Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

2008 Renault Koleos SUV

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#19
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
Daca o sa fie produs in Turcia va fi vai si amar de Renault :) . Anyway aduce foarte mult cu conceptul Audi Cross Coupe quattro Concept. Este destul de greu ca in momentul de fata sa scoti ceva pe piata sa o atragi de partea ta.

#20
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

View PostPaxus, on Jul 26 2007, 20:30, said:

Daca o sa fie produs in Turcia va fi vai si amar de Renault :) .
Cel mai probabil va fi produs la Valladolid, alaturi de Modus. Erau si cateva spyshot-uri cu prototipuri pre-serie in Spania (hot-weather testing - ar fi trebuit sa faca asta in Bucuresti :)).  Cred ca is sunt numarate zilele de cel mai vandut SUV din Romania lui Tucson, tinand cont ca avem mult mai multi fani Renault decat Hyundai (no pun intended). <_<

#21
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007

View PostPaxus, on Jul 26 2007, 20:30, said:

Daca o sa fie produs in Turcia va fi vai si amar de Renault :) . Anyway aduce foarte mult cu conceptul Audi Cross Coupe quattro Concept. Este destul de greu ca in momentul de fata sa scoti ceva pe piata sa o atragi de partea ta.

prototipul koleos a aparut inaintea lui audi daca nu ma insel

Edited by clatarin, 27 July 2007 - 00:29.


#22
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007

View PostWildChild, on Jul 26 2007, 21:20, said:

Cred ca is sunt numarate zilele de cel mai vandut SUV din Romania lui Tucson, tinand cont ca avem mult mai multi fani Renault decat Hyundai (no pun intended). <_<
cei de la renault declarau ca vor incerca sa tinda spre premium cu acest model, deci nu va fii foarte ieftin ,insemnand ca nu va concura cu tucson

#23
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
o presupunere

Attached Files



#24
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
spate de touareg/q7 si fata de Renault Clio. :huh:
ce designeri alcoolici.

#25
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007

View Postv3lsatis, on Jul 28 2007, 13:28, said:

spate de touareg/q7 si fata de Renault Clio. :huh:
ce designeri alcoolici.
este normal ca modelele aceluiasi constructor sa semene intre ele SE NUMESTE IDENTITATE DE MARCA.

unde vezi tu asemanare cu Touareg sau q5?

#26
Vlad01

Vlad01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 11.08.2005
Mie imi place cum arata  ^_^

#27
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
asta este topicul oficial pentru koleos

#28
eminescu0

eminescu0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.04.2005
dupa parerea mea au cam dat-o-n bara cu noua Laguna, si tare mi-e ca si Koleos (s-au cum s-o numi la final) o sa fie si el o dezamagire. vorbesc de exterior, care mi se pare nereusit si o sa ne piarda in multime, o sa fie doar un alt SUV.

#29
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007

View Posteminescu0, on Sep 4 2007, 00:45, said:

dupa parerea mea au cam dat-o-n bara cu noua Laguna, si tare mi-e ca si Koleos (s-au cum s-o numi la final) o sa fie si el o dezamagire. vorbesc de exterior, care mi se pare nereusit si o sa ne piarda in multime, o sa fie doar un alt SUV.
sa stii ca impresiile au fost bune la prima vedere a prototipului din partea presei auto.
ca design daca va semana in proportie de 90% cu conceptul cred ca va fii peste tiguanul lui VW.

#30
eminescu0

eminescu0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.04.2005
chiar sunt curios care din cele 2 (Koleos si Tiguan) va castiga pentru ca apartin celor mai simpatizate marci de pe piata noastra.

#31
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007

Quote

Nous connaissions déj&agrave; la Renault Koleos Concept depuis sa présentation intégrale lors du dernier Mondial de l’Automobile de Paris, mais aussi en vidéo live, en clone coréen RSM QMX et en prototype camouflé.

Certes, sur cette photo en provenance de Worldscoop [salut Spygounet !] il ne s’agit pas véritablement de la future Renault Koleos, puisque c'est le QMX en version de série, mais le futur SUV au losange ne s’en distinguera que par quelques infimes éléments comme ces plaquages laqués que je trouve personnellement immondes… et qu'on ne devrait donc heureusement pas avoir en Europe.

Comme prévu, la planche de bord de série et tr&egrave;s proche de celle du show-car mais les matériaux fantaisistes ou luxueux ont laissé leur place &agrave; des équivalents plus réalistes et rentables.

A mes yeux, il est dommage que la planche de bord ne fasse pas plus haut de gamme, car en effet je lui trouve plus un lien de parenté avec l'homologue d’une Clio III qu’avec celle d’une Laguna III… mais elle n’en reste pas moins plaisante &agrave; regarder avec sa coiffe supérieure épurée, ventilée par des aérateurs circulaires et transpercée visuellement par la console centrale qui se termine en écran de navigation couleur.
caradisiac[ http://news-images.caradisiac.com/IMG/jpg/8/4/6/9/5/qmxinterieur2zy3_v.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://news-images.caradisiac.com/IMG/jpg/8/3/2/6/3/83263655f1cbcec1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://news-images.caradisiac.com/IMG/jpg/2/7/2/9/2/b7b921563f80348f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cam anost designul interior, desi materialele par de calitate

#33
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
si eu ma asteptam la mai mult.

#34
eminescu0

eminescu0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.04.2005
pai la interioare se vede treaba ca se pricep foarte bine, vezi noua laguna. la exterior nu prea au inspiratie in ultima vreme.

merci clatarin pentru noile poze.

#35
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
cind o sa renunte reno' la stupidul design interior? :death:

#36
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007

View PostH725, on Nov 13 2007, 03:17, said:

cind o sa renunte reno' la stupidul design interior? :death:
sa nu spui ca laguna 3 nu iti place.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate