Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

lost friend

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
156 replies to this topic

#19
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
Cred ca am o idee pentru tine... acuma mi-am adus aminte ca de vreo o jumate de an a primit destinat bunicului meu o scrisoare. Domnul respectiv era coleg de armata cu bunicul si presupun ca se intelegeau bine. Colegul asta dea armata a ramas singur si a incercat sa-si caute prietenul. Presupun ca nu stia nici el adresa nici macar atata cat sti tu, doar numele si orasul cu aproximatie. A scris pe scrisoare adresa gresita in loc de Tasnad ce e orasul unde stau a scris Tusnad, iar orasul meu e in jud. SM, infine.. A scris pe fata scrisorii VA ROG AJUTATI-MA CA SA AJUNGA LA DESTINATIE SCRISOAREA ASTA SAU LA URMASI!.. si cam atat am primit scrisoarea si mi-a parut rau ca bunicul nu-l a mai putut vedea. Deci ca urmare, trebuie sa faci ceva sa incerci toate posibilitatile ca sa o gasesti.. si o vei gasi... Nu stiu cat de sincera a fost cu tine in leg cu numele si adr.

#20
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
ah si am uitat sa precizez nu s-au vazut din armata..

#21
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
Serviciul Judetean de Evidenta Informatizata a Persoanelor
Biroul de Evidenta a Populatiei
Telefon : 0234/202.054
Adresa : Str. Al. Tolstoi Nr.2

#22
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
cel mai bine te duci la usa. e sansa mica sa gasesti mai mult de 2-3 familii cu numele ala la et 1 pe strada aia

#23
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
am intrebat de iulia la toate familiile lungu de pe 22 decembrie( la telefon) . La una din ele mi-au spus ca nu este acasa,sa revin mai tarziu. seara nu am mai avut curajul necesar  . voi ati avea curajul sa va reintalniti cu o persoana dupa atata timp ? fiti sinceri
maine o sa-mi iau inima in dinti si am s-o sun dimineata , sper sa fie la servici parintii ei si sa raspunda prima.
asta daca nu e doar o coincidenta

#24
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003
eu imi caut fratele de aprox 15 ani.e o poveste prea lunga ca sa o insir aici.daca aveam atatea informatii cate ai tu eram rege.go for it maistre nu mai sta pe ganduri.

PS
tot ce am scris e adevarat nu bascalie.

#25
ronnie o'sullivan

ronnie o'sullivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.04.2006

 slacker608, on Jul 24 2006, 21:16, said:

am intrebat de iulia la toate familiile lungu de pe 22 decembrie( la telefon) . La una din ele mi-au spus ca nu este acasa,sa revin mai tarziu. seara nu am mai avut curajul necesar  . voi ati avea curajul sa va reintalniti cu o persoana dupa atata timp ? fiti sinceri
maine o sa-mi iau inima in dinti si am s-o sun dimineata , sper sa fie la servici parintii ei si sa raspunda prima.
asta daca nu e doar o coincidenta

glumesti prietene? sun-o asta seara si vezi daca te mai tine minte  :inlove:

edit: nu, nu e o ora tarzie  :)

Edited by ronnie o'sullivan, 24 July 2006 - 20:54.


#26
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
Normal.. SUN-O! Poate nu ma vredeti dar eu pt prietena mea multe am facut.. nu zic am si gresit de multe ori... oltima oara a fost mai dureroasa cearta.. am primit un telefon de la un prieten ca prietena mea se plimba cu cineva prinsi de mana, (eu eram la Oradea 100 Km de unde se aflau ei) am primit telefonul la ora 1 noaptea, m-am urcat direct in masina si acasa.. In ziua aia am venit si in Oradea pt ca am avut examen. M-a durut pe mine il locuri obscene de faculta si am ajuns acasa.. m-am dus acasa la ea i-am trezit parinti si nu era acasa.. imi faceam griji ca ii la celalalt si isi face de cap.. (din noroc e o fata super.. nu avea nici de gand sa faca nimin, numai ca a aflat ca am inselato.. si ar fi cam complicata si lunga povestea cum si de ce.. dar in principiu eu am fost de vina. Ea a considerat ca e gata totul.. Vroiam sa vb cu ea.. m-am speriat ca o pierd.. numai nu gaseam nicari, era 3 noaptea.. cu greu am aflat unde sta "prietenasul nostru" cu care o fost si m-am dus la el acasa.. am batut la use si a venit maica-sa.. i-am zis ca am venit de la oradea si trebuie sa vb neeaparat cu el.. asa ca mi-a dat numarul.. eram foarte nervos si imi faceam griji, l-am sunat si in sfarsit am putut vb cu ea.. am clarificat treburile.. acuma sigur o sa ne casatorim.. ar fi posibil sa fie pe drum si micutul deja....



asaca nu e niciodata tarziu daca este vb de iubire.. Cu curaj!

#27
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006
Omule numai sta pe ganduri, sun-o pana nu va fi prea tarziu

#28
1109unique

1109unique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 27.08.2005
Ca sa raspund cui m-a etichetat mai sus, nu sunt fata :), sunt doar retro. Dar ma uit la meciuri si beau bere si ragai.

Quote

La una din ele mi-au spus ca nu este acasa,sa revin mai tarziu. seara nu am mai avut curajul necesar . voi ati avea curajul sa va reintalniti cu o persoana dupa atata timp ? fiti sinceri

de ce n-ai insistat, seara sau a doua zi? in fond... depinde de ce a fost intre voi acum... n ani de zile.

#29
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
maine dimineata o sun , fie ce o fi .
intre noi acum 3 ani ..nu cred ca are rost sa povestesc cum ne-am cunoscut si ce s-a intamplat chiar daca e o poveste scurta . mai rau, cred ca s-ar incepe cu misto-uri.

#30
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
Chiar m-ai facut curios.. povesteste-ne povestea ta..

#31
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
am cunoscut-o intr-o discoteca , eram pusti pe vremea aia. cu o seara inainte am avut big problems . scandal cu niste tigani, amenintari, cutite la gat , etc. In seara respectiva dupa toate intamplate cu o seara inainte gandeam ca nimic nu poate sa fie mai rau si cum ea era cea mai frumoasa, cea mai simpatica , mai dulce,cea mai bine imbracata si mai scumpa fata din toata discoteca, am spus ca nu o sa se intample nimic vreau sa o cunosc mai bine. zis si facut. prima oara cand a trecut pe langa mine am luat-o de mana si i-am spus "salut, imi spui si mie numele tau ?" " Iulia" . am intreabat-o daca vrea sa bem un suc , a spus ca da , sa dus sa-si aduca geaca si in cateva minute s-a intors si m-a luat de mana sa mergem.
nu am stat mult timp impreuna, vre-o 30 de minute ca a venit prietena la care venise si trebuia sa mearga acasa , trebuia sa plece  dimineata la ora 6 parca la bacau. am condus-o acasa . am..sarutat-o  :blush: , si mi-a scris pe un servetele adresa ei  , m-a implorat sa-i scriu . cred ca ar fi stat toata noaptea cu mine daca nu o stresa prietena ei sa vina ca e tarziu si nu stiu ce alte prostii . probabil credea ca eu sunt golan  :huh: .
cand am luat-o in brate a durut-o , era operata de coloana  :mellow:  ,acum mi-am amintit .
M-am intors la discoteca si am udat servetelul , am scris adresa pe pachetul de tigari. si sper sa nu rada nimeni de mine ca din obisnuita am aruncat pachetul .

Am fost de cateva ori (cateva zeci de ori) la prietena la care venise, dar nu am reusit sa aflu nimic. ea (prietena ei ) invata in galati. parintii sunt plecati in strainatate si sta doar bunicul ei care  e un alcolic si cam sarit de pe fix.

cam asta a fost ,e singura fata care o port in suflet si nu e zi in care sa nu adorm sau sa ma trezesc cu ea in gand .
stau si ma gandesc cum ar fii mai bine, daca stiu unde e sa ma intalnesc cu ea? daca nu mai e cum o stiu eu ? daca e mai frumoasa de mii de ori , daca nu ? daca o sa-si aminteasca de mine ? daca nu o sa vrea sa ne intalnim , sa vorbeasca cu mine ?
am gasit intr-o carte o idee cum ca daca iubesti cu adevarat pe cineva mai bine totul sa ramana un mister decat sa dezamagesti . :(
nuprea am curaj sa sun maine. daca nu e asa cum cred eu si dupa ani de zile aflu ca nu e cum am crezut eu  :(

#32
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
sa inteleg ca erai beat cand ai pus postu asta ? :)

#33
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
ai sunat-o?

#34
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 MasterOfDark, on Jul 25 2006, 09:52, said:

ai sunat-o?
dupa ce dai de ea sa ne faci si noua o poza,nu de alta da sa nu murim fara sa fi vazut cea mai frumoasa femeie
Ps:nu glumesc
Ps2:ai sunat-o?

#35
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pe ce s-o sune fratilooooooooooooooooor ?!
sunteti chiori ?
n-ati citit nici un post de-aici ?!

#36
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

 slacker608, on Jul 24 2006, 21:16, said:

am intrebat de iulia la toate familiile lungu de pe 22 decembrie( la telefon) . La una din ele mi-au spus ca nu este acasa,sa revin mai tarziu. seara nu am mai avut curajul necesar  . voi ati avea curajul sa va reintalniti cu o persoana dupa atata timp ? fiti sinceri
maine o sa-mi iau inima in dinti si am s-o sun dimineata , sper sa fie la servici parintii ei si sa raspunda prima.
asta daca nu e doar o coincidenta
@spare-me
Poate ca ei au citit si tu nu...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate