Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

probleme cu realizarea unui DVD.. help, someone?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

View Postdizzee, on Jul 23 2006, 12:21, said:

... merge sa folosesc si dvd+r si dvd-r? sunt playere care nu accepta ambele standarde? Ca am intrebat-o pe fata dar habar n-are..
Daca nu are un model prea vechi, va functiona si cu "+" si cu "-", fara probleme.

#20
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006
Buna la toti.

Am cumparat un  Pinnacle 9 si am inceput sa trag de pe camera <Capture> pe P.C.
Am reusi sa fac < Edit >, dar m-am impotmolit la <Make movie >.
Nu stiu ce sa fac.

Manualul e in engleza,  eu am cunostinte limitate in domeniu si solicit ajutor.
Pentru ca mi-a dat mare satisfactie prelucrarea video a fii lor mei, as dori foarte mult sa pot vedea visul implinit. (cu ochi deschisi,...........cu ochi inchisi l-am  vazut deja).

Multumesc tuturor care vor sari in ajutorul meu.

Nu de altceva dar mi-a zis soacra mea ieri :  La's ca stiu eu, ca nu esti capabil de nimic !

#21
johnny_d80

johnny_d80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.09.2005

View PostCristian 2, on Jul 24 2006, 19:10, said:

Buna la toti.

Am cumparat un  Pinnacle 9 si am inceput sa trag de pe camera <Capture> pe P.C.
Am reusi sa fac < Edit >, dar m-am impotmolit la <Make movie >.
Nu stiu ce sa fac.

Manualul e in engleza,  eu am cunostinte limitate in domeniu si solicit ajutor.
Pentru ca mi-a dat mare satisfactie prelucrarea video a fii lor mei, as dori foarte mult sa pot vedea visul implinit. (cu ochi deschisi,...........cu ochi inchisi l-am  vazut deja).

Multumesc tuturor care vor sari in ajutorul meu.

Nu de altceva dar mi-a zis soacra mea ieri :  La's ca stiu eu, ca nu esti capabil de nimic !

ioi... daca ai bagat faza cu soacra-ta te ajut io  :P
Spune-mi daca ai manualul in format pdf sau ceva electronic care sa fie de ajutor  ;)

#22
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006
Aceste este manualul:





Si acestea sunt CD urile. Sunt   4 C D uri,  dar eu am scanat doar 3, ca nu i-mi incapea pe geam:





Aceste este manualul:





Si acestea sunt CD urile. Sunt   4 C D uri,  dar eu am scanat doar 3, ca nu i-mi incapea pe geam:

#23
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View Postdizzee, on Jul 23 2006, 12:21, said:

Pai nu fac dvd-ul asta ca sa ma aflu in treaba, il fac pt o fata speciala al carei film preferat e.. Si ce sa fac daca filmul ei preferat are peste 3 ore?.. :rolleyes:

Things we do for girls.... :inlove:

Ma bucur ca ai rezolvat-o pana la urma. Sper ca data viitoare sa nu afli ca preferatul ei e SI filmul Shogun. :D

#24
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006
Aceste este manualul:





Si acestea sunt CD urile. Sunt   4 C D uri,  dar eu am scanat doar 3, ca nu i-mi incapea pe geam:

#25
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View PostCristian 2, on Jul 25 2006, 16:42, said:

Aceste este manualul:
Si acestea sunt CD urile. Sunt   4 C D uri,  dar eu am scanat doar 3, ca nu i-mi incapea pe geam:
Aceste este manualul:
Si acestea sunt CD urile. Sunt   4 C D uri,  dar eu am scanat doar 3, ca nu i-mi incapea pe geam:

Nu merge atasamentul?

#26
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006
Aceste este manualul:






Si acestea sunt CD urile. Sunt   4 C D uri,  dar eu am scanat doar 3, ca nu i-mi incapea pe geam:

Edited by Cristian 2, 25 July 2006 - 16:28.


#27
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Sublime... dar lipsesc cu desavarsire.  :)

#28
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
In fine am reusit sa fac dvd-ul, pana la urma am folosit ConvertXtoDVD, si-a iesit surprinzator de bine. Singura problema ar fi c-am pus subtitrarea cam mare, iar aceasta subtitrare apare pe imagine, nu pe banda neagra de jos.. Dar e o problema minora, si se poate remedia (o sa incerc sa fac un meniu calumea si sa pun alta subtitrare cu DVD Lab-Pro  :rolleyes: )
Oricum, vreu sa le multumesc tuturor care m-au ajutat pe thread-ul asta..  :worthy:  :coolspeak:

#29
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006

Quote

ioi... daca ai bagat faza cu soacra-ta te ajut io  
Spune-mi daca ai manualul in format pdf sau ceva electronic care sa fie de ajutor

In primul rand vrea sa-ti multumesc din inima  ca vrei sa ma ajuti si in al doilea rand, sa-mi cer scuze pentru esecul mesajului  precedent.

Iata acum ce manual am  si ce C D uri:


[ http://img458.imageshack.us/img458/8480/studio9qi7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://img358.imageshack.us/img358/2408/studio8cd3nnmp9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc pentru  indulgenta!

#30
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006

View Postdizzee, on Jul 25 2006, 19:46, said:

o sa incerc sa fac un meniu calumea si sa pun alta subtitrare cu DVD Lab-Pro  :rolleyes:
Am facut asta, utilizand ghidurile lui Matrix si Fane, a iesit un meniu super, o subtitrare acceptabila, dar imaginea nu stiu de ce este mult mai slaba decat in varianta facuta cu ConvertXtoDVD, si toate lucrurile au o tenta verzuie.. E cam ciudat, nu?..

#31
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Pai cu ce ai encodat imaginea?

#32
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006

View Postrobertino1, on Jul 26 2006, 16:30, said:

Pai cu ce ai encodat imaginea?

Am luat dvd-ul facut cu ConvertXtoDVD (care are imaginea si sunetul super) si am scos din el streamurile video si audio cu DVD Decrypter. Le-am bagat in DVD Lab-Pro, unde am adaugat alta subtitrare si un meniu calumea. Am dat Compile DVD, iar rezultatul a iesit cu o imagine mai slaba si cu tenta verzuie (nota: a doua oara n-am facut un dvd propriuzis, ci doar o imagine *.img, pe care am vazut-o cu Daemon Tools).

Acum am 2 DVD-uri: in unul imaginea e super, iar subtitrarea si meniul sunt cam jalnice, iar in celalalt e exact invers.. Pana Sambata trebe sa vad ce fac ca tre sa dau DVD-ul cadou.  :notangel:

#33
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Cam ciudat, ce-i drept. Stiam ca DVD-lab Pro nu face recodare. Cand bagi streamurile in el, in dreapta jos ai un marker care iti spune ce marime au toate cele bagate pana in acel moment in el. Acolo ce scria?

DAR, daca vrei totusi sa vezi daca poti obtine ceva SI mai calitativ, iti recomand inca o data sa pui avi-ul la encodat in MainConcept Encoder (alegi DVD in el) iar apoi ce obtii bagi in DVD-lab Pro. Merita incercarea...

P.S. Things we do for girls....e, suna cunoscut? :D

P.S. 2 Nu prea pricep chestia cu "nota: a doua oara n-am facut un dvd propriuzis, ci doar o imagine *.img, pe care am vazut-o cu Daemon Tools".

Edited by robertino1, 27 July 2006 - 16:28.


#34
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006

View Postrobertino1, on Jul 27 2006, 17:24, said:

P.S. 2 Nu prea pricep chestia cu "nota: a doua oara n-am facut un dvd propriuzis, ci doar o imagine *.img, pe care am vazut-o cu Daemon Tools".
Pai dupa ce-am terminat de compilat dvd-ul in DVD Lab, nu l-am lasat sa "arda" dvd-ul ca ma gandeam sa nu mai irosesc inca un blank (am stricat deja 2 philips-uri btw), asa ca i-am bifat optiunea "create dvd image". Imaginea era una ciudata, cu terminatie .img, de care n-am mai vazut sincer. Ma gandeam ca poate se vede asa fiindca m-am uitat la film de pe imaginea montata cu Daemon, dar parca n-as mai strica inca un blank doar ca sa verific teoria..
Oricum, am vorbit cu fata si o sa-i dau prima varianta, cica n-are nevoie de meniu pretentios sau de subtitrare perfecta.. :inlove:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate