Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

canon vs. hp (multifunctionala inkjet)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

Poll: canon vs. hp (multifunctionala inkjet) (25 member(s) have cast votes)

se dau 2 multifunctionale inkjet: hp psc 1610si canon mp150. Toti stim care sunt punctele forte si mai ales punctele slabe ale celor 2 imprimante. daca ar fi sa cumparati maine o multifunctionala ce ati cumpara?

  1. hp psc 1610 (9 votes [36.00%])

    Percentage of vote: 36.00%

  2. canon pixma mp 150 (15 votes [60.00%])

    Percentage of vote: 60.00%

  3. alta (postati o argumentare si un pret) (1 votes [4.00%])

    Percentage of vote: 4.00%

Vote Guests cannot vote

#1
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006
P.S: numai multifunctionale inkjet. nu dati raspunsuri aiurea

#2
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Consumabile le Canon sunt mai accesibile ca pret.

#3
matrixnyk

matrixnyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.08.2006
am cumparat deja canon Pixma MP150 imi place ca asez foile pe sus si vin pe jos in tava pe cand la HP le pui pe jos si tot pe jos iti vin si la HP sant cateva problema dupa ce ai luat multifunctionalul cartusul original nu mai merge umplut si chiar daca il umpli nu il accepta imprimanta si chestia asta sa intamplat la 6 imprimate HP si nu cred ca este o intamplare,,,,,,, cat despre pretul la crtusul de Canon sau HP la acest tip de Canon MP150 va fi pretul la fel deci aici nu mai putem pune in balanta consumabilul, preturile sunt cam la fel la cartuse am recomandat HP dar acum recomand Canon eu personal sunt mutumit de acest mutilfunctional
IMPR. MFC PSC A4 CANON PIXMA MP150 USB  la   322.3 RON
IMPR. MFC P,S,C HP A4 1410 USB,,,,,,,,335.4 RON
cat despre argumentat pretul fiecare da cat vrea pe ce vrea
PRINTARE  DE CALIATE  VA DORESC ,,,! :coolspeak:

Edited by matrixnyk, 20 September 2006 - 10:38.


#4
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Cartusele la HP se reseteaza prin acoperirea contactelor ... deci nu e o problema

#5
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006

View PostDoru_Neo, on Sep 20 2006, 12:43, said:

Cartusele la HP se reseteaza prin acoperirea contactelor ... deci nu e o problema

HP 1410,  1510, 1610 sunt toate cu cartuse fara cip ... chair daca iti arata cartus gol poti printa linistit fara sa trebiasca sa resetezi nimic. cartusele cu cip  sunt  doar pt  cateva modele . procedura de "fentare" a imprimantei o gasesti pe net , daca nu cred ca o am eu salvata pe undeva.  

hp:
-plus:  capul e pe cartus, ai stricat capul, aruci cartusul.  :coolspeak:
-minus: un cartus original negru costa undeva la 500 mii. a si sa nu uitam , 6ml cerneala /cartus = 120 pagini ?!?  :death:

canon:
-plus:  ieftin si bun, cartus mare si refill ieftin (mai ieftin decat la hp)  :coolspeak:
-minus : ce faci daca ai bulit capul ??  :death:

#6
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
HP all the way :coolspeak:

#7
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Detin un Hp 4255 de care sunt foarte multumit. Din partea mea poti merge linistit pe HP.

#8
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Eu am HP1510 si cartusul se umple foarte simplu cu seringa, calitatea imprimarii e un pic peste Canon, iar cum a zis r0tt3n faptul ca HP au capul pe cartus te scapa de-o gramada de probleme si cheltuieli in caz ca se strica. Din cate stiu sa-ti schimbe/repare capul de imprimare e destul de scump la Canon, pe cand la HP doar iti cumperi alt cartus.. :D

#9
aleksutzu

aleksutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.08.2006
HP 1510.

#10
t0ni

t0ni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2006
iti recomand hp avand in vedere ca din 20 de inprimante venite in serice 15 sunt canon alta problema este la cartuse nu prea merg refilate iar daca deschizi capacul la cartuse de vreo 5 ori inti da eroare chiar daca este plin

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate