Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma
 

The Amazing Race 10

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
amsana2001

amsana2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.09.2006
buna, sorry ca am lipsit atat de mult timp dar intre timp am facut un bebe si am fost cam ocupata, dar am ramas acelasi fan Amazing Race. Iata ce am gasit despre A.R. Europe:"The Central Europe edition of The Amazing Race is a reality game show based on the American television program of the same name and nature. The title is billed as The Amazing Race Central Europe.

The race will be produced by Sony Pictures Television International's AXN Central Europe. It will include 11 teams, with at least one from each country that receives AXN Central Europe: Czech Republic, Poland, Slovakia, Hungary, Romania, and Bulgaria. Applications for the first installment closed on 20 September 2005.

Most of the rules and regulations are the same as those of the American edition, but with a prize of only US$100,000, and an age limit reduced to 18.

According to reality blurred, the race is already cast and will air soon, but as of August 2007, the series has not aired. AXN Central Europe has also removed The Amazing Race Central Europe from their websites, perhaps indicating that the plan for a Central Europe version has been canceled.

In July 2007 it was confirmed by Sony Sources that the season is currently on hold with no due date for broadcast. It is not clear if it has already been recorded, but it will not be seen on television in the near future. "

#20
xboy92

xboy92

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.07.2008
Super tare! Daca va mai fi versiunea Central Europe si peste 2 ani sa ma inscriu si eu...  :D  Si eu imi doresc foarte mult sa particip si sa fiu in cursa macar doua etape... Cel mai mult cred ca mi-a placut seria a3-a, castigata de Flo &Zach... A fost prima pe care am vazut-o. Apoi mi-a mai placut seria a7-a (UCHENNA/JOYCE). Apropo... la alte editii nu ne putem inscrie? De exemplu US version...

#21
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
buna ziua !

am o intrebare la voi.
exista cineva pe acest forum care se mai uita la "the amazing race " sau "survivor" ? daca da, imi poate spune daca se uita numai la tv sau are niste site-uri favorite :>
raman dator:P

numai bine !!!

#22
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
haideti ma...chiar nimeni nu se mai uita la tv, la aceste show-uri :D?

#23
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postblue_white_is, on Sep 24 2008, 12:21, said:

haideti ma...chiar nimeni nu se mai uita la tv, la aceste show-uri :D?

Am urmarit si eu pe AXN cateva serii The Amazing Race si pot sa spun ca cel mai mult mi-a placut primul episod din fiecare serie. Extraordinar cum pleaca aia disperati la rucsaci apoi  la masini si apoi goneta catre aeroport sau alt mijloc de transport. :lol:

#24
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postblue_white_is, on Sep 24 2008, 12:21, said:

haideti ma...chiar nimeni nu se mai uita la tv, la aceste show-uri :D ?
io ma uit, da am vazut cam tot pe pc. am inteles ca se filmeaza pentru urmatoarea serie, asa ca o astept
felicitari celor care s-au inscris pentru show Eastern Europe, chiar daca fara reusita. ;)

#25
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006

View Postblueunicorn, on Sep 27 2008, 04:45, said:

io ma uit, da am vazut cam tot pe pc. am inteles ca se filmeaza pentru urmatoarea serie, asa ca o astept
felicitari celor care s-au inscris pentru show Eastern Europe, chiar daca fara reusita. ;)

ai vazut pe pc ? de unde ti le-ai procurat :D?
astept si eu sa iasa o serie noua, poate aduce ceva imbunatatiri

#26
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
pai se presupune ca n-avem voie sa discutam de piraterie
deci normal ca le-am cumparat cat se poate de legal din USA, de pe undeva :P

#27
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006

View Postblueunicorn, on Sep 27 2008, 11:52, said:

pai se presupune ca n-avem voie sa discutam de piraterie
deci normal ca le-am cumparat cat se poate de legal din USA, de pe undeva :P


exista privatul:)

#28
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
mai aveti noutati ceva despre amazing race, survivor ???

#29
raulolesch

raulolesch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.11.2008
Nu stiu daca o sa va vina sa credeti , dar astazi S_A FILMAT THE AMAZING RACE IN ROMANIA !!! Astazi in jurul orei 10 au sosti cam 11 echipe in Brasov iar unul dintre checkpointuri erau un curtea bisericii negre.

#30
DogBv

DogBv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.04.2008

View Postraulolesch, on Nov 5 2008, 18:58, said:

Nu stiu daca o sa va vina sa credeti , dar astazi S_A FILMAT THE AMAZING RACE IN ROMANIA !!! Astazi in jurul orei 10 au sosti cam 11 echipe in Brasov iar unul dintre checkpointuri erau un curtea bisericii negre.

Adevarat!
Ieri (05.11.2008) Amazing Race s-a filmat in Curtea Bisericii Negre din Brasov (o parte). Alta parte, in 2 locatii la Bran. n-au fost 11, au fost 9. Din ce am inteles, a fost filmare la seria 14 episodul ?? Am fost parte din staff-ul organizatoric.
Nu ma intrebati detalii ca: 1. fiind parte din staff, nu pot divulga multe. 2. am facut multa m unca de birou, deci nu am cunostinte despre ce si cum.

In orice caz...sa ne creasca tara asta ca a putut oferi "amazing places" pentru filmare.

Pana acum n-am stiut nimic despre acest show. Pare unul interesant. Daca poate cineva sa ma ajute cu seriile de pana acum, o sa raman recunosacator...si o sa dau si o bere !

#31
acritu

acritu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.05.2007
Super cea mai tare veste!!!!! am vazut tote seriile si abia asteptam sa ii vad si in Romania!!! nu ai ceva poze de pe acolo?

#32
AmuntBoy

AmuntBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.05.2006
super
maine va fi episodul care este filmat in Romania
la Amazing Race 14 episodul 3

aici avem un trailer cu prezentatorul
http://www.cbs.com/p.../...l&play=true

abia astept

#33
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Daca nu ma insel pe AXN este difuzata acum seria a 11 a ... Deci mai avem de asteptat mult si bine pana vom vedea episodul cu Romania pe "sticla" :)
Bine , majoritatea vom apela la metode nu tocmai legale pt a-l vedea cat mai curand :D Sunt curios si eu cum s-au descurcat concurentii in conditiile in care avem o infrastructura vestita peste mari si tari  :lol:

#34
vanrok

vanrok

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.12.2006
mda tocmai mam uitat aseara la seria 14 episodu 3 in Romania,eee ce sa mai tot asa naspa se vede Romania deci nustiu cine ia ajutat din tara noastra sa fac traseul da foarte aiurea a fost cand am vazut frate pit stopul unde l-au facut si faza aia cu gypsy pe jos am fost,se putea face mult mai frumos ca avem si noi peisaje frumose pacat ca nu sa profitat de faptul asta :(

#35
Raysa

Raysa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 18.07.2006

View Postvanrok, on 8th March 2009, 15:33, said:

mda tocmai mam uitat aseara la seria 14 episodu 3 in Romania,eee ce sa mai tot asa naspa se vede Romania deci nustiu cine ia ajutat din tara noastra sa fac traseul da foarte aiurea a fost cand am vazut frate pit stopul unde l-au facut si faza aia cu gypsy pe jos am fost,se putea face mult mai frumos ca avem si noi peisaje frumose pacat ca nu sa profitat de faptul asta :(

Eu urmaresc toate seriile de TAR pe youtube. Am vazut si episodul filmat in Romania. Sper ca pe viitor sa mai filmeze aici.
Imi doresc mult sa particip la TAR.
Amicii imi zic ca sunt nebuna ca ma uit la asa ceva, ca e totul aranjat. Refuz sa cred asta si ma incapatanez sa ma uit la acest minunat show.

#36
eucora

eucora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.01.2005
Salutare fani de TAR si Survivor!!!

Pe CBS au inceput seriile 15 pentru TAR si 19 pentru Survivor.

Mai multe informatii si programul de difuzare puteti gasi pe eztv.it  ;)

Toate cele bune

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate