Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Am sunetul ciudat pe un CD-RW in DVD

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
alvis

alvis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.04.2005
Prima data am crezut ca e vina CD-ului, folosesc RW pt prima inregistrare pt ca nu stiu sigur daca am subtitrarea cea buna... pe DVD SEG se aude najpa de tot, pe calculator, cand pun Advanced DVD player se aude bine... stie cineva care sa fie cauza?

#2
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Încearcă să dai mai multe detalii ca să te pot ajuta. E vorba de un film sau de mai multe care fac la fel ?
Cauze posibile: DVD-ul are probleme la citirea CDRW; filmul (filmele) au sunetul codat VBR iar DVD playerul nu îl suportă 100%; bitrate-ul e prea mare și îl "sufocă".
Caută pe forum și vei găsi un link spre un disc de test pentru DVD playere DivX, te sfătuiesc să-l iei și să faci probele de pe disc pentru a ști la ce să te aștepți și cum să eviți problemele data viitoare.

Revin, am căutat și nu pe forumul ăsta era discul. Uite aici pagina unde găsești linkuri pentru a downloada discul.
http://www.divxtest....can-I-find.html

Succes !

Edited by sorin61, 30 July 2006 - 00:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate