Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

P.F.A.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ronnie o'sullivan

ronnie o'sullivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.04.2006
salut
daca ma fac P.F.A. care sunt sansele sau conditiile pt a obtine imediat un credit sa zicem destul de mic in principiu <_<

#2
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002
Depinde ce fel de PFA.

Pot sa iti spun din proprie experienta ca veniturile ca PFA cu norma de venit sunt foarte mici din punctul de vedere al bancii. Foarte mici = suma care apare pe decizia de impunere de venit.

Mai mult, doar 2-3 tipuri de activitati ca PFA (avocati, doctori.. si parca mai era ceva) sunt luate in considerare de banci. Eu am PFA de programator (si angajat la o firma)... si nu au vrut sa ma ia in considerare pentru un credit. A trebuit sa imi trec tot salariul pe cartea de munca pentru a putea lua un credit.

Daca ai PFA fara norma de venit (adica platesti taxe la cat facturezi), nu stiu care ar fi conditiile.

#3
ronnie o'sullivan

ronnie o'sullivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.04.2006

View PostJohnDoe, on Jul 21 2006, 16:14, said:

Depinde ce fel de PFA.

Pot sa iti spun din proprie experienta ca veniturile ca PFA cu norma de venit sunt foarte mici din punctul de vedere al bancii. Foarte mici = suma care apare pe decizia de impunere de venit.

Mai mult, doar 2-3 tipuri de activitati ca PFA (avocati, doctori.. si parca mai era ceva) sunt luate in considerare de banci. Eu am PFA de programator (si angajat la o firma)... si nu au vrut sa ma ia in considerare pentru un credit. A trebuit sa imi trec tot salariul pe cartea de munca pentru a putea lua un credit.

Daca ai PFA fara norma de venit (adica platesti taxe la cat facturezi), nu stiu care ar fi conditiile.
:crybaby: too bad then

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate