Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

se k300i sau sharp gx-17

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
maclinux

maclinux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.07.2006
Am mai postat de 2 ori acelasi lucru, dar din pacate unde nu trebuia, asa ca acuma m-am trezit si io, m-am prins de faza, si sper de data asta sa primesc ceva ajutor.
M-ar interesa ceva informatii in legatura cu telefoanele astea 2, sony-ericsson k300i si sharp gx-17.Stiu ca sharp are ecran mai bun, tft, si prin urmare ii mai clar, si camera foto se vede mai clar, in schimb k300i are mai multe aplicatii, "stie" mai multe, si are si memorie mai multa ca si sharp. Insa daca ati avut careva vreunu din ele, si puteti sa-mi recomandati unu din astea 2, eventual sa-mi spuneti cat tine bateria, cum se comporta, cum stau cu semnalu, ar fi super. Mersi mult :peacefingers:

#2
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
eu am avut k300 dar sharp gx17 nu am avut si nici nu iti recomand....din cate stiu sunt mai mult de fite si cam fragile!
k300 are fata de sharp o autonomie mai mare , semnal mai bun,12MB iar camera se extinde.
fotografiile se vad bine pe PC!
Un minus il reprezinta ecranul STN care nu este extrem de clar si faptul ca nu are BT ...macar are IrDa;la Sharp degeaba ai BT pentru ca nu ai ce sa faci cu el la asa o memorie
MP3-urile sunt de asemena un atu , auzindu-se fff bine!
cam atat...te sfatuiesc la un S-E!!

#3
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Ca fost user de K300i, te sfatuiesc si eu sa mergi pe Sony-Ericsson. Nu am avut nici o problema cu el. Pozele se vedeau acceptabil pe pc. Bateria tinea destul de mult. Este compatibil cu jocurile 3D. Sistemul de operare se comporta foarte bine. Numai cuvinte de lauda pentru el.:)

#4
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

View Postfunny_smile_2006, on Jul 22 2006, 00:33, said:

Sharp degeaba ai BT pentru ca nu ai ce sa faci cu el la asa o memorie
Sharp-ul nu a fost dotat cu Bluetooth pentru transfer de date ci pentru a putea utiliza un dispozitiv BT tip Hands-free ;)

#5
maclinux

maclinux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.07.2006
Deci pana amu se pare ca k300i ar fi mai indicat. Dupa specificatii is de acord, ca are mult mai multe aplicatii ca si sharp. Insa cand am vrut sa fac poza cu el, am vazut ca imaginea era stearsa, pe cand la sharp se vede clar. Dar voi ziceti ca pe pc se vede bine. Cum sta cu semnalu?? nu are probleme inzonele unde semnalu nu ii asa bun??

#6
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postmaclinux, on Jul 24 2006, 18:25, said:

cand am vrut sa fac poza cu el, am vazut ca imaginea era stearsa, pe cand la sharp se vede clar. Dar voi ziceti ca pe pc se vede bine.

Display-ul nu straluceste la capitolul calitate...poate de asta ti se vedea sters... Si depinde ce setari avea la camera.

Cu semnalul nu am avut probleme... eu cel putin.:)

#7
maclinux

maclinux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.07.2006
Si cam ce autonomie are k300i?? cam cat tine bateria in medie??

#8
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006

View Postmaclinux, on Jul 28 2006, 20:43, said:

Si cam ce autonomie are k300i?? cam cat tine bateria in medie??
In media bateria pe mine ma tinut in jur de 4-5 zile .. era zile in care ma tinea 1 sapt ... parerea mea merita k300i ... eu am facut evolutie am avut si k500 si am fost multumit de amadoua ... Sony Ericsson Rulllzzz :D

#9
maclinux

maclinux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.07.2006
referitor la evolutia la k500, am citit undeva pe net, ca de fapt k300i si 500 ar fi in proportie de vreo 90 % acelasi telefon, diferind doar designul, ecranul si cateva functii, nu asa importante. :peacefingers:

#10
ProjecT_SymbiosiS

ProjecT_SymbiosiS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.06.2006
Am eu Sharp GX 17. Uite pot sa iti impartasesc ceva impresii asupra telefonului. O sa incep prezentandu-ti "calitatile". In primul rand este designul, foarte elegant, se potriveste excelent oamenilor "la costum". BT-ul, care e de altfel foarte folositor. Am numai cuvinte de lauda pentru ecran, un TFT excelent, foarte clar si fiabil. Bateria standard te poate tine pana la 4 zile in functionare normala, adica sa vorbesti, sa intrii pe internet, transfer de date, sa faci poze.. hmm si ar mai fii camera, care scoate poze super clare, si filmeaza, nu mult... in limita memoriei disponibile. Agenda, de asemenea e foarte incapatoare, numarul maxim de numere care poate fi stocat nu il stiu, dar poti stoca atat pe cartela cat si pe telefon, deci nu ai probleme de genul asta.. Cam atat despre calitatile telefonului. Acum o sa iti prezint si cateva lucruri mai putin placute. In primul rand este memoria, una foarte mica,  1,5Mb. Ar mai fii gasirea accesoriilor pentru el.. cum telefonul a aparut oarecum recent pe piata noastra, si accesoriile or sa vina mai greu.. am cautat handsfree si cablu USB in tot orasul (Craiova) si nu am gasit. O sa fac in curand comanda pe internet de ele.. iti vin de la Bucuresti fara probleme. Asa.. ar fi materialul exterior al telefonului... care se murdareste foarte usor, chiar si la cea mai mica atingere. Deci daca vrei sa iti pastrezi telefonul aranjat bine si curat, trebuie sa ii cumperi neaparat o husa transparenta. O alta problema ar mai fii semnalul.. care fluctueaza uneori in scadere. Sa nu te sperie, in orase nu vei avea probleme cu el, mai greu pe la tara.. Cam atat omule.. In concluzie e un telefon al oamenilor de afaceri, un telefon fiabil, care se incadreaza perfect in standardele folosirii in oras, la serviciu, in masina.. nu e un telefon pentru tinerii din ziua de azi, care cauta cele mai inalte performante.. La cat costa cred ca isi face treaba mai mult decat excelent. Daca iti doresti un telefon pentru mp3 te sfatuiesc sa mergi pe k300i-ul acela. Pentru ca nu are nimic mai bun fata de asta decat mp3-urile ;) Pe oricare l-ai alege iti doresc sa il stapanesti sanatos! Toate cele bune!

#11
masterofpuppets

masterofpuppets

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.12.2003
Salut!
Sharpu e cumva blocat in Vodafone?

#12
renato_man

renato_man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 10.05.2006
spune cineva ca a facut evolutie de la k500 la k 300i...oare chiar e o evoltie????? :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate