Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Echipamentul pentru drumeții

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1317 replies to this topic

#37
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007
am si io o problema : vreau sa-mi cumpar niste haine pentru schi Spyder, dar nu gasesc niciunde. dealerul din romania (o firma din brasov) m-a trimis la un magazin care cica ar fi distribuitorul lui, dar aia nu au asa ceva. de pe net nu se poate cumpara decat printr-un site http://www.wintersport.tv/store/ care pentru romania cere plata in avans, nu poti plati cu card.
poate ma ajuta si pe mine cineva. multumesc anticipat:)

Edited by lucas22010, 04 February 2007 - 10:52.


#38
moiseiv

moiseiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2007
Am primit o geaca Northface din state si mi-e mica. E de ski, e triclimate (adica are un fel de melana detasabila care poate fi purtata separat), waterproof, etc. 600 RON pentru cei interesati si niste eventuale negocieri. Yahoo id: [email protected].

#39
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007

 moiseiv, on Feb 20 2007, 15:45, said:

Am primit o geaca Northface din state si mi-e mica. E de ski, e triclimate (adica are un fel de melana detasabila care poate fi purtata separat), waterproof, etc. 600 RON pentru cei interesati si niste eventuale negocieri. Yahoo id: [email protected].

niste poze, ceva?

#40
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Salut,

As vrea sa cumpar 2 rucsaci pentru drumetii si nu prea am idee cam ce ar trebui sa cumpar.

Am gasit un rucsac Loap Mivok 2 pentru prietena mea 149Ron de 60 litrii si unul pentru mine de 80-100Litrii Loap Broad Peak la 239 Ron.
Cum sunt aceste produse sau mai bine zis:
Ce stiti de aceasta firma?

Mi-am luat un cort Hannah de care sunt fff multumit, dar rucsac hannah mare de 80 Litri nu am gasit si sunt cam scumpulete restul mai mici.
Ce recomandati? Au calitate acesti rucsaci facuti de Loap? Cum se descurca pe ploaie?
10x

Am deschis un thread si aici dar cred ca este mai potrivit pe aceasta arie.

#41
ladrian

ladrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.05.2007
Par ok, nu stiu cum este materialul din care sunt fabricati. Sincer mie mi se par cam mari. Dar depinde pentru cate zile va trebuie (cat dureaza excursia). Cel de 80-100 L e si cam greu, aproape 3 kg. Rucsacii de la klimm ii stii ? Uita-te la Katar si Terra, sunt facuti din cordura, material foarte rezistent in timp la abraziune. Cat despre impermeabilitate nu te baza niciodata doar pe lucratura rucsacului. Pelerina pentru el obligatoriu  ;)

#42
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

 ladrian, on May 7 2007, 11:13, said:

Par ok, nu stiu cum este materialul din care sunt fabricati. Sincer mie mi se par cam mari. Dar depinde pentru cate zile va trebuie (cat dureaza excursia). Cel de 80-100 L e si cam greu, aproape 3 kg. Rucsacii de la klimm ii stii ? Uita-te la Katar si Terra, sunt facuti din cordura, material foarte rezistent in timp la abraziune. Cat despre impermeabilitate nu te baza niciodata doar pe lucratura rucsacului. Pelerina pentru el obligatoriu  ;)

Ca bine spui tu :).  3kg :) nici nu am vazut :) ma rupea de spate.
Cred totusi ca pana la urma raman la hannh:)
Si pelerina de ploaie au incluse toate?
10x

#43
ladrian

ladrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.05.2007
Nu stiu daca au inclusa pelerina toate insa poti intreba inainte sa cumperi. Stiu ca cei de la Husky au inclusa sigur.

#44
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Mi-am facut comanda la:
RUCSAC HANNAH XTERRA 70+10 L   320 Ron
RUCSAC HANNAH PURE 200 Ron

@ ladrian Merci ;)

#45
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Fara intentia de a face reclama, acum mi-am adus aminte.
Am gasit in Cehia o firma ceheasca de echipament outdoor. Mi-am luat un hanorac- softshell, windstopper si o "canadiana" de ploaie 100% impermeabila (10,000...)
Firma se cheama AlpinePro.

#46
giostana

giostana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.04.2006
salutare.
vreau sa-mi cumpar un rucsac pentru munte de 80 L. am cautat ceva pareri dar nu am gasit nimic concludent.

am gasit pe google cateva informatii despre materialele folosite .
am vazut ca si la spate au aparut tot felul de solutii care mai de care.
voi ce ai incercat si vi s-a parut ok.

eu ma gandeam sa-mi iau un atta serac 80.

Edited by giostana, 24 May 2007 - 20:27.


#47
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Eu mi-am luat 2 rucsaci si sunt ff incantat de ei.

Hannah X Terra
- 320Ron
si pentru prietena mea:
Hannah Pure - 200 Ron.

#48
giostana

giostana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.04.2006
arata frumos,dar materialul ala ce stie sa faca?
din cate vad rucsacul este mai greu decat unul similar (dar din cordura) de la antech.
spatele din ce material este facut ? se aeriseste bine in zona lombara?

Edited by giostana, 29 May 2007 - 18:23.


#49
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Eu folosesc un Atta de 60l de...11 ani. Foloseam atat la munte (inclusiv creasta Fagarasului), cat si cand calatoream intre Cluj si acasa in timpul studiilor. Acum se vede ceva uzura la fundul sacului, dar inca e in stare bune. E comod si rezistent, eu recomand Atta.

#50
giostana

giostana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.04.2006
eu mai am un escalade 75l cumparat prin '96. el m-a servin cu incredere dar e depasit.
cred ca ce ma deranzeaza cel mai tare este ca centura si spatele care au burete in interior si tine umezeala. este foarte "naspa" treaba asta....

#51
brj

brj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 12.05.2006
in spiritul ultralight, eu folosesc un Talon 44
e adevarat, la ture de 3-4 zile  ;)
http://www.mmsport.r...content=1_2_2_1

#52
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
cine poate recomanda o saltea autogonflabila buna, capabila sa tina greutatea unui om normal?

#53
bouba

bouba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.04.2007
80 de litri de rucsac mi se par cam multi pentru majoritatea situatiilor. oricum, ca sa fii sigur ca ai suficient spatiu de depozitare in orice situatie, iti recomand Klimm Katar 65+. are 65 de litri, dar volumul poate fi marit pana la 80... eu il am de 2 ani si sunt multumit de el.
si inca ceva, la modelul asta, ca de altfel la toti rucsacii din categoria asta de pret, obligatoriu husa de ploaie!

#54
yo6ial

yo6ial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 13.10.2006
Firme mari, rucsacuri scumpe...aaa..adica bune, materiale DuP*** revolutionare, ok.
Am luat un rucsac , 100% Nylon (tot de firma de mai sus inventat, nylonul nu rucsacul) de 85l , 4 buzunate (2 lateral, unul in spate si unul in capac),
bretele/centura/spate captusite cu spuma poliurethan, acoperita cu ceva ce seamana cu AirMesh, care aboasbe transpitratia, ce e drept, dar o tine destuil de bine la distanta de spate. frame intern, de aluminiu, cu un pic de spray de impermeabilizare tine bine si la ploaie.
Acum imi incape si cortul, si sacul, si hainele, coarda, aragazul, papica, apa, ochelarii, lopata si o pereche de bocanci uscati, intr-un rucsac cusut remarcabil de bine, va zic mai incolo de ce, chingile sunt tesute cu fire nylon rasucite (nu sunt pufuase), carabinele si cataramele sunt din acelasi material rustproof , se muleaza pe spinarea mea, de parca acolo l-au croit si bla, bla, bla, cu laudele.
Concluzia: am dat pe el 100 de lei (de fapt a fost 99,9) , e Made in RPC (China), l'am luat de la un magazin de "profil", cu profilul:Chinezarii.
Eu stiu, pe pielea mea, cat dai, atata te tine, dar asta a fost unul din putinele exemple de treaba chinezeasca de calitate.
Se intampla rar, la ei, sa lucreze ceva de calitate, dar se intampla. :bouncey:
In final, sa dovcedit a fi perfect, pentru ture de o saptamana sau mai mult, si as paria, ca o sa traiasca cam cat un Hannah.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate