Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
arii

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 

LEGENDE URBANE

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#217
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 14.09.2007

 knitweeler, on 7th April 2010, 19:56, said:

Am gasit o legenda destul de infioratoare:
" In urma cu ceva timp a murit o femeie in conditii absurde.
Intr-o duminica, a plecat cu niste prieteni sa faca o excursie cu barca si si-a pus la rece niste cutii de suc.
Urmatoarea zi, luni, a fost primita la Spitalul Universitar si miercuri a iesit moarta. Autopsia a scos la iveala o leptospiroza (cu simptome de febra ridicata, fata palida si hemoragii) provocata de o bautura la cutie care a fost consumata fara pahar in barca.
Examinarea cutiilor a confirmat ca acestea au fost infectate cu urina de soarece, in consecinta cu leptospire.
Probabil ca persoana in cauza nu a spalat partea superioara a cutiei inaintea de a bea, si a fost contaminata cu urina de soarece, care contine substante toxice si mortale, printre care leptospirele care provoaca leptospiroza.
Bauturile si alte alimente la cutie sunt inmagazinate in depozite infestate de rozatoare, si transportate pana la punctul de vanzare fara a fi curatate in prealabil .
De fiecare data cand cumparati o cutie, trebuie sa spalati foarte bine partea superioara cu apa si detergent, apoi clatiti bine inainte sa o puneti in frigider.
Dupa un studiu realizat de catre INMETRO (Spania), capacele cutiilor de bauturi sau de conserve sunt mai contaminate decat capacele WC-urilor publice.
Studiul arata ca, cantitatea germenilor si a bacteriilor de pe capacele cutiilor este atat de importanta, incat este foarte important sa fie spalate cu apa si detergent, si sa fie clatite foarte bine. "

sursa
Treaba cu sucul este reala,s-a intamplat acum 1n sau 2 in Ct la o fata de la liceul sportiv parca .

#218
soka norman

soka norman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,978
  • Înscris: 28.05.2006

 blacatusu, on 19th September 2006, 19:40, said:

Zona de care zici tu este pe soseaua onesti spre bacau. este un deal in care daca opresti masina si o lasa scoasa din viteza si fara frane cica incepe sa urce. parca a fost ceva si pe la televizor, eu personal n-am incercat niciodata.
fals;
au masurat si dealul e de fapt ....o vale
e o iluzie optica cu alte cuvinte

#219
alynz_25

alynz_25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.06.2009

 oreg, on 11th October 2007, 22:47, said:

Mit urban: Era la noi in oras un politist, care daca te prindea incalcand legea circulatiei, te amenda indiferent de rugaminti, sau mita oferita. Raspunsul lui era: eu te iert, dar legea nu te iarta. A iesit la pensie, asa ca nu stiu unde sa-l incadram: plauzibil, sau ..........?

P.S. S-a intalnit cineva cu un caz asemanator?

Desi e cam vechi subiectul,nu m-am putut abtine sa nu va spun ceva,care este adevarat.Acum un an,in Vaslui,era un politist la circulatie nou instalat.Da era prost,cum nu se putea.Sa va explic : Tipu era o data in trafic,si l-a prins pe seful lui mergand cu 6 km la ora peste limita legala.I-a dat amenda,desi sefu' era stana de piatra cand l-a auzit.Totusi,omul nu a fost dat afara pe moment,motivand ca a respectat legea.Cum roata se intoarce,la inceputul anului acesta,a fost prins si el,beat crita,mergand cu viteza,si i-a luat carnetu',si a fost dat si afara.Acum cica este somer  :thumbup:

#220
lazarcristi

lazarcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 24.04.2010
Mai se vorbeste pe la noi prin zona ca ar exista la Ecluza din Budesti Jud.Calarasi niste somni uriasi de sute de kg.Am fost si eu odata de curiozitate acolo cu mai multi prieteni.Unul dintre ei a sarit in apa si s-a taiat la cot intr-o scoica si a inceput sa sangereze ,in cateva minute se stransesera pe la malul apei vreo 3-4 pui de somni care simtisera mirosul de sange.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate