Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Despre CAINI

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4361 replies to this topic

#4357
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
E mai ieftina la kfl, 1.99 plicul.
Iau pentru mofturoasa de pekineza, se impaca bine cu ea, indiferent de varianta.

#4358
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,581
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.postimg.cc/bv3QmGXn/1photo-2024-01-15-13-19-54.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4359
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Salut

Acum cateva zile, Bishonul meu, talie mica fiind, max 4 KG, stand in pozitia cainelui ( chircit, sa zic ) cand s-a ridicat, a ramas ( blocat de spate, ca si cum i s-a pus un carcel ), desi putea sa mearga, pe picioarele din spate numai avea control absolut. Intr-un tarziu, fiind luat de sotie, acoperit cu o patura, mangaiat si-a revenit. Adevarul e ca m-am speriat, am luat frica si stau sa ma intreb, care sa fi fost motivul, deoarece pana acum, Nu s-a mai intamplat, el fiind o fire AGITATA ( toti cainii i-ar rupe ), ii dau si un supliment alimentar ( recomandat de doctor ) pentru articulatii.

Aveti idee, sa fi fost doar un simplu Carcel ( ca si la om ) sau sa fie vreun semn de o Anomalie a sanatatii?

Multumesc anticipat,

#4360
binox

binox

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 17.02.2008
Sper ca-ti dai seama ca oricine-si da cu parerea in situatia asta nu face decat sa ghiceasca, e nevoie de investigatie imagistica ca sa afli care-i problema.
Daca se mai repeta du-l la control.
Unii caini (ca si unii oameni) sunt meteosensibili si pot avea dureri declansate de anumite schimbari ale vremii.
Am avut in copilarie o catelusa care a avut un astfel de episod la un moment dat, nu i-a trecut asa repede ca in cazul tau, a fost dusa la veterinar si a primit un tratament cu anti-inflamatoare, si-a revenit total in 2-3 zile

#4361
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Salut

Ce parere aveti despre acest spray pentru Igiena dentara dar si pentru tartru?
Sau ce alte metode ati folosit pentru a reduce Tartrul ( in afara de anestezie )

Attached Files



#4362
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 02.02.2007
Un os ptr ros e cea mai buna solutie antitartru!
Os de vita, mare.
Mai rar, merge si un ,,adidas".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate