Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

nokia 3250, se k750i sau moto v3x?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
pls putin ajutor. am in jur de 10 mil pt un tel, si nu stiu ce sa aleg. de doua saptamani tot stau si citesc review`uri, forumuri, etc. ce`as vrea de la un tel..muzica in casti cat mai ok(claritate si sonor), pozele..of course, cat mai clare, si designul..imi place destul de mult la toate astea 3.
Daca are vreunul dintre voi unul din telefoanele astea, sau a avut posibilitatea sa le compare..stand vis-a-vis de ele, nu pe situri gen gsmarena, va rog sa`mi spuneti cateva dintre avantaje si dezavantaje.
ce m`ar interesa ..mai mult nokia 3250, mi`a placut designul, chiar dak e mai maricel. cat de aiurea se aude muzica in comparatzie cu se`ul? si cu ce anume m`ar ajuta symbianul? si..dak are cineva de mai  mult timp 3250`ul, exista pb cu tastatura?(sistemul de rotire etc).

#2
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Mergi pe W800. Cred ca are tot ce vrei, exceptand forma aia patratoasa de la 3250. :)

#3
qliT

qliT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 03.05.2006
Muzica la Nokia suna dezastru, iar pozele nu mai vorbim. La ce vrei tu exista o singura varianta, cum s-a mai spus SE W800 sau W810.

#4
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostqliT, on Aug 31 2006, 11:19, said:

Muzica la Nokia suna dezastru, iar pozele nu mai vorbim. La ce vrei tu exista o singura varianta, cum s-a mai spus SE W800 sau W810.
subscriu + autofocusul de la camera se este totusi ceva in plus si muzica in casti se aude bestial cu optiunea megabass activata, si o autonomie f buna a telefonului.nu o sa iti para rau de k750i

#5
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
mersi de sfaturi. acum am mai dat de un telefon..asemanator cu k750i, se k610i. la pret e cu vreun mil mai mult decat celalalt, intrebarea mea..chiar e vreo diferenta majora intre astea doua tel? am auzit ca se`urile sufera cam toate de blestemul softului..am vreo 2 prieteni cu se`uri si se inchid de nebune in mijlocul melodiei. mai are careva pb de genul asta?..inca astept "review`uri" de la detinatorii de nokia 3250.

#6
caedmon

caedmon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2006
Sint curios la cate Nokii ati ascultat voi muzica de sinteti asa de impotriva.
Iar pozele la al meu 6630 ies impecabile, chiar daca are numai 1.3 Mp.
Iar daca esti o persoana care vrea sa stoarca totul dintr-un mobil, neaparat sa aiba Symbian (tone de aplicatii foarte utile, de la dictionare, Office, citesc carti in format .pdf, jocurile pt Symbian nu se compara cu Java ...)
Trebuie sa te gandesti foarte bine la ce vrei sa faca telefonul tau: intr-adevar, pozele ies ceva mai bine pe un SE decat pe Nokia, la partea video e invers; probabil nu o sa faci auditie intr-o camera in care e liniste deplina, deci gigabassu ala e irelevant, tot pe strazi aglomerate o sa asculti.
Daca vrei functionalitate maxima de la telefonul tau - 3250 all the way; daca vrei o camera foto digitala la tine tot timpul si functii ale sunetului peste medie- w 800; design, stil - v3x. Bafta !

#7
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
Parerea mea sincera este sa mergi ori pe un K750 ori pe un W800...Sunt telefoane excelente,din orice punct de vedere;mai putin al UMTS-ului.
Daca doresti 3G,iti poti alege un V3x/V1075.
Bafta la alegere!

#8
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Nokia face poze proaste???  :death:
Ia ascultati niste muzica pe un Nokia 6234 ;)

Io mi-as lua ori un W800 ori un V3x

#9
Mafioto

Mafioto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 22.07.2006
la 10 milioane gasesti usor un Nokia n70 in stare buna ... n70 face toate astea 3 telefoane , il recomand !

#10
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostMafioto, on Aug 31 2006, 20:07, said:

la 10 milioane gasesti usor un Nokia n70 in stare buna ... n70 face toate astea 3 telefoane , il recomand !
auzi la el... :lol: poate la pret dar nu la performanta..hahahaha :naughty:

#11
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
nu nu..stick to nokia 3250 si se k750i...unu din astea. ce`ar fi perfect pt  mine..designul de la nokia cu performantele audio de la se..  repet..chiar au pb cu softul se`urile?

#12
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
N70-ul are bateria varza. Nu am auzit nici un utilizator al acestui telefon sa nu se planga de acest fapt. ;)

#13
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
stati ashe...k am gasit minunea..samsung d600. si`a luat un amic, se aude  k in se, ba chiar mai tare fara casti..pozele..tipla..si e si pana in 6 mil...

deci..ce ziceti? dintre se, nokia si samsung..as cam inclina spre ultimul..chiar dak nu`s eu fan slide..

am uitat sa precizez..minunea vine k faimoasa oferta de la orange

Edited by SeNsaTioNs, 31 August 2006 - 23:35.


#14
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View PostSeNsaTioNs, on Sep 1 2006, 00:35, said:

stati ashe...k am gasit minunea..samsung d600. si`a luat un amic, se aude  k in se, ba chiar mai tare fara casti..pozele..tipla..si e si pana in 6 mil...

deci..ce ziceti? dintre se, nokia si samsung..as cam inclina spre ultimul..chiar dak nu`s eu fan slide..

am uitat sa precizez..minunea vine k faimoasa oferta de la orange
go for it!
cel putin eu asa am facut!
si nici eu nu eram fan slide...

#15
Mutzu

Mutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2006
sal .. eu am un se k750i si merge   fff bune  i-am facut un update si e ok  .. nu se stinge .. nu am avut probleme cu el... dar daca iti iei sa vezi sa aibe cid36 sa poti sa ii faci un pik de  "tununig"
La nokia cumperi mai mult  numele  ala costa mult  samsung are culori  super faine dar softul cate  din2 in 2 luni daca il folosesti intens
Btw  pozele de la se k750 is bestiale pt  un tel
sfatul meu e   Se k750 i
BAFTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

#16
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View PostMutzu, on Sep 3 2006, 11:07, said:

La nokia cumperi mai mult  numele  ala costa mult  samsung are culori  super faine dar softul cate  din2 in 2 luni daca il folosesti intens
ai avut samsung ca sa stii ca softul "cate" din 2 in 2 luni daca il folosesti intens?!
am avut k750 si cel putin pot spune ca softul de la samsung este mult mai stabil,pana acum nu m-am lovit de nici un bug,spre deosebire de se-restarturi,probleme conectare pc,etc!  ;)

#17
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postpopartakis, on Sep 3 2006, 18:46, said:

ai avut samsung ca sa stii ca softul "cate" din 2 in 2 luni daca il folosesti intens?!
am avut k750 si cel putin pot spune ca softul de la samsung este mult mai stabil,pana acum nu m-am lovit de nici un bug,spre deosebire de se-restarturi,probleme conectare pc,etc!  ;)
update de firmware baiatule la se ala si ai scapat de buguri.tu crezi ca daca mai aveam bugurile alea dupe update mai tineam telefonu?(k750). samsungul ala e intradevar super fainut, sunt tentat sa imi iau unu daca a mai fi luna viitoare in oferta

#18
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View Postaiptek, on Sep 3 2006, 19:30, said:

update de firmware baiatule la se ala si ai scapat de buguri.tu crezi ca daca mai aveam bugurile alea dupe update mai tineam telefonu?(k750)
-_- idea mea era urmatoarea:
-toate firmware-urile pt k750 au pastrat buguri!(like wtf am avut si eu k750)
-si nu vroiam decat sa subliniez ca softul de la samsung este stabil in comparatie cu cel de la se(nu mai complex,etc)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate