Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

2007 Kia Cee'd

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#1
vladimirstelian

vladimirstelian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.03.2006
Kia Motors Corporation a prezentat la Salonul Auto de la Londra primele fotografii oficiale cu noul său model din clasa C, având numele de cod “ED”.
Creat special pentru consumatorii europeni, noul model Kia va fi un concurent puternic în segmentul C atunci când va fi pus în vânzare în toată Europa, în Decembrie 2006.

Cu o lungime de 4,2 metri, ED are un ampatament neobișnuit de mare (2,65 m) și va oferi cel mai mare spațiu interior din clasa sa, plus nivele de echipament foarte competitive precum și sisteme de siguranță active și pasive de ultimă generație. Încă de la lansare, gama de motorizări va fi formată din 4 propulsoare, incluzând 1.4, 1.6 și 2.0 litri CVVT pe benzină și un nou diesel 1.6 litri VGT.

„Noul nostru model pentru segmentul C, a primit numele de cod „ED” pentru că are design european, creat special pentru consumatorii din Europa”, a explicat Jean-Charles Lievens, vice președinte Kia Motors Europa. „Stilul modelului pentru producție ED subliniază că aceasta este o mașină cu un design cu adevărat european, croit cu precizie pentru segmentul C - lucru foarte important în Europa. ED este o mașină adevărat europeană, construită în Europa și vândută exclusiv pe această piață, pentru a mulțumi 100% nevoile consumatorilor.”

Combinând forme solide cu linii sensibile, ED punctează viitoarele elemente din designul Kia - precum conceptul Cee’d prezentat la Geneva la începutul acestui an și la Londra în aceste zile.

Ultimul model din clasa C, modelul D va fi produs în prima fabrică Kia din Europa, la Zilina în Slovacia. Va fi vândută exclusiv în Europa, iar modelului cu 5 uși î se va alătura variata station wagon și hatchback-ul mai sportiv cu 3 uși, începând cu septembrie și respectiv decembrie 2007.

Noul model Kia cu 5 uși își vor face premiera mondială la Salonul de la Paris, pe 28 septembrie 2006, când va fi dezvăluit și numele real al mașinii.


http://www.informati...d/kia_ed_1m.jpg


http://www.informati...d/kia_ed_2m.jpg


http://img493.images...orar00048us.jpg


http://img493.images...307/kia13ck.jpg


http://img396.images...046/kia21fk.jpg

Edited by romaximusro, 12 April 2007 - 15:34.


#2
vladimirstelian

vladimirstelian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.03.2006
http://www.worldcarf....002.mini3L.jpg
:naughty:

#3
meeshu

meeshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 15.03.2006
Se pare ca avem un castigator!!!
Eu cred ca arata foarte bine....as fi curios si la interior cum se prezinta.
Oricum, coreeni se pregatesc sa dea lovituri serioase si piata auto devine cu adevarat interesanta. Cum sa nu iubesti globalizarea!?!

#4
cheloo2005

cheloo2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.07.2005
Stie careva cam la ce pret apare masina asta, ce motorizari??
Arata tare bine

#5
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
sa vedem preturile , dotarile si motoarele :)

#6
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
logan killer ? :sadwalk:

Edited by shobi, 21 July 2006 - 21:01.


#7
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da de unde. Va avea preturi peste Kia rio , care numai Logan killer nu e. Tine cont ca va fi o masina de clasa compacta, inlocuitorul lui cerato

#8
Viktor84

Viktor84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.12.2005
poze preluate de pe garajul.ro

ps: bordul mi se pare f bine desenat si realizat,cred ca masinuta asta va fi foarte bine vanduta vand in vedere ca nu o sa aibe taxe.....sunt curios cand apare la noi

Attached Files


Edited by Viktor84, 25 August 2006 - 17:40.


#9
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
apare in 2007 se pare pe la mijloc. se fabrica in cehia sa vedem daca va avea calitatea skodei.

#10
Viktor84

Viktor84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.12.2005
in cehia se vor fabrica masini hyndai nu Kia.....cred ca Slovacia e fericita castigatoare daca nu slovenia,mereu uit

#11
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostViktor84, on Aug 26 2006, 05:32, said:

in cehia se vor fabrica masini hyndai nu Kia.....cred ca Slovacia e fericita castigatoare daca nu slovenia,mereu uit
da corect mea culpa este slovacia . am ramas cu cehoslovacia.  :deadtongue:

#12
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
prea simpatica...sa vedem preturi..

#13
vladimirstelian

vladimirstelian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.03.2006
imi place. aduce putin cu Toyota Corolla. sa speram ca intradevar se va pune accent mare pe calitate la un pret bun. lansarea oficiala pe 28 septembrie la salonul auto de la paris.

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
din lateral seamana foarte mult cu Mazda 3.

#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
kia cee'd @ Paris


Attached File  kia_cee__d.jpg   60.65K   135 downloadsAttached File  kia_cee__d2.jpg   58.69K   109 downloadsAttached File  kia_cee__d3.jpg   104.61K   103 downloadstachment]
Attached File  kia_cee__d4.jpg   98.98K   89 downloadsAttached File  kia_cee__d23.jpg   47.4K   132 downloadsAttached File  kia_cee__d233.jpg   53.34K   267 downloadstachment]
Attached File  kia_cee__d_2.jpeg   129.57K   92 downloadsAttached File  kia_cee__d_3.jpeg   132.46K   78 downloadsAttached File  kia_cee__d_4.jpeg   130.11K   61 downloadstachment]
Attached File  kia_cee__d_5.jpeg   132.11K   238 downloadsAttached File  kia_cee__d_6.jpeg   146.83K   102 downloads

#16
Icelemon

Icelemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 27.06.2006
super cool masinuta
sincer imi rastoarna toate planurile pe care le aveam pt achizitionarea unei noi masinute

pana acum taxele o faceau de neatins, iar acum poate fi la indemana oricui
logic ar fi sa creasca pretul CIP, tinand cont de noile dotari, motorizari, linii exterioare si design sportiv
ce vreau sa spun e ca inainte, adica masinile fabricate in Koreea au un pret CIP relativ mic, numai taxele o fac intangibila
la o Kia rio de exemplu, taxele se ridica la nici mai mult, nici mai putin de 6600 euro la varianta full option
ma gandesc ca acum, avand in vedere ca se va fabrica in CE vor scadea taxele si va creste pretul de fabrica
e doar o parere pura si personala si sper sa nu fie asa

oricum, ce parere aveti despre noua fabrica de la Zilna, Slovacia fata de cele 3 din Koreea
se poate sa se lucreze la fel de bine in Slovacia ca si in Koreea ?

puteti incerca noul site KIA-Cee'd

#17
RmSgl

RmSgl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.10.2006
nu a zis nimeni de 7 ani garantie cu 150.000 limita de km. 5 ani la toate plus 2 la motor si cutie
suna bine. sa vedem masina!

Edited by RmSgl, 17 October 2006 - 12:30.


#18
Icelemon

Icelemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 27.06.2006
asa e
si ar mai fi si faptul ca nu se fabrica varianta sedan la acest model
dupa cum observam tendintele sunt spre hatchback la mai toate marcile
sunt masini clasa de mijloc cu mult priza la segmentul tanar de populatie
mie imi place mult modelul RIO sedan diesel  :naughty:
sunt curios la ce preturi vor fi vandute hatchback-urile Ceed  :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate