Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

HELP !

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
Ce sa aleg ? Motorola V80 sau Sharp GX29 ? Astazi ma duc sa cumpar si sunt derutat. Iau la abonament pe 2 ani si dispun de max 2,5 mil
Thanks



PS: astept si alte sugerari de mobile, cam tot in acelasi pret

#2
caedmon

caedmon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2006
Sint amandoua modele de design. Calitatea pozelor, functiile sint cam aceleasi pentru amandoua. Ecranul e cava mai bun la Sharp, dar nu o sa observi o mare diferenta.
Sharp produce telefoane f scumpe, dar de ceva timp a introdus si solutii ieftine, dovada e acest GX29.
In schimb, la aparitia lui, V80 era ceva extraordinar, la un pret pe masura. Un mobil de lux, fara sa exagerez... cine nu nu saliva dupa un V80 la inceputul lui 2004?  :lol:
Mergi pe V80! Un telefon bine facut, design avangardist (la vremea lui, insa nici acum nu sint multe telefoane ca asta) , va atrage multe priviri invidioase  :naughty:
Bafta la cumparaturi!

#3
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
multumesc! singura problema era ca am citit multe reviewuri cum ca v80: cedeaza clapa rotativa, se sparge usor ecranu, bateria se duce repede... sunt cam indecis... nu stiu ce sa aleg.. ultimul meu mobil a fost 6260 si am fost nemultumit de el.

#4
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
nimeni? nimic? intr-o ora ma duc sa cumpar si inca nu stiu ce.... ma intereseaza sa fie stabil din toate pctele d vedere

#5
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View PostIWillLight, on Sep 2 2006, 09:50, said:

multumesc! singura problema era ca am citit multe reviewuri cum ca v80: cedeaza clapa rotativa, se sparge usor ecranu, bateria se duce repede... sunt cam indecis... nu stiu ce sa aleg.. ultimul meu mobil a fost 6260 si am fost nemultumit de el.

Cu cedatul au dreptate , despre baterie la fel ...insa cu spartul ecranului nu. Depinde cum te porti cu el. Singurul model de lux care e facut sa reziste e 8800 de la Nokia. Altele eu nu prea cunosc. Modelele de lux in marea majoritate au fost telefoane finute.
Eu nu as alege nici unul dintre cele enumerate de tine si trebuie sa fi nebun sa schimbi Nokia 6260 cu modelele enumerate de tine.
Sa iti spun si de ce :

1) Motorola V80 este un telefon de imagine(moda). Ma rog , a fost! Chestia e ca nu mai intereseaza pe nimeni cand il scoti din buzunar! In rest e sub mediocru. Meniul e tipic si vechiul Motorola= Aiurea! Daca o sa vi de la Nokia o sa tampesti pana il  inveti. Ca sa nu mai zic de unele chestii la functionalitate a meniului.
Motorola V80 este , dupa parerea mea , un telefon de fete. (formele rotunjite alte telefonului exprima asta)
- nu are USB , 5 M memorie

2) Sharp are un design nasol. Meniul nu il stiu deci nu ma bag. Ecranul este mai bun ca al M V80. Si se observa, nu cum a spus cineva mai sus. Cum naiba sa nu se observe diferenta intre 256.000 culori si 65.000 (V80)?
-are USB ,  2 mb memorie.

Cu alte cuvinte amandoua modelele sunt naspa. Si au ce nu are celalalt. Repet , eu nu as alege dar depinde de tine ce folosesti si ce nu la telefoanele respective.

#6
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
Tu dai un 6260 pe un V80 sau GX29 ????? :w00t:
6260 este net superior ambelor modele.
Completez eu,Meniul la GX29 este GROAZNIC,se mai si blocheaza (mai mereu) stai sa stocheze o poze 10 ani si etc...

#7
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Eu am avut acum aproape doi ani un mobil Motorola V80 și a rezistat fără probleme: bateria chiar m-a uimit (cam 3 zile, vorbit mediu!), claritatea ecranului destul de bună, ringtone-uri MP3, transfer rapid prin Bluetooth...

De asemenea, nu am avut probleme 'tehnice' cu el...

Îl recomand Sharpului...

#8
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
nu am dat 6260 pe acele mobile Doamne!!!
l-am vandut, acum astept sa vad ce sa-mi cumpar.. un mobil de nivel mediu vreau.
totusi acum am ramas la doua variante Sharp GX29 sau Samsung X660v

#9
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
De Panasonic VS3 ce ziceti ? Pentru cativa bani in plus merita ?

#10
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
sau Siemens SL65 ? (e la acelasi pret cu panasonic.ul)

#11
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
Ia VS3-ul!
Deocamdata,e cea mai buna alegere.
L-am vazut,arata binisor,se misca binisor,32MB,are player MP3/AAC,plus ca ecranul TFT are 16 mil.culori.
GO4Panasonic

#12
caedmon

caedmon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2006
Oh, da. Probabil cea mai buna alegere pentru clasa middle. Numai ca o sa ai probleme cu durata stand-by-ului... asta ar fi cel mai mare dezavantaj. Un asemenea ecran "suge" din baterie foarte mult. Dar daca vorbesti moderat si nu deschizi clapeta des, asta e mobilul pentru tine  ^_^
Siemens-ul are dezavantajul ecranului foarte mic, si din experienta - ilizibil intr-o zi cu soare... A fost un model de design la lansare, scump, lasa-l ca varianta de rezerva doar  ;)
Pana la urma, ar trebui sa te gandesti la ce vrei sa-ti faca mobilul, ai dat numai variante cu clapeta sau slide... daca il folosesti mult, e preferabil sa iei unul fara artificii, "bar" ca forma, pt ca mecanismele astea sint destul de șubrede, cedeaza mai devreme sau mai tarziu. Dar VS3 pare destul de robust la mecanism, e de metal, deci presupun ca se strica mai greu.
Cheers! :peacefingers:

#13
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
pai vreau o clasa middle. sa scriu rapid mesaje si sa fie o interfata prietenoasa. Sa aiba alarma sa ma scoale dimineata. Sa aiba organizer. =))
Vreau sa fie durabil, sa tina bateria mult si bine. Ma duc luni sa vad iar.. sper sa ma decid...

#14
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
sorry ca va tot bat la cap cu pareri... am vazut un mobil putin mai ieftin si vreau sa stiu parerea voastra: Motorola V235 ? e bun ?

#15
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
eu i-am luat lui maicamea un GX29. nu ma asteptam sa fie chiar asa de bun. ecranul este super (XVGA), Bluetooth, nici camera nu este rea (poti sa faci cat de cat un macro), este bine balansat, nu scartaie, bateria 4+ zile...

#16
vladiii

vladiii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.09.2006
exista telefoane cu 16 milioane de culori???nu cred

#17
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View Postvladiii, on Sep 3 2006, 17:39, said:

exista telefoane cu 16 milioane de culori???nu cred
DA exista telefoane cu ecran capabil sa redea atatea culori!  :lol:
faptul ca ochiul uman nu percepe toate aceste culori e partea a doua!

#18
IWillLight

IWillLight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 19.06.2006
nu inteleg, daca mi-am ales un mobil cu abonament connex pt 12 luni si pe langa simul cu abonament eu mai vreau sa mai folosesc si o cartela orange... de ce nu-mi da voie ? (adica e blocat in reteaua lor logic) Dar ce trebuie sa fac sa le folosesc pe amandoua ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate