Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 

Videoclipuri rock care au impresionat...

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postwynken, on Oct 27 2006, 00:14, said:

pot spune ca videoclipul care m-a impresionat cel mai mult este videoclipul lui John Frusciante- Life's a Bath...si nu zic asta doar pentru ca de ceva vreme tot ascult Frusciante.
daca doriti sa-l vedeti, acesta este link-ul:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EMOJyu_ejFc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mie mi s-a parut doar deprimant...

#56
EMO_kid

EMO_kid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.09.2006

View Postandjar, on Aug 22 2006, 22:29, said:

n-am fost niciodata fan Marylin Manson dar la videoclipuri era tatic."the beautifull people" m-a dat pe spate.
In rest ...Radiohead a avut destule foarte reusite.

in se sens ''te-a dat pe spate''?ti-a placut sau nu?mie imi plce MM dar videoclipul e absolut dezgustator...mel imi place,are un mesaj foarte k-lumea..... :worthy: pacat de video k e sub orice critica

#57
EMO_kid

EMO_kid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.09.2006

View PostEMO_kid, on Nov 4 2006, 13:58, said:

in se sens ''te-a dat pe spate''?ti-a placut sau nu?videoclipul e absolut dezgustator...melodia are un mesaj dragutz..... :worthy: pacat de video k e sub orice critica


#58
cassian

cassian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2006
cradle of filth - born in a burial gown
monster nagnet au cateva dragutze!

#59
ParinteleTeoharie

ParinteleTeoharie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2006
KoRn-Freak On A Leash - cea mai misto realizare din punct de vedere tehnic posibila la o trupa rock.

PLACEBO-Song To Say Goodbye si Twenty Years - e imposibil sa nu ramai marcat dupa ce le vezi

AncienT-Lilith's Embrace asta e cel mai penibil clip din istoria muzicii.Desi imi place trupa enorm, clipul e devastator :)) il gasiti pe you tube o sa radeti teribil

#60
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Uite-l aici : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A5TPGVpknjc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Solistul seamana cu un Jim Carrey drogat..cel putin prin gesturi :P

#61
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006

View PostEMO_kid, on Nov 4 2006, 15:58, said:

in se sens ''te-a dat pe spate''?ti-a placut sau nu?mie imi plce MM dar videoclipul e absolut dezgustator...mel imi place,are un mesaj foarte k-lumea..... :worthy: pacat de video k e sub orice critica

videoclipul e de nota 10! De ce? Pentru ca aceleasi trairi  si atmosfera  emanata din muzica lui ,sunt generate si si vizual de videoclip(acea atmosfera terifianta,tenebroasa..de cosmar si angoasa).Si nu o face in mod brutal cazand in cliseele videoclipurilor formatiior ordinare de black/death..cu capre eviscerate,sange,scheletzoi...
E o adevarata arta a grotescului si a degenerarii la m.manson pe care intr-un timp reusea sa o intretina atat auditiv si prin versuri ,cat si vizual in clipurile sale.

#62
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006
Jethro Tull: Heavy Horses -1978

#63
Horia C

Horia C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.02.2007
Rotting Christ - After Dark I Feel

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cH_FpNC7Kik?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Cradle of Filth - From the cradle to enslave! M-am c@c@t pe mine de frica :P :drac:

#65
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
Interpol - The Heinrich Maneuver. :w00t:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LZtKsfSvFTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Link-ul spune tot.

#66
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006

View Postandragony, on Sep 13 2006, 10:03, said:

urat videoclip. pokemonic.
si apropo de videoclipul de la November rain - nu l-am mai vazut de ceva vreme dar din cate imi amintesc era o chestie pe care nu puteam sa o inteleg: cand iese Slash din biserica si face solo-ul ala "de milioane" :lol: - e undeva in pustiu, in the middle of nowhere; cand ies mirii din biserica sunt intr-un oras si masina ii asteapta in fata, porumbei, copaci etc. cum vine asta? :dontgetit:
on-topic: nu am un videoclip preferat.


in oras ies de la starea civila :D. On topic- cel mai tare, da' creca eram mic si d-aia- Hallowed be thy name- Iron Maiden, si, mai nou, Within tempation

#67
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View PostAndreea, on Jul 26 2007, 07:45, said:

Interpol - The Heinrich Maneuver. :w00t:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LZtKsfSvFTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Link-ul spune tot.

Asa e, din clipa in care tipa face primul pas pe sosea iti poti da seama de sfarsit, agonia tipului care alearga in spate e exasperanta. Nici Evil nu are un videoclip rau. :)

#68
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Prin anii 90': Long hard road out of hell, singurul videoclip care-mi place de la Manson.

#69
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005

View Postplacebo87, on Jul 26 2007, 13:41, said:

Asa e, din clipa in care tipa face primul pas pe sosea iti poti da seama de sfarsit, agonia tipului care alearga in spate e exasperanta. Nici Evil nu are un videoclip rau. :)
The Heinrich Maneuver mi-a placut mult la prima vizionare , deja la a doua n-a mai avut niciun farmec. Dar e tare si o sa ma uit de fiecare data cand il mai prind pe la tv. :coolspeak:  

Mi-am amintit de Jarvis Cocker - Don't let him waste your time  :roflmaofast:

Edited by Andreea, 06 August 2007 - 09:05.


#70
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View PostAndreea, on Aug 6 2007, 10:04, said:

Mi-am amintit de Jarvis Cocker - Don't let him waste your time  :roflmaofast:

E prima oara cand il vad. :roflmao:
Pulp was such a great band.  B)

#71
Xabriell

Xabriell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 07.06.2006
cradle - from the cradle faza cu fata in baie ( asta vreau sa fac )

pantera - cinci minute singur

#72
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007
korn-evolution
mm-sweet deams :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate