Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ce pot sa mai fac in acest caz?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Va rog mult de tot sa ma sfatuiti si sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema...
Sunt la Universitatea Ovidius Constanta unde ocup un loc bugetar si doresc sa imi fac transferul la Universitatea Transilvania Brasov de unde am primit aviz favorabil pt un loc bugetar. Intrebarea mea este daca prin transfer se pastreaza forma de invatamat frecventata..aici referindu-ma la locul ocupat fara taxa?
Motivele pt. care doresc transferul sunt de ordin financiar si din cauza distantei de casa (domiciliul stabil il am in Brasov).
Va solicit aceste informatii deoarece..de vinerea trecuta de cand am depus cererea de transfer..mi se repeta incontinuu ca nu pot pleca de la ei decat daca plec pe un loc cu taxa. Motivele pt. care nu imi acorda plecarea pe un loc bugetat sunt, ca au probleme financiare si ca la anul din cauza mea vor pierde banii de la stat alocati pt locul ocupat de mine si de asemenea locul cu totul. Este adevarat ceea ce imi spun? Au dreptul sa imi refuze transferul daca nu accept sa plec cum vor ei?
Va multumec si astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

#2
carmens

carmens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.04.2006
Din pacate, de cele mai multe ori transferurirle sunt refuzate de catre facultatea de la care vrei sa pleci. Asta daca nu ai o pila care sa iti usureze plecarea!
Si eu m-am aflat in aceeasi situatie cand eram prin anul 2 la o facultate din Iasi. Fiind la buget mi s-a refuzat categoric transferul, cerandumi-se echivalentul a doi ani platiti din bugetul facultatii si inapoierea burselor. Ce am facut eu: m-am retras si am dat examen la facultatea la care vroiam initial sa ma transfer, apoi mi-am echivalat toate examenele din anii 1 si 2.  
incearca sa insisti la decan, eventual la rector ca nu mai ai posibilitatea de a frecventa cursurile in Constanta, domiciliul tau fiind in Brasov si ai fi pus in situatia sa renunti la facultate. deci tot vor pierde respectivii bani.
Bafta multa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate