Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Teac 24x10x40 Problem

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001

Quote

Originally posted by alladin
Sal,
Cum gasesc DMA-ul in XP Pro? :Alcoholic  

Multumesc anticipat

DMA-ul in XP Pro il gasesti in Device Manager la "IDE ATA/ATAPI
controlers" iar acolo gasesti setarile pentru fiecare canal IDE;
De exemplu : faci click dreapta pe "Primary IDE chanel" si selectezi "Properties" si de acolo te duci la tabul "Advanced Settings" si la "Transfer mode" gasesti ce te intereseaza.
Spune-mi daca ai reusit!!! :cya:

#20
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Daca tot discutati de Teac, vreau sa imi cumpar un writer si ma intereseaza daca merita sa dau bani in plus pentru unul de 40x, sau sa imi iau unul de 24x. E mare diferenta intre ele?

#21
Gicu Piticu

Gicu Piticu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2001
Nu merita ! Nu se poate scrie la 40X asa ca...

#22
relofan

relofan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 19.04.2002

Quote

Originally posted by Gicu Piticu
Nu merita ! Nu se poate scrie la 40X asa ca...

Asa este, nu scrie la 40x insa faptul ca are un buffer de 8 si 2 ani garantie inseamna ceva.
E ceva sa il poti vinde cu garantie dupa ce ai prajit CD-uri timp de un an                            :cya:

#23
andrei048

andrei048

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 08.12.2001
Ok! Writer TEAC la 40x exista, sunt d'acord cu voi. Dar ati vazut voi cd-uri care pot fi scrise la 40x ??? Eu am gasit max 32x .

#24
Corbus

Corbus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.11.2001
8 MB buffer nu te ajuta la nimic pe un sistem configurat corect;
2 ani garantie au si cele 24x (la firmele care ofera 2 ani..caci sunt si unii care nu dau nici in ruptul capului...). Diferenta de pret e de cca 40$.... atentie la versiunea bulk (comercializata preponderent la noi) - are cateva "limitari" interesante (DAE sa)!

#25
Barmaleus

Barmaleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.01.2002
Ca posesor de Teac 24/10/40 bulk pot sa infirm acest lucru, la DAE trece de 40x, deci nici vorba de limitarea la 32x care se vehicula "oficial".

#26
Corbus

Corbus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.11.2001
Barmaleus vrei sa spui ca DAE pe un 40x MAX se face la PESTE 40x ??? L-ai overclo.. aaa.. overspeed-it?  :lol:  Oricum era vorba de writerul de 40 bulk nu de cel de 24...

#27
relofan

relofan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 19.04.2002
[QUOTE]Originally posted by Corbus
[B]8 MB buffer nu te ajuta la nimic pe un sistem configurat corect;

Pai, spune si tu , nene, ce inseamna sistem configurat corect...ca daca te referi la un HDD si  RAM   sau la calculator bengos nu tzine
Ce inseamna 'configurat corect' ? ...Poate nu ma pricep eu...da si tu niste detalii :) ...ca tot vreau sa cumpar unu'


2 ani garantie au si cele 24x (la firmele care ofera 2 ani..caci sunt si unii care nu dau nici in ruptul capului...).

Acu'... zi si mie ....cate firme care dau 2 ani garantie pe un CD-WR stii tu in toata patria noastra?

Hmmmm...ce te faci daca stai intr-un amarat de targ....

#28
Corbus

Corbus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.11.2001
Sistem configurat corect = sistem cu un management bun al utilizarii CPU, al RAM-ului.. de ex sub Win 98 cu utilitarul CacheBooster sau ceva similar free de la AnalogX dac asetezi optiunea de CD Burning acesta determina SO-ul sa aloce timp de procesor si acces la memo prioritar si poti scrie CDuri lejer chiar fara BURN Proof.  Poti da si FIFA facand CD...
firme cunosc doar vreo 4 dar sigur sunt mult mai multe... totusi unii nu acorda 2 ani si basta... Oricum TEACurile nu prea pica intre 1 si 2 ani ;)

#29
Barmaleus

Barmaleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.01.2002
Teac CD-W524E (24/10/40) BULK

Attached Files



#30
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002
Parerea mea e ca nu merita sa dai mai multi bani pe un writer cu viteza mai mare de 24x. Pentru cele 30-40 de secunde pe care le castigi cu un 40x nu cred ca merita banii. Decat daca vrei sa faci o uzina de facut CD-uri.  :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate