Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Half-Life 1

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
Bulinash

Bulinash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.01.2006

View PostNenea Zap, on Aug 7 2006, 16:39, said:

Pai faci un server normal in LAN games . Iar prietenilor tai le spui sa scrie in console "/connect [ip-ul tau]"

Sarut mana pentru pont...

#20
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View PostFrankie, on Aug 7 2006, 16:08, said:

apollo_expert, anunta cu cateva zile inainte cand poate mai faci un server de multiplayer, sa ma bag si eu.
Seara dupa 20 ar fi ideal.
Care are chef acum de un Half-Life? Dau drumul la serverul dedicat. Ip-ul este 89.32.206.50. Puteti accesa serverul prin consola /connect 89.32.206.50 sau la Internet Games. Dupa ce ati intrat in joc apasati tasta "y" si scrieti ceva ca sa ma anuntati ca ati intrat. Ciao si va astept. :P

P.S.: Serverul va ramane up pana la ora 23.00 daca nu intra nimeni pana atunci. Din pacate nu pot sa fac o programare cu cateva zile inainte pentru ca e posibil sa intervina ceva.

Edited by apollo_expert, 11 August 2006 - 21:31.


#21
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Macar incearca  :)

#22
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005
Am instalat si eu acum ceva timp Half-life 1, citisem multe de bine despre el aici pe softpedia, dar nici nu prea am apucat sa-l joc, pentru ca nu puteam sa trec de-o chestie... Era pe la inceput si nu-mi dadea voie sa intru in alta incapere pentru ca nu aveam costumul ala alb(sau asa am inteles eu...), si m-am chinuit sa iau costumul ala nu stiu cat timp, dar n-am reusit... am omis eu ceva?
Din cei care va mai amintiti, ce trebuia sa fac? L-as instala din nou daca-mi ziceti cum sa trec de faza aia... :)

#23
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,140
  • Înscris: 10.04.2006
Te referi la HEV Suit?  Pai in loc sa faci dreapta la usa aia la care un gardian nu te lasa fara costum ( nu ? ) faci la stanga . Ajungi la o 3 chestii dintre care una are un HEV suit in ea . Dai 'e' ca sa deschizi usa si iei costumul .
Sper ca la asta te refereai . Era pe la inceput? In prima jumatate de ora de joc ?

#24
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

View PostNenea Zap, on Aug 13 2006, 12:28, said:

Te referi la HEV Suit?  Pai in loc sa faci dreapta la usa aia la care un gardian nu te lasa fara costum ( nu ? ) faci la stanga . Ajungi la o 3 chestii dintre care una are un HEV suit in ea . Dai 'e' ca sa deschizi usa si iei costumul .
Sper ca la asta te refereai . Era pe la inceput? In prima jumatate de ora de joc ?
Da, acolo ma refeream... si m-am chinuit mult... chiar am deschis de mai multe ori jocul ca sa incerc...
Stiu sigur ca am incercat toate tastele acolo... insa nu in dreptul costumului... ci la calculatorul din fata lui...  :cursing:
Multumesc mult, cand o sa am ceva timp o sa-l pun din nou...

#25
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View PostFrankie, on Aug 13 2006, 10:29, said:

Macar incearca  :)
Momentan nu pot sa fac nimic. Am probleme cu switch-ul din casa care din cauza la penultima furtuna pierde pachete, cam 9% loss in retea, ceea ce e destul de mult. Pastram legatura si poate ne strangem mai multi cand mi-am remediat problema. Ciao. B)

#26
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postapollo_expert, on Aug 13 2006, 19:56, said:

Momentan nu pot sa fac nimic. Am probleme cu switch-ul din casa care din cauza la penultima furtuna pierde pachete, cam 9% loss in retea, ceea ce e destul de mult. Pastram legatura si poate ne strangem mai multi cand mi-am remediat problema. Ciao. B)
  Nimic nou ??
  Nici eu nu m-am jucat in retea niciodata, desi pe hard am jucat jocuri grele. In concluzie trebuie sa avem toti cei care jucam , aceeasi versiune ?

#27
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
HL 1....l-am jucat cap coada de vre-o 7 ori. Super joc pentru vremea lui. Tin minte ca a trebuit sa imi fac upgrade la P.C. ca sa imi mearga. Am jucat si in retea si ma descurc binisor. Din pacate nu am gasit decat un singur server care sa ma primeasca in joc si ala mergea uneori ca dracu. Cred ca e prin Spania. E o idee foarte buna infintarea unu server de HL 1 care sa si mearga bine. Astept vesti.

#28
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View Postdalu364, on Aug 14 2006, 21:38, said:

Nimic nou ??
  Nici eu nu m-am jucat in retea niciodata, desi pe hard am jucat jocuri grele. In concluzie trebuie sa avem toti cei care jucam , aceeasi versiune ?
Ultima versiune de Half-Life 1 este 1.1.1.11 Imi amintesc ca am facut update la ultima versiune si puteau sa intre si versiuni mai vechi. Am incercat cu 1.1.1.10. Deci nu cred ca or sa fie probleme. Maine sper sa cumpar switch-ul si vedem dupa aceea. Ciao. B)

#29
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

View Postapollo_expert, on Aug 15 2006, 17:00, said:

Ultima versiune de Half-Life 1 este 1.1.1.11 Imi amintesc ca am facut update la ultima versiune si puteau sa intre si versiuni mai vechi. Am incercat cu 1.1.1.10. Deci nu cred ca or sa fie probleme. Maine sper sa cumpar switch-ul si vedem dupa aceea. Ciao. B)


Acelasi IP, 89.32.206.50 ?

#30
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postapollo_expert, on Aug 15 2006, 17:00, said:

Ultima versiune de Half-Life 1 este 1.1.1.11 Imi amintesc ca am facut update la ultima versiune si puteau sa intre si versiuni mai vechi. Am incercat cu 1.1.1.10. Deci nu cred ca or sa fie probleme. Maine sper sa cumpar switch-ul si vedem dupa aceea. Ciao. B)

  M-am uitat la versiunea mea si scrie asa: V 46| 1.1.1.0    Pot s-o folosesc pentru a intra si eu in ,, combinatie "
? Si daca e buna versiunea asta, trebuie o instalare mai deosebita ? Repet, nu am jucat nici un joc in retea sau pe net si ceea ce intentionez sa fac cu voia voastra e ceva inedit pentru mine . :worthy:  :worthy:

#31
SlicK489

SlicK489

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.10.2005

View PostMosotti, on Aug 1 2006, 15:18, said:

multiplayer my ass. daca la multiplayer a fost demult depasit, partea de single player din half life ramine pentru mine cel mai inovator fps de la cristos incoace si incolo. adica io stateam si ma jucam linistit tot felul de jocuri plictisitoare, adormind cu mousu-n mina, cind dintr-o data apare half life si ma loveste ca un ciocan peste ceafa. nu cred ca o sa apara vreun joc care sa ma mai ia prin surprindere in halul ala. pacat ca a aparut prea repede si nu a avut avantajul graficii actuale, ar fi fost prea de belea.
exact. si e si cazul meu. e singurul joc la care pot sa zic cu mana pe inima ca m-a bagat in alta lume. daca stateam si noaptea inainte sa adorm si ma gandeam ce s-a mai intamplat prin half life :D .pur si simplu L-AM TRAIT cand l-am jucat. and it`s not a game..it`s LIFE. asta e cel mai special la el. chiar da senzatia de Viata..cum ca personajul tau chiar traieste experientele alea..cum ca TU chiar le traiesti. si half 2 mi-a placut. acelasi feeling. plus ca aveam o nostalgie la inceputul jocului. un fel de return of comunism and ceausescu :D .foarte frumos. bravo pentru toti de la valve si pentru domnu Gabe :kisstogether:

si..e 19 deja..serveru ce mai face?
vreau sa vad daca inca le mai am. pe retea la mine n-a reusit nimeni "sa ma faca :D ".in cel mai bun caz cand jucam cu limita pana la 50 de fraguri, eu terminam pe primu loc cu 50 si celalalt era pe 2 cu 49.si ce emotii cand era 49 49 :w00t: (ma laud :naughty: )

si apropo de asta..daca se infiinteaza ceva sper sa fie cu limita. fara n-are rost. CINE CASTIGA? dupa aia apar discutii de gen : "da` eu am condus jumate de ora cu 60 uai fraere, ce daca m-ai luat tu dupaia? oricum o inchis serveru, n-ai de unde sa stii daCaCastigai"

Edited by SlicK489, 19 August 2006 - 02:51.


#32
Titeascka

Titeascka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 03.04.2006

View PostNenea Zap, on Aug 7 2006, 16:39, said:

Pai faci un server normal in LAN games . Iar prietenilor tai le spui sa scrie in console "/connect [ip-ul tau]"

Si mie imi place HL si as vrea sa joc pe net cu prietenii...

Daca am inteles bine:

1. Daca fac eu jocul intru la Lan Games creez un joc la care selectez "Dedicated Server" si astept sa se bage baietii...

2. Daca vreau sa intru eu intr-un joc facut de alt prieten, trebuie sa scriu in consola "connect (ip-ul lui).

Problema mea la punctul 2: Cum intru in consola? Nu stiu cum... :confuzzled:

Daca se poate specificat mai exact....
Sunt mai greu de cap, nu am mai jucat pe net pana acum.  :D
Mersi.

#33
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,140
  • Înscris: 10.04.2006

View Postdalu364, on Aug 15 2006, 20:32, said:

M-am uitat la versiunea mea si scrie asa: V 46| 1.1.1.0    Pot s-o folosesc pentru a intra si eu in ,, combinatie "
? Si daca e buna versiunea asta, trebuie o instalare mai deosebita ? Repet, nu am jucat nici un joc in retea sau pe net si ceea ce intentionez sa fac cu voia voastra e ceva inedit pentru mine . :worthy:  :worthy:
Foloseste si tu 1.1.1.1 are cativa mega update-ul si-l gasesti oriunde pe gugal .

View PostTiteascka, on Aug 21 2006, 15:18, said:

Si mie imi place HL si as vrea sa joc pe net cu prietenii...

Daca am inteles bine:

1. Daca fac eu jocul intru la Lan Games creez un joc la care selectez "Dedicated Server" si astept sa se bage baietii...

2. Daca vreau sa intru eu intr-un joc facut de alt prieten, trebuie sa scriu in consola "connect (ip-ul lui).

Problema mea la punctul 2: Cum intru in consola? Nu stiu cum... :confuzzled:

Daca se poate specificat mai exact....
Sunt mai greu de cap, nu am mai jucat pe net pana acum.  :D
Mersi.

Click drepta pe shortcut , properties si la target: "%\HL.EXE -console ' unde %= unde ai instalat jocul .

#34
icsuka

icsuka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.01.2006
sal ptr iubitorii half life
nu am gasit nici un topic de help. si asa va rog un mic ajutor half life 1.
cand ajungi in sala de teleportare, si te teleporteaza in spatiu,acolo unde se vad acele 3
"insule" spuneti-mi si mie cum se trece pe acolo.am stat o noapte si nu am reusit.
thanx. :worthy:

#35
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006

View Posticsuka, on Oct 22 2006, 20:41, said:

sal ptr iubitorii half life
nu am gasit nici un topic de help. si asa va rog un mic ajutor half life 1.
cand ajungi in sala de teleportare, si te teleporteaza in spatiu,acolo unde se vad acele 3
"insule" spuneti-mi si mie cum se trece pe acolo.am stat o noapte si nu am reusit.
thanx. :worthy:
Salut!

Vezi ca este un topic cu titlu "Half Life la sfarsit", acolo gasesti problema rezolvata.

#36
G0dLik3

G0dLik3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 08.04.2006
Mai jucati HL pe net?Poate ne adunam sa jucam :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate