Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Informatii despre cazare

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#109
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
Inspirat de recentul topic deschis de belix ,
astăzi, în pauza de cafea, vorbim/discutăm despre

"Cele mai bun hoteluri din Turcia [/Tunisia/Egipt/etc/șamd]"

Oricine, aflat în căutarea concediului perfect -- "cel mai bun de până acuma... sau în orice caz... unul care să nu mă dezamăgească" -- ne-am întrebat, mai în treacăt sau mai cu insistență "Care sunt oare cele mai bune hoteluri din țara X? Dacă aș avea o astfel de listă, mi-ar fi mult mai ușor să aleg... "

Vestea bună este că astfel de liste sunt disponibile pe internet. Există site-uri care oferă clasificări ale hotelurilor funcție de satisfacția oferită clienților săi, măsurată obiectiv ca medie a multor asemenea experiențe. Este foarte important și foarte util acest lucru, pentru că degeaba are hotelul "H" o clasificare oficială de lux [5 stele sau mă rog], dacă satsifacția pe care o resimte majoritatea vizitatorilor săi este subțire sau chiar aproape zero!
Site-urile pe care le recomand eu pentru aceste evaluări sunt:
1. holidaycheck.de - are extrem de multe și de bogate reviews-uri pentru zona de interes a majorității românilor [Europa/Asia Mică/Africa]. Sunt în germană, dar chiar și pentru cei care nu stăpânesc limba se poate găsi ușor pe net instrumente de traducere automapă precum Google Translate
2. TripAdvisor.com - cel mai mare avantaj al său e că este în egleză, fiind deja din start mai accesibil mai multora
3. ****.ro - are încă puține reviews, dar este în limba română și reflectă preferințele și satisfacțiile turistitului român  -  eu zic că va deveni in curând principalul mijloc de informare al românilor în domeniul destinațiilor de vacanță. [vezi mai jos un alt motiv pentru care l-am inclus aici]
Ar mai fi si altele, dar se suprapun peste domeniul deja ocupat de "lideri" [precum www.hotelbewertungen.net in germania, care are în proporție de 90-95% informație comună cu holidaycheck.de]
Consultând acest site-uri, vă puteți face o idee clară, dincolo de frumoasa/cosmetizata prezentare oficială, despre cât de apreciat de turistul simplu esteun hotel sau altul din lista dvs. Aveti clasamente cu cele mai bine văzute hoteluri în acel an/moment [eu de exemplu, am fost vara trecută la un hotel din turcia care era constant în top 3; când m-am intors, era bine mersi pe 1 :) ] precum și -pe holidaycheck,de de exemplu - trendul crescator sau descrescator al satisfacției.

Vestea mai puțin bună acuma: nu vă recomand să vă mulțumiți cu aceste clasamente, în forma brută prezentată mai înainte. Să vă explic, un pic mai pe larg - și exagerând puțin, în scop didactic - de ce:

Este posibil să alegeți un hotel situat în Top 10 Turcia de exemplu și totuși vacanța dvs să fie una destul de puțin reușită.
De ce? Ați ales un hotel foarte apreciat de tineri ce se înebunesc după distracție - iar hotelul le oferă din plin otot felul de senzații și vânzoleli și volume de muzică - iar dvs, împreună cu soția, soacra și băieții mici ați fi preferat o vacanț liniștită, de încărcare a bateriilor.
NU E SUFICIENT ca un hotel să aibă reviews-uri bune! - Este esențial să studiați și de la cine are aprecierile pozitive, iar aprecierile negative - de la cine vin ele? Există probabil nenumărate gusturi în privința concediilor, cu o infinitate de nuanțe; deasemenea, capacitatea de apreciere și cimțul critic al oamenilor diferă între limite largi. Ce îi place vecinului dvs de birou [sau de bloc] nu e obligatoriu să vă placă și dvs, ba dimpotrivă, e posibil să vă displacă profund.

Acum o să vă traduc vestea proastă, un pc îndulcită/îmblânzită: NU esită un răspuns unic la întrebarea din titlu, ci [destul de  probabil] răspunsul pe care-l căutați dvs este diferit de răsăunsul căutat de parte celor ce au citit înainte acea întrebare!

Gata cu atâta teorie și filozofie, o să trec la exemple concrete, sunt sigur că voi fi mult mai ușor de urmrit :)
Eu unul sunt familist înrăit. Nu aș concepe să merg nici picat cu cear fără băiatul meu și fără nevastă în concediu. Pe lângă asta sunt un comod [ȘI în cocnediu :) ] Vreau ca în proporție de 90% timpul să fie alocat încărcării bateriilor ultra.uzate de de mega-stresul acumulat la servciu.
Consult clasamentele de care vorbeam mai sus, dar asta doar 10% din timpul alocat acestei cercetări. În rest, încerc să filtrez experiențele descise pe site, alegând cu grijă pe cele ale persoanelor cu situații și gusturi asemănătoare mie.
Dacă site-ul îmi oferă automat această posibilitate, cu atât mai bine, dacă nu, o iau ad-labam :)

1. holidaycheck.de - deși favoritul meu, în general, nu mă prea ajută în automatizarea acestei selecții, trebuie să o fac manual

2. tripadvsiro.ro - are câte ceva - de exemplu, fiecare dintre cei care scriu un review menționează cât de mult recomandă el acel hotel unui cuplu proaspăt căsătorit, unei familii cu copii, unei perechi mai în vârstă and so on.
DAR nu cred în statisticile rezultate - cum poate ști un puști de 20 de ani [de ex] cât de potrivit este hotelul pentru o familie cu copii mici? Și pentru că fiecare recomandă [sau poate recomanda] hotelul fiecărei categorii, normal că per ansamblu ies cam aceleași medii peste tot - la aproape orice hotel din Turcia m-aș uita, media recomandării pentru famiile cu copii este cam aceeași :(
Din acest motiv eesnțial, nici clasamentele defalcate pe categorii [single, familii cu copii, cupluri fără copii etc] oferite de tripadvsiro.com nu mi se par deloc relevante!

3. ****.ro - ei bine, este de departe cel mai bun în privința asta. Am observat că îți poți filtra automat reviews-urile funcție de tpul vacanței [familie cu copii, cuplu fără copii, sigle, prieteni etc] și nu cere recomandări de la fiecare postator pentru fiecare categorie -- aceasta îmi spune că în curând, când se vor aduna destule reviews-uri, va fi în stare să prezinte clasamente reevante pe categorii de vacanțe - cu alte cuvinte voi putea selecta doar tip = "familie cu copii" și voi găsi acele hoteluri pe care ccuplurile cu copii le-au indicat, în medie, ca fiind cele mai relevante!

---

Ups, nu știu voi dar eu cred că am intrat în timpul alocat pauzei de cafea de luni... :)
Vă las, scuze că nu am timp să recitesc și să corectez toate typo-urile...

O zi bună.

Edited by CornelB, 01 February 2008 - 14:10.


#110
firstvision

firstvision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 19.12.2006
Sal all,
Rasfoiesc internetul si forumul de aici mai bine de o luna de zile in cautarea unei destinatii pentru concediul de anul asta si am intrat in impas.

Pe scurt suma disponibila este 2000-2500euro/2persoane (cazare+transport avion)/10zile.
Conditii ar fi: plaja nisip (total exclus pietricele, platforma etc.) , intrare treptata in mare, peisaj, verdeata (cat mai exotic posibil in limita sumei de mai sus), leneveala la soare ziua (+snorkeling) cea mai mare parte a sejurului dar si 2,3 excursii/vizite, cat de cat animata seara poate shopping, terase (nu ma intereaza cluburi).

Exclus Grecia - este o tara superba dar vreau sa vizitez si alte locuri.

Initial mi-am pus in gand sa merg undeva in Turcia dar dupa ce am rasfoit cele peste 130 de pagini mi-am dat seama ca e o destinatie favorizata de familii, in afara serviciilor pe care le lauda multi - prea putine lucruri de facut, locuri de vizitat (totusi inca nu e taiata de pe lista).

Teneriffe - f.dragut, peisaje, locuri de vizitat - dar din ce am citit sta foarte prost la categoria plaje (cu pietricele, la departare de hoteluri)
Croatia - superba dar aceeasi probleme cu plajele.

Deci daca poate cineva sa ma ajute cu sugestii sau cu alte linkuri de aici ar fi super - bineinteles ca dau un bacs de bere :)

Va multumesc

Edited by firstvision, 16 February 2008 - 05:31.


#111
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postfirstvision, on Feb 16 2008, 05:30, said:

Sal all,
Rasfoiesc internetul si forumul de aici mai bine de o luna de zile in cautarea unei destinatii pentru concediul de anul asta si am intrat in impas.

Pe scurt suma disponibila este 2000-2500euro/2persoane (cazare+transport avion)/10zile.
Conditii ar fi: plaja nisip (total exclus pietricele, platforma etc.) , intrare treptata in mare, peisaj, verdeata (cat mai exotic posibil in limita sumei de mai sus), leneveala la soare ziua (+snorkeling) cea mai mare parte a sejurului dar si 2,3 excursii/vizite, cat de cat animata seara poate shopping, terase (nu ma intereaza cluburi).

Exclus Grecia - este o tara superba dar vreau sa vizitez si alte locuri.

Initial mi-am pus in gand sa merg undeva in Turcia dar dupa ce am rasfoit cele peste 130 de pagini mi-am dat seama ca e o destinatie favorizata de familii, in afara serviciilor pe care le lauda multi - prea putine lucruri de facut, locuri de vizitat (totusi inca nu e taiata de pe lista).

Teneriffe - f.dragut, peisaje, locuri de vizitat - dar din ce am citit sta foarte prost la categoria plaje (cu pietricele, la departare de hoteluri)
Croatia - superba dar aceeasi probleme cu plajele.

Deci daca poate cineva sa ma ajute cu sugestii sau cu alte linkuri de aici ar fi super - bineinteles ca dau un bacs de bere :)

Va multumesc
Goa, India indeplineste toate conditiile.

#112
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View PostImperator, on Feb 16 2008, 06:12, said:

Goa, India indeplineste toate conditiile.

Nu stiu daca si bugetul ...
Poate incerca Tunisia .

#113
1633000

1633000

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.04.2007
vezi aici
http://www.tunisiana...te-tunisia.html

View Postfirstvision, on Feb 16 2008, 05:30, said:

Sal all,
Rasfoiesc internetul si forumul de aici mai bine de o luna de zile in cautarea unei destinatii pentru concediul de anul asta si am intrat in impas.

Pe scurt suma disponibila este 2000-2500euro/2persoane (cazare+transport avion)/10zile.
Conditii ar fi: plaja nisip (total exclus pietricele, platforma etc.) , intrare treptata in mare, peisaj, verdeata (cat mai exotic posibil in limita sumei de mai sus), leneveala la soare ziua (+snorkeling) cea mai mare parte a sejurului dar si 2,3 excursii/vizite, cat de cat animata seara poate shopping, terase (nu ma intereaza cluburi).

Exclus Grecia - este o tara superba dar vreau sa vizitez si alte locuri.

Initial mi-am pus in gand sa merg undeva in Turcia dar dupa ce am rasfoit cele peste 130 de pagini mi-am dat seama ca e o destinatie favorizata de familii, in afara serviciilor pe care le lauda multi - prea putine lucruri de facut, locuri de vizitat (totusi inca nu e taiata de pe lista).

Teneriffe - f.dragut, peisaje, locuri de vizitat - dar din ce am citit sta foarte prost la categoria plaje (cu pietricele, la departare de hoteluri)
Croatia - superba dar aceeasi probleme cu plajele.

Deci daca poate cineva sa ma ajute cu sugestii sau cu alte linkuri de aici ar fi super - bineinteles ca dau un bacs de bere :)

Va multumesc


#114
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmotanul13, on Feb 16 2008, 08:37, said:

Nu stiu daca si bugetul ...
Poate incerca Tunisia .
500 euro avionul (150 euro pana la Istanbul si inca 350 de euro pana la Goa - schimb la Sharjah - se poate vizita Dubai si Mumbai). Acolo hotel la 50 euro pe zi este super dooper, mancarea ieftina, excursii garla si ieftine.

#115
Aya

Aya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 19.03.2006
Tunisia e pentru relaxare totala ,lenevit.Nu iti lasa vreo impresie speciala.Vacanta ieftina si easy...plimbat pe camile,targuit cat cuprinde,stat la soare mancat si iar stat la soare,plaja cu nisip fain. :) Intr-adevar te intorci total refacut.

India in schimb...!!!! :) Trebuie sa ai deschidere pentru tari de genul asta si Imperator stie la ce ma refer. :) Fara sa am crezuri mistice sa zic asa pot afirma insa fara sa cred ca gresesc...India ca experienta de viata te schimba intr-un mod pozitiv.
E interzisa oamenilor  pentru care confortul si curatenia sunt punctele primordiale ale unei vacante.
:)Succes.

#116
firstvision

firstvision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 19.12.2006
In primul rand multumesc tuturor,

@Imperator - interesanta idee dar cred ca va trebui sa o las pe altadata - "confortul si curatenia sunt punctele primordiale ale unei vacante" (citand-o pe Aya)

Tunisia in schimb pare a fi o alegere buna pentru ce imi doresc eu,  deci o sa incep cercetarile :) . Daca ar fi de ales intre Tunisia si Egipt poate cineva recomanda care din cele doua locatii e de preferat?

Alte pareri sunt de asemeni binevenite si in speranta de a ajuta si alti oameni care se afla in aceeasi situatie.

#117
maz_max

maz_max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.12.2007
Eu cred ca Marocul corespunde cerintelor tale..soare din plin si totusi suportabil datorita brizei..ocean..plaje superbe parerea mea..nisip foarte bun..lume nici multa nici putina..si poti face cu siguranta si o excursie doua..iar daca faci de acum rezervari la avion bugetul cred ca permite minim o sedere de 2 saptamani..

#118
Aya

Aya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 19.03.2006
Marocul suna bine si pentru mine. :)

Firstvision daca te hotarasti sa alegi o un concediu cuminte in Tunisia iti recomand sa alegi un hotel langa portul El Kantatoui din Sousse.Portul e micut dar e o incantare sa il ai aproape.
Eu am fost anul trecut si atata am rasfoit topicul despre Tunisia ca la un moment dat ma zapacisem de cap.Intr-un final am ales hotelul dupa criteriul mai sus mentionat la sfatul unei prietene si a fost o alegere super.Daca te pot ajuta cu vreo informatie sa imi spui.

In Egipt nu am fost...dar cred ca as prefera Marocul Egiptului desi din pacate pentru mine si perceptiile mele, experienta tunisiana nu mi-a lasat un gust prea placut vis-a-vis de oameni.Si ma gandesc ca intreaga lume araba e asa.Nu e vina lor  nici a mea ci...nepotrivire de caracter...ca si in casnicii. :) Dar daca nu esti un om social si curios tu sau consoarta...ma gandesc ca e ok.

#119
cleo222

cleo222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 08.04.2007
Poti alege Tunisia sau Egipt. Eu recomand Egiptul, mi se par mai interesante obiectivele care pot fi vizitate-piramide, temple, dar aici depinde de gustul fiecaruia.
Nu inteleg insa de ce spui ca in Turcia sunt putine locuri de vizitat. Sunt chiar foarte multe...plus ca ai iesi mai ieftin.

#120
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Daca tot suntem la capitolul sfaturi iata cum am procedat eu anul trecut si cum am inceput si pentru anul asta: in primul rand dupa ce mi-am stabilit destinatia finala Paris anul trecut si opririle de pe traseu ( am plecat cu masina personala, modalitate de a calatori care imi ofera libertate totala la costuri mici 3,6 l motorina / 100 km ) m-am informat de pe acest forum si altele dar in special de aici de la cei care au mai fost pe unde vroiam sa ajung si eu si anume Viena, Munchen, Strasbourg si apoi am cautat pe net locatii de cazare. Ma interesat ca acolo unde ajung sa am cateva utilitati pe care le consider vitale in concediu si anume: internet wi-fi, sau macar pe cablu in camera desigur, parcarea masinii free sau la preturi modice, sa nu uitam ca uneori in marile orase cazarea masinii intr-o noapte poate costa mai mult ca o persoana, frigider in camera sau kicineta, nu toti au bani sa manance trei mese la restaurant, posibilitatea de a plati cu cardul, distanta fata de obiectivele pe care vroiam sa le vad. Dupa ce am gasit hotelul sau in cazul Parisului un complex rezidential, care imi oferea de toate free, chiar si piscina la 73 euro pe noapte apartament cu doua camere ( suntem trei calatori prin Europa) am facut rezervarile direct pe site-ul hotelului ( cel mai recomandat ) nu mi-a fost luat nici un ban de pe card ( card  de credit in lei ) ci am platit cu cardul cand am sosit ( fars comisioane si la un curs foarte avantajos 3 lei/ euro august 2007 ) dar atentie a conditiile de anulare a rezervarii caci uneori daca nu anunti din timp iti iau banii chiar pe trei zile. Rezervarile le-am facut cu trei luni inainte, sunt locatii cand nu mai gasesti loc de cazare convenabil nici cu sase luni inainte. Am platit peste tot cu cardul la hotel, motorina chiar in unele cazuri si la restaurant. La fel am procedat cu rezervarea hotelului unde trebuia sa opresc, mai stresant a fost cu rezervarile la opririle de pe parcurs la intors ca nu am avut decat 2 saptamani la dispozitie ca sa le rezerv. Mentionez ca nu sunt adeptul apelarii la agentii dupa o experienta total neplacuta cu o excursie in Grecia. Daca aveti intrebari va raspund cu placere.

#121
firstvision

firstvision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 19.12.2006
@Aya - intr-adevar topicul despre Tunisia te poate zapaci de cap. La ce hotel ai stat in El Kantatoui? - (e ciudat ca nu gasesc oferte de 10zile - marii operatori au pachete de 7 sau 14zile)

@Cleo222 - imi cer scuze daca m-am grabit cu concluzia despre Turcia. Nu ma indoiesc ca sunt si locuri de vizitat dar pe forum se vorbeste in cea mai mare parte de calitatea hotelurilor, care are mancarea mai buna, aquapark s.a.m.d.

Edited by firstvision, 16 February 2008 - 19:44.


#122
cleo222

cleo222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 08.04.2007

View Postfirstvision, on Feb 16 2008, 19:42, said:

@Aya - intr-adevar topicul despre Tunisia te poate zapaci de cap. La ce hotel ai stat in El Kantatoui?

@Cleo222 - imi cer scuze daca m-am grabit cu concluzia despre Turcia. Nu ma indoiesc ca sunt si locuri de vizitat dar pe forum se vorbeste in cea mai mare parte de calitatea hotelurilor, care are mancarea mai buna, aquapark s.a.m.d.


Daca vrei sa te mai gandesti la Turcia ca posibila destinatie, poti vizita urmatoarele:
-daca stai in Kusadasi: Troia, Efes, Milet, Pamukkale, Pergam
-daca alegi un sejur mai in sud-Antalya, Marmaris etc: Aspendos, chiar si insula Rodos, daca ti se face dor de Grecia.

Frumos ar fi daca ai putea vizita (cu o masina inchiriata, altfel nu vad cum!) si centrul tarii-orasul subteran de la Kaymakli si bisericile sapate in stanca de la Goreme.

#123
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostAya, on Feb 16 2008, 10:06, said:

Tunisia e pentru relaxare totala ,lenevit.Nu iti lasa vreo impresie speciala.Vacanta ieftina si easy...plimbat pe camile,targuit cat cuprinde,stat la soare mancat si iar stat la soare,plaja cu nisip fain. :) Intr-adevar te intorci total refacut.

India in schimb...!!!! :) Trebuie sa ai deschidere pentru tari de genul asta si Imperator stie la ce ma refer. :) Fara sa am crezuri mistice sa zic asa pot afirma insa fara sa cred ca gresesc...India ca experienta de viata te schimba intr-un mod pozitiv.
E interzisa oamenilor  pentru care confortul si curatenia sunt punctele primordiale ale unei vacante.
:)Succes.
Goa e foarte diferita de restul Indiei... dar sunt de acord

#124
firstvision

firstvision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 19.12.2006

View Postcleo222, on Feb 16 2008, 19:50, said:

Daca vrei sa te mai gandesti la Turcia ca posibila destinatie, poti vizita urmatoarele:
-daca stai in Kusadasi: Troia, Efes, Milet, Pamukkale, Pergam
-daca alegi un sejur mai in sud-Antalya, Marmaris etc: Aspendos, chiar si insula Rodos, daca ti se face dor de Grecia.

Frumos ar fi daca ai putea vizita (cu o masina inchiriata, altfel nu vad cum!) si centrul tarii-orasul subteran de la Kaymakli si bisericile sapate in stanca de la Goreme.

Cred ca merita macar studiata problema.
Rasfoind ofertele ma gandeam la Antalya - Lara/Belek - ce ar fi de vizitat in zona?

#125
Aya

Aya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 19.03.2006
First...am stat la Hannibal Palace desi initial am vrut Tour Khalef dar nu am mai gasit locuri.Ca localizare oricum e mai dezavantaja decat Hanibalul care este langa port.
Am fost mai mult decat multumiti.Am pus cei 10 euro de spre care probabil ai citit pe forum in pasaport si nu am regretat.
Oferta de 10 zile am cautat si noi dar nu mai exista.Din ce am inteles e scos pachetul de 10 zile.Noi am stat 7 zile....7 e prea putin 14 preamult :)...10 e intra-devar ideal dar...nu mai e posibil.:)
Musai sa nu ratezi excursia in Sahara.Chiar merita.Noi am mers cu agentia Bestreisen dar in excursia in Sahara am ales sa ilc autam pe Alex ghidul despre care ai tot citit pe topicul despre Tunisia si din nou a meritat.Pierzi ceva timp pe forum sa te invformezi dar in final merita.

Prietenul meu  de exemplu a fost in Turcia.Spunea ca i-a placut mai mult acolo decat in Tunisia.

Off topic- Cleo  ffff faina poza din avatar.

Edited by Aya, 16 February 2008 - 21:40.


#126
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
daca te hotaresti sa pleci in tunisia,maroc sau egipt ai grija cat de cald este.

daca te hotaresti sa pleci in tunisia,maroc sau egipt ai grija cat de cald este.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate