intre 5 milioane si 6,5 milioane). Probabil
cred ca ai putea sa te incadrezi in 300 de euro cu tot cu bootsi.
Placile mi s-au parut super faine(si ca model plus ca sunt in tipla si la fel si legaturile).
Daca vrei intra pe www.wintersports.3x.ro(nu e actualizat), dar poti gasi numarul lui de tel
si il poti intreba daca are intaltimea ta sau daca le poti vedea, etc

Succes!

P.S.: Are si skiuri carve tot din Austria aduse, la superpret, de acolo mi-am luat si eu skiurile :)

#6
Lulu_ms

Lulu_ms

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.07.2006
sunt si in Tg.Mures la un magazin ... tocmai si-a cumparat o gagica ieri o placa, legaturi si boots cu 11 mil ... primise si o mica reducere ... ca e de treaba sefu la magazin :)

#7
pika_rqnu

pika_rqnu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.10.2006
Salut.

Si eu ma gandeam sa-mi iau o placa cu ghete si legaturi dar nu prea am mare habar cu ce se mananca.M-ar interesa si brand-uri de placi si ghete si cam ce e mai important.

#8
Raikk0nen

Raikk0nen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 17.04.2005
Il recomand si eu pe gagiul de care vorbeste eattorrents. Ieri am cumparat si eu de la el, placa si legaturi L4U, bootsi HEAD. Toate noi. Toata afacerea...10 bete!

:proud:

#9
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
Salut!
Imi cer scuze ca va deranjez dar vreau sa cer sfatul unor profesionisti.
Nu stiu ce m-a apucat dar vreau sa intru si eu in acesta lume minunata si nu stiu cum sa-mi aleg o placa.
Am gasit citeva oferte in hipermarketurile din Bucuresti si nu stiu daca renteaza sa cumpar de aici.Pretul este buna - 630 RON - placa + legaturi ( SALOMON).
Mai am o dilema in legatura cu faptul ca nu stiu ce model sa aleg.Mentionez ca sunt incepator ( m-am mai dat odatat acum un an cu o placa inchiriata).Am 185 Cm inaltime si 110 kg.
Va rog sa-mi spuneti ce sa detalii trebuie sa urmaresc cind o cumpar.
Va multumesc mult pentru timpul acordat si sper ca raspunsul dumneavoastra sa fie decisiv penru achizitionarea placii.

#10
ramonab

ramonab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 05.10.2006
aceeasi nedumerire o am si eu... placa: ce dimensiuni/brand si alte caracteristici pe care ar trebui sa le am in vedere la achizitionarea ei. precizez ca sunt incepatoare, nu m-am dat niciodata, dar ma tenteaza foarte tare ideea.
orice sfaturi sunt bine venite.
mersic! :)

#11
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006

 ramonab, on Feb 20 2007, 09:07, said:

aceeasi nedumerire o am si eu... placa: ce dimensiuni/brand si alte caracteristici pe care ar trebui sa le am in vedere la achizitionarea ei. precizez ca sunt incepatoare, nu m-am dat niciodata, dar ma tenteaza foarte tare ideea.
orice sfaturi sunt bine venite.
mersic! :)

Mai bine ai incerca sa-ti iei skiuri, e mai fain sa te dai cu ele decat cu snowboardul care e si mai periculos.

#12
megalomaniac

megalomaniac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2007

 ramonab, on Feb 20 2007, 02:07, said:

aceeasi nedumerire o am si eu... placa: ce dimensiuni/brand si alte caracteristici pe care ar trebui sa le am in vedere la achizitionarea ei. precizez ca sunt incepatoare, nu m-am dat niciodata, dar ma tenteaza foarte tare ideea.
orice sfaturi sunt bine venite.
mersic! :)


va trebui sa t dai macar odata sa vezi daca iti place si dupa o zi de dat si de cazaturi si durere , abia atunci sa ai in vedere achizitionare de echipament . eu iti recomand burton ;) , acum depinde si de buget bine-nteles un echipament la ei de incepator de duce p la vreo 1700ron(placa +leg+boots) si asta acum k au reduceri ...

#13
megalomaniac

megalomaniac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2007
si sa aveti grija la baieti mai ales daca purtati mai mult de 44 sa va orientati spre o placa wide care v-ar ajuta mai mult decat una normala :)

#14
sebi_m

sebi_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 03.11.2007
sal sa va zic de mine am 1,91 si in jur de 44 la picior ce placa mi-ati recomanda ( ca inaltime latime si toate alea sunt incepator si nu ma pricep )

#15
iondrei

iondrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.12.2007
Salutare!
GERULA2006 sebi_m - incearcati aici http://www.snowboard...calculator.com/
Cat despre brand, nu as recomanda ceva f bun pt inceput. Varianta cu LTD4U data mai sus e f buna.Nu sunt f scumpe dar bune pentru inceput. Sau poate chiar una second unde sigur poti iesi la o placa ok pe la 6-700 RON placa+leg+booti . Ar mai fi o chestie importanta, adica sa incepi cu o placa wide. Pentru inceput e mai bine, placile mai inguste sunt mai sensibile la raspuns. Isi vor schimba directia la orice miscare a corpului si la inceput nu ai nevoie cu siguranta de asta. Trebuie sa inveti sa faci totul mai incet ca sa iti intre in "sistem", deci...viraje largi. :)
DjValy - Cred ca glumesti :)) Am facut ski de performanta si acum snowboarding, daca vrei asa...pot spune ca sunt lafel de periculoase,dar sa vb de incepatori. Cred ca toti incepatorii stiu cat de urate sunt acele trante cu schiurile unde ramai cu picioarele incrucisate pe jos cu schiurile inca pe picioare...fara sa dai jos schiurile sa nu te poti ridica si de cele mai multe ori, cu ajutor. Cel care va reushi asta cu snowboard-ul...va primi cu siguranta un premiu. Sau acele bete pe care le urasc toti incepatorii ca se incurca in ele. Acum pe partea avansata...depinde cat de bun esti si daca stii sau mai de graba ce iti permiti sa faci pe o placa sau pe schiuri, atunci poate deveni periculos oricare ar fi.

#16
White Kong

White Kong

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.11.2006
salut!
am si eu cateva dileme...sper sa ma poata ajuta si pe mine cineva...
      exista magazine in bucuresti in care sa se vanda placi si legaturi la mana a doua? nu am nevoie de booti...am inteles ca aia se pot inchiria de la magazinele de pe langa partie...e adevarat? legaturile sunt universale (adica conteaza cat ai piciorul? sau ele se pot regala in functie de marimea ta? )
si inca o chestie: cam cat m-ar duce placa+leagaturile la mana a doua ? si poate chiar noi...dar cred ca asa nu pot sa gasesc la mai putin de 6 mil...eu as-i vrea cam 5 mil la mana a doua...
indumati-ma si pe mine pls spre un magazin de genul asta (daca exista). Eu m-am dat deja cu placa si nu mi se pare foarte greu...dar sa inchiriez in fiecare zi mi-ar golii buzunarul de tot...
orice sfaturi sunt bine venite  :D

ms anticipat  :cheers:

#17
iondrei

iondrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.12.2007
Magazine second hand de snowboard...din cate stiu eu nu prea exista, dar exista site-uri de vanzari cumparari cum ar fi www.okazii.ro unde sigur gasesti. La 5 mil s-ar putea sa gasesti totusi o placa ok cu tot cu legaturi daca zici ca booti vrei sa iti inchiriezi. In principiu sa intrebi proprietarul/vanzatorul ce marime sunt legaturile.Ar fi indicat sa fie M...in alea cam intra orice numar "sa zicem" acu sper ca nu ai intre 45 si 50. Anyway, legaturile...da sunt pe marimi sipot fi chiar diferite ca si bootii. Pot fi legaturi strap-in(cu "bretele":D)  sau step-in(cam ca la schiuri). Cele cu step-in necesita niste booti mai speciali.
Sa tii cont de ce placa iti iei...am postat putin mai sus ce si cum.Conteaza f mult placa pt un incepator. :)
Good luck!
RIDE FREE! :)

#18
vlad b

vlad b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.07.2007
Salut! Sunt interesat de cam acelasi lucru ca White Kong si imi trebuie cateva magazine din care sa aleg. Stiti prin Buc vreunul care sa vanda SH si sa nu te traga pe sfoara? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate