Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Arogantza din Magazinele Metro

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#109
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu cred ca nu sunt acceptate bonurile valorice tocmai pentru ca metro e gandit mai mult pentru firme. Ca.. se duc multe persoane particulare acolo, e alta mancare de peste

#110
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Da, corect, nu sunt acceptate bonuri valorice pentru ca sistemul e gandit sa fie "biznis tu biznis"  :)  . Totusi, ar fi normal sa se poata plati cu cardul. Nu numai cu cardul de la Tiriac ( parca e si co-branded, Metro/Tiriac, nu sunt sigur ), ci cu orice tip de card. Sunt si firme care pot plati cu card... probabil cei de la Metro isi zic "lasa dom'le ca merge asa".
Personal nu am avut probleme cu Metro ( Suceava ), dar, datorita cerberilor de la iesire ( ii stiti, aia cu pixu in mana ) si angajatilor slab pregatiti ( /prost platiti, cred ca de asta ), abia astept sa se deschida si aici un Selgros ( pana in decembrie e gata, ura! ), un Cora, Carrefour ( astea la anu' ). Macar am de unde alege, mai ales daca  e cum spune Highway_Yellow, ca sunt mai ieftine multe in alte parti.

#111
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 05.11.2005
Sal. Am luat azi aragaz GlemGas din metro Craiova noroc ca am citit posturile voastre si m-am incarcat cu o doza mare de "miserupism".In oferta aragazul din poza avea rotisor, fara timer mecanic si cu hota inox gratuit, bun, acolo cel din oferta nu avea rotisor dar avea timer .Imi spune tipul de la raion ca mai are o buc. cu rotisor fara timer si imi da si o hota la pretul din oferta asta pana a vorbit su sefa si s-a schimbat totul, "nu am inteles eu bine", cel cu rotisor nu este la oferta. In final a trebuit sa-l iau pe cel cu rotisor fara timer si fara oferta .La casa alta surpriza a trebuit sa astept 20 min. sa vina cineva de la raionul electrocasnice sa confirme ca   aragazul este la pretul inscris pe el (fiind ultima bucata tipul de la raion mi-a  dat si tipla cu pretul), cei din spatele meu faceau spume. Noroc ca am nimerit niste tipe tari si la casa  si la garantii, unde mai stai cca.20 min. si mai admiri cate ceva :naughty: . Celor din spatele meu, de la casa, le recomand sa citeasca posturile voastre sa nu mai fie :cursing:  :death: , asta este  momentan pana mai apar alte angrouri.Ce ma bucurat ca tipele faceau spume ca nu ma enervez, sarisera pe cei din spatele meu care vociferau.

#112
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postromaximusro, on Oct 8 2006, 09:17, said:

eu cred ca nu sunt acceptate bonurile valorice tocmai pentru ca metro e gandit mai mult pentru firme. Ca.. se duc multe persoane particulare acolo, e alta mancare de peste

Dap asa e.

Dk observati pe factura la Metro dar mai precis la Selgros scrie ` Comerciant angro in sistem Cash & Carry` :coolspeak:

#113
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Oricum, din ce in ce mai putina marfa si proasta in metro. Cel putin in timisoara.

#114
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,098
  • Înscris: 07.07.2006
Ieri am intrat intr-un Metro (Baneasa) si am vazut ca au pus si ei cititoare de coduri de bare prin magazin, sa afli pretul. La ora prinzului, pe la 14:00, era gol magazinul, ca si Selgros-ul sau Carrefour-ul din zona. Am fost prin toate la rind cautind ceva ce n-am gasit. In schimb am aflat care e ora ideala de cumparaturi: luni la 14:00 :)

#115
xls

xls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.08.2005
Controlul de la iesire este penibil si jignitor.

Mi s-a intamplat sa merg intr-o delegatie tocmai in Gabon acum 3 ani (tot Omar Bongo era presedinte - a venit tipul in Bucuresti la samit). In Libreville (capitala) era un supermarket la care dupa ce plateai, era un tip cu o pusca cam ruginita in spate care se facea ca se uita prin marfa, apoi punea stampila. Ghici unde am revazut sistemul? Metro, yeaaah!..

Pentru Africa e ok, dar p mea, suntem in Europa de-acu! Nu este vreo asociatie de consumatori sa-i dea in judecata?

#116
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postandrei1975, on Oct 6 2006, 13:17, said:

atentie la exprimare! n-ai mers cu oile impreuna cu mine! si invata sa dai niste replici fara sa folosesti apelative din vocabularul restrans de la gradinita! daca-ti recitesti posturile vei vedea ca una spuneai la inceput si alta zici acum... iar de cauti cearta, gaseste-o in mediul tau!

1)-ma scuzi Alteta...nu stiam ca ai fost coleg cu Gigi Becali!
2)-esti un individ destul de limitat.la tine toate se rezuma la alb sau negru.
3)-ce zic alta acum?Eu merg de catev aori pe an la Meto Militari atunci cand trebuie sa cumpar diverse chestii la servici:sapun lichid,tacamuri de unica folosinta si alte tampenii.au preturi imbatabile la lucrurile astea.si pe mine ma enerveaza aspectul de depozit,stivuitoarele care ma ameninta printre randuri (parca sunt pe santier...),babaciunile de la casierie sictirite si scarboase,casele care sunt deshise o treime din totalul lor etc.
Asta nu inseamna ca Metro nu are avantaje.De ex.: o masina de spalat Arctic BA800A costa acum ceva timp:
-pe site-ul producatorului:aproape 11 mil.
-in magazinele de "specialitate": 9 mil.
-in Metro: 7,5 mil.
In toate cele trei variante ai aceeasi garantie (dai telefon sau e-mail la fabrica din Gaesti si in maxim 24 ore omul de service este in fata usii tale).
Avantajele magazinului de "specialitate":
-prezentarea produsului de catre un papagal care in realitate nu prea stie ce vorbeste;
-eventual transportul produsului.

acum cred ca ai inteles ce am vrut sa spun...

#117
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
Ochit birou (2-3 pers in el), deschis usa, aruncat una bucata de legitimatie pe jos in birou, trantit usa, bagat in origini, plecat racorit.

ca cam ase am facut ultima data cand am avut de-a face cu Metro.
motivele? sunt enumerate mai sus, de voi ceilalti forumisti....

faceti miscarea asta, nu aveti ce pierde. decat mai ieftin si plin de nervi, mai bine un ban in plus si o sanatate mai buna... nu de alta da o singura inima si viata avem.

#118
andrei1975

andrei1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 06.07.2006
Povesteste-i cu mai multe detalii si aluia de mai sus, ca el e fan Metro si vede avantaje! Iar cand nu exista, le inventeaza el. Fiecare dupa cat si ce poate...
Apropo de ce spunea cineva, o asociatie a consumatorilor exista, are si un maret site pe net si cica are si activitate. Da' eu gandesc ca activitatea aia e doar pe hartie, ca sa mai pape niste fonduri de la UE. Vreau sa cred ca nu e in cardasie tocmai cu cei de care ar trebui sa-i protejeze pe consumatori. In speta firme mari, care-si permit orice cu romanasul fraier. Oricum efecte ale existentei acestei asociatii nu cred ca vede cineva.
Poate doar unii, aceiasi care sunt multumiti de Metro si de magariile pe care le face aceasta firma....

#119
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postandrei1975, on Oct 11 2006, 10:26, said:

Povesteste-i cu mai multe detalii si aluia de mai sus, ca el e fan Metro si vede avantaje! Iar cand nu exista, le inventeaza el. Fiecare dupa cat si ce poate...
Apropo de ce spunea cineva, o asociatie a consumatorilor exista, are si un maret site pe net si cica are si activitate. Da' eu gandesc ca activitatea aia e doar pe hartie, ca sa mai pape niste fonduri de la UE. Vreau sa cred ca nu e in cardasie tocmai cu cei de care ar trebui sa-i protejeze pe consumatori. In speta firme mari, care-si permit orice cu romanasul fraier. Oricum efecte ale existentei acestei asociatii nu cred ca vede cineva.
Poate doar unii, aceiasi care sunt multumiti de Metro si de magariile pe care le face aceasta firma....


esti de un amuzament teribil...

#120
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postxls, on Oct 10 2006, 13:12, said:

Controlul de la iesire este penibil si jignitor.

Mi s-a intamplat sa merg intr-o delegatie tocmai in Gabon acum 3 ani (tot Omar Bongo era presedinte - a venit tipul in Bucuresti la samit). In Libreville (capitala) era un supermarket la care dupa ce plateai, era un tip cu o pusca cam ruginita in spate care se facea ca se uita prin marfa, apoi punea stampila. Ghici unde am revazut sistemul? Metro, yeaaah!..

Pentru Africa e ok, dar p mea, suntem in Europa de-acu! Nu este vreo asociatie de consumatori sa-i dea in judecata?

poate le dai o idee. sa-si ia pusca si ei.

#121
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
cum draq va deranjeaza numai controlul din Metro?
cel din Bricostore nu vi se pare in regula?

#122
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

View Postcarman, on Oct 11 2006, 10:06, said:

cum draq va deranjeaza numai controlul din Metro?
cel din Bricostore nu vi se pare in regula?

nu dom'le deranjeaza orice control nejustificat si ilegal.
dar pana una alta, aici se discuta de kkt de metro si nu de ala de brico. pt ala poti deschide topic separat.
si uite asa de-al draq, ma deranjeaza mai mult ala din metro daca insisti si orice alt control ai invoca tu nu poate justifica badarania de la metro.
ce viteji sunteti pe forumuri, fir'ar' mama ei de treaba si ce speriati de bombe sunteti cand vine nea ion in vizita. doar sa ma aplec spre voi sa latru si faceti pe voi de fricosi...

Edited by joannes, 12 October 2006 - 09:35.


#123
masterofpuppets

masterofpuppets

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.12.2003
Parca de la un timp nu mai controleaza in Metro.
Cel putin in Craiova. In Selgros am vazut ca se benocleaza aia.

Edited by masterofpuppets, 12 October 2006 - 10:04.


#124
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,098
  • Înscris: 07.07.2006
Aici nu inteleg nici eu: ma deranjeaza la Metro multe treburi, de aia am rarit cumparaturile de acolo spre deloc, dar ca se uita aia in carucior nu mi se pare nici penibil, nici injositor, nici in vreun alt fel; doar faptul ca pierd unul-doua minute ma enerveaza uneori.

#125
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postjoannes, on Oct 12 2006, 10:34, said:

nu dom'le deranjeaza orice control nejustificat si ilegal.
dar pana una alta, aici se discuta de kkt de metro si nu de ala de brico. pt ala poti deschide topic separat.
si uite asa de-al draq, ma deranjeaza mai mult ala din metro daca insisti si orice alt control ai invoca tu nu poate justifica badarania de la metro.
ce viteji sunteti pe forumuri, fir'ar' mama ei de treaba si ce speriati de bombe sunteti cand vine nea ion in vizita. doar sa ma aplec spre voi sa latru si faceti pe voi de fricosi...


mda...inca un frustrat pe net....

#126
Alessia

Alessia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.09.2006
Nu stiu care ii treaba la voi in oras cu metro dar la minw e foartw bine.Familia mea isi face cumparaturile cam tot de acolo. Si inca ceva :wc-ul e facut in asa fel incat sa poti merge linistit fara sa ocolesti....adica intri inautru in Metro si e un fel de hol si drept inainte se intra inauntru si in stanga e wc-ul..deci nu are nimeni treaba cu tine .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate