Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Am nevoie de...

- - - - -
  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#55
miraculozitate

miraculozitate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2007
Caut rezolvarea grilelor an I ID SPIRU HARET finante banci. HELP PLEASE

#56
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
Hello again!
Nu caut ceva in mod deosebit, adica si un raspuns de la un user care stie sa-mi explice putintel despre ce-i vorba e bun. Vreau sa stiu ce-s cristalele Teichmann....tot ce-am gasit sunt informatii vagi despre testul Teichmann, si am inteles ca se foloseste in medicina legala pentru depistarea urmelor de sange din probe ( pete and stuff). Am priceput bine? Si daca da, cum se face testul? si mai important, CE sunt cristalele si cum se obtin?
Daca aveti materiale in engleza/franceza/spaniola ma descurc...
Multumiri anticipate

#57
Gisele

Gisele

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.10.2006
Imi trebuie notite de la cursurile (si seminariile, daca e cazul) facultatii de management -ASE ani 3+4 : MAD, Metodologii manageriale, Analiza economico-financiara, analiza strategica concurentiala, managementul calitatii!
Anybody?  :worthy: imi puteti scrie pe privat :worthy: :worthy:  help :rolleyes:

#58
Bindea Valentina-Cristina

Bindea Valentina-Cristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.01.2007

View Postrox, on Nov 13 2006, 16:00, said:

Ave!  :worthy:  :worthy:  :worthy:


#59
Bindea Valentina-Cristina

Bindea Valentina-Cristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.01.2007
OL79090OLUYOL978

#60
Bindea Valentina-Cristina

Bindea Valentina-Cristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.01.2007
KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

#61
Bindea Valentina-Cristina

Bindea Valentina-Cristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.01.2007
VREAU SI EU VA ROG RASPUNSURILE DE LA DREPT CIVIL ANUL 1

#62
Ella36

Ella36

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2007
si eu le vreau raspunsurile de la dreptul civil anul I Spiru Haret , dau la schimb matematica, metodologie sau economie politica.

Ma puteti contacta la adresa de e-mail [email protected] ! FOARTE URGENT ! Duminica am examen la drept civil si nu am grilele rezolvate...

#63
punisher

punisher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 22.01.2006
Am si eu nevoie de SUBIECTELE  DE LA ADMITERE LA FACULTATEA DE COMUNICARE DAVID OGILVY BUCURESTI

multumesc anticipat

#64
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postrox, on Dec 14 2006, 13:52, said:

situatie: se da una bucata referat pe calculatorul personal.
problema: una bucata referat trebui sa ajunga in calculatorul de la scoala, mai precis in "caminul" meu de pe serverul facultatii.
solutii testate si picate cu brio: nu discheta ( nu exista floppy), nu cd( nu exista cd-rom), nu stick . nu email cu atasament ( nu se pot downloada atasamente), nu continut al emailului ( nu se deschide yahoo mail...ceva cu dr watson debugger) .nu upload pe un site de hosting ( sau cum naiba s-o numi si apoi download, pentru ca nu merge downloadul pe calculatoarele facultatii)
HELP!
referatul trebuie sa fie acolo pana maine dimineata  :ciocan:

Limitarile acelea sunt impuse de anumite programe. Dezinstaleaza-le! Acum vei spune ca nu ai cum, pentru ca te logezi ca un amarat de user fara "administrative rights". Simplu, atunci te loghezi ca admin. Dar adminul are parola... sunt pe net O GRAMADA de programe care iti arata ce parola are! Asa, acum te-ai logat ca admin. Dezinstalezi programele care impun limitarile, si apoi iti faci de cap ca la tine acasa.  :rolleyes:

Asta ar fi o solutie, mai sunt si altele.

PS: Asta ca un fel de guide pentru viitor... ;)

Edited by e_X_tas_Y_, 02 February 2007 - 21:29.


#65
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Poste_X_tas_Y_, on Feb 2 2007, 21:28, said:

Limitarile acelea sunt impuse de anumite programe. Dezinstaleaza-le! Acum vei spune ca nu ai cum, pentru ca te logezi ca un amarat de user fara "administrative rights". Simplu, atunci te loghezi ca admin. Dar adminul are parola... sunt pe net O GRAMADA de programe care iti arata ce parola are! Asa, acum te-ai logat ca admin. Dezinstalezi programele care impun limitarile, si apoi iti faci de cap ca la tine acasa.  :rolleyes:

Asta ar fi o solutie, mai sunt si altele.

PS: Asta ca un fel de guide pentru viitor... ;)
dom' profesor?!? :huh: dumneavoastra sunteti? vreti sa ma induceti in eroare sa ma faceti sa calc strimb si apoi sa zbierati la mine ca v-am instalat programe in braziliana si ca vreau sa va sabotez reteaua, asa cum probabil va mai aduceti aminte ca ati facut?
ps: va multumesc pentru nota de la sfirsit, v-ati autodepasit!

#66
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postrox, on Feb 2 2007, 21:34, said:

dom' profesor?!? :huh: dumneavoastra sunteti? vreti sa ma induceti in eroare sa ma faceti sa calc strimb si apoi sa zbierati la mine ca v-am instalat programe in braziliana si ca vreau sa va sabotez reteaua, asa cum probabil va mai aduceti aminte ca ati facut?
ps: va multumesc pentru nota de la sfirsit, v-ati autodepasit!

Hm? ? ? Care profesor? :lol:

PS: Corectare: nu dezinstelezi programele, le dezactivezi/inchizi temporar.

#67
Confuz

Confuz

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.06.2005
Sunt la ASE finante, asigurari, banci si burse de valori, profil banci si burse de valori anul 4. Am avut analiza economico financiara in anul 3 cu lect. Negescu Mihaela, dar profesoara a plecat din facultate (nu stiu de ce anume) dupa ce a picat jumatate din serie de 2 ori si la examen si la reeximnare. Acum examenul mai pot sa-l dau inca odata, iar daca nu-l iau acum  sunt exmatriculat si trebuie sa repet anul. Din cate am inteles examenul se da cu un alt profesor, Valceanu. Daca stie cineva cum se da examenul la profesorul acesta, daca mai preda si in alta parte in afara de ASE, are subiecte sau/si cursuri date in anii anteriori m-ar ajuta enorm. Emailul meu este [email protected].   :worthy: Nu vreau sa pierd facultatea din cauza unui examen tampit dupa ce m-am chinuit atata timp. :((

Edited by Confuz, 04 February 2007 - 14:26.


#68
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

View Postrox, on Feb 2 2007, 21:34, said:

dom' profesor?!? :huh: dumneavoastra sunteti? vreti sa ma induceti in eroare sa ma faceti sa calc strimb si apoi sa zbierati la mine ca v-am instalat programe in braziliana si ca vreau sa va sabotez reteaua, asa cum probabil va mai aduceti aminte ca ati

am sa ma apuc sa invat braziliana :proud:

am auzit ca sunt si multe dialecte :w00t:

#69
nicollec

nicollec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.09.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Feb 2 2007, 21:56, said:

Hm? ? ? Care profesor? :lol:

PS: Corectare: nu dezinstelezi programele, le dezactivezi/inchizi temporar.


Intrebare : Cum instalezi "programelul" din moment ce nu se poate face download pe calc in nici un fel? :naughty:

#70
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postnicollec, on Feb 5 2007, 17:45, said:

Intrebare : Cum instalezi "programelul" din moment ce nu se poate face download pe calc in nici un fel? :naughty:

Nu il instalezi. :naughty: Sunt si solutii web-based.

PS: Putin probabil sa nu poti face download de nici un fel... poate sunt doar limitari (porturi, dimensiuni, formate, etc). Sau, daca chiar nu se poate deloc, reverse engineering is an option...  :rolleyes:

Edited by e_X_tas_Y_, 06 February 2007 - 10:46.


#71
xenona

xenona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.02.2007
Sal. :)

Plizzzz help me! Am examen cu gogoneata la macroeconomie. Are careva vre-o grila, ceva?
:worthy:  tnx

#72
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
@Gononeata

N-ai spus nici in ce oras te afli, nici la ce Universitate/Facultate, nici in ce an.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate