Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Sony Ericsson W800i

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostSany, on Jul 19 2006, 00:23, said:

Sigur era card? :D

sigur ma.doar nu sunt copil.il luam eu dar nu am avut atatia bani la momentul respectiv. acum imi pare rau ca nu am imrumutat ceva bani

View PostBugghy, on Jul 19 2006, 16:13, said:

Cand eu ii explic omului preturile si el nu ma crede...
omule o fost luna trecuta oferta in metro la carduri de 512 memory stick pro duo =950 si ceva de mii, ce esti asa de greu de cap?de aia l-am luat asa de ieftin.de 2 gb am gasit la 2milioane 2 sute dar folosit in jur de 6 luni dar nu avea nimic cardu, nu era defect deloc.asta e.eu te cred ca am vazut si io preturile alea umflate dar daca a fost oferta in metro sa nu iau? :peacefingers:

Edited by aiptek, 19 July 2006 - 16:41.


#38
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
ai gasit pret bun la oferta :)

#39
tudo

tudo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.01.2006
uite-te pe linkul ce l-am postat la inceputul topicului pt pareri si detalii legate de acest model acumulate in timp din partea userilor softpedia
ca utilizator de w800 il recomand cu caldura!
diferentele dintre k750 si w800 sunt cardul, hands-freeul ( castile ) care sunt exceptionale, designul si cam atat...

mai nou daca va uitati pe forumuri externe dedicate SE veti vedea cu uimire ca va puteti transforma k750/d750 in w800 la nivel de soft, ba chiar puteti imbunatati softul camerei si audio cu cel de w810(cica la w810 ies pozele un pic mai bine, iar cu softul pt difuzor si celelalte chestii audio imbunatateste semnificativ), puteti resofta, updata, flashui, debloca etc toate astea prin cablul de date care vine la pachet! (deci nu mai e nevoie sa mergeti la serviceuri sau sa dati banii pe alte cabluri, credite de pe davinci sau alte chestii similare)

tot prin aceeasi modalitate (si anume un programel de gestionare de fisiere numit FAR manager cu un plug-in facut de un om genial numit SEFP (Sony Ericsson Flash Plug-in) ) se pot modifica foarte multe chestii in meniuri ( schimbarea iconitelor, schimbarea infatisarii playerului, modificarea parametrilor de memorie alocate pt fiecare functie, de exemplu se poate modifica sa incapa smsuri cat te tine memoria, inlocuit sau scos sunete cum ar fi sunetul la fotografiere sau la filmare, adaugat sters modificat frameurile si elemente clipart pt poze si multe alte chestii foarte tari)

aplicatii jocuri teme toate astea deja sunt mizilic :P le gasesti la tot pasu pe net
updateul de firmware gratis de pe siteul oficial SE este foarte necesar deoarece asa puteti evita sa vi se intample ce li s-au intamplat unora care spuneau mai sus ca li se blocheaza softu ca li se misca greu in meniu ca asteapta nu stiu cat timp pana face poza etc.
toate 4 modelele mentionate mai sus sunt aproape identice, fizic cel putin se pot schimba carcasele intre ele fara probleme ( la fel gasiti tutoriale pt asa ceva )

nu am dat linkuri si detalii deoarece e mai bine sa se creeze un topic special pt asa ceva. dupa ce ma voi documenta voi posta eu daca nu mi-o va lua cineva inainte.
deocamdata atat am avut in cap ... scuzati eventualele greseli.
aaa apropo w700 se afla in aceeasi oala...
am atasat o arhiva cu poze de tot felu'... carcase schimbate meniuri modificate playere backlighturi de alte culori... nebunie curata! enjoy :coolspeak:

SE =  :first:  utilizatori de SE fiti bucurosi fiindca aveti de ce !  :lol:

#40
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Sa inteleg ca pe un w700 pot pune soft de w800? Adica.... autofocus?  :naughty:  :D

#41
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Nu inteleg cum poti sa schimbi carcasa de la w800 cu una de w810, odata ce w800 are joystick. :)
Si stie cineva unde gasesc si eu carcase originale de w700? as prefera pe cea crem asa...Deoarece imi place cum arata carcasa de la w700 si as dori sa mi-o pun pe w800 cand mi-l iau am vazut pe un site si arata bestial. Spuneti magazine de unde pot sa cumpar carcase de w700...




@aiptek : Ai spus k acel card de 2 gb era folosit in jur de jumatate de an...Sigur era asa si la cel de 512 deoarece nu gaseai card nou la pretul ala de 512 mb orice oferta ar fi fost ptr. ca nu scade magazinul aproape 2 mil din pret la un card de memorie. Si la un card second-hand sa zic de 512 mb gasesti la pretul de 1 mil cum ai spus tu k l-ai cumparat :P

#42
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
tudo unde e arhiva cu poze?

#43
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostBugghy, on Jul 20 2006, 11:35, said:

Nu inteleg cum poti sa schimbi carcasa de la w800 cu una de w810, odata ce w800 are joystick. :)
Si stie cineva unde gasesc si eu carcase originale de w700? as prefera pe cea crem asa...Deoarece imi place cum arata carcasa de la w700 si as dori sa mi-o pun pe w800 cand mi-l iau am vazut pe un site si arata bestial. Spuneti magazine de unde pot sa cumpar carcase de w700...
@aiptek : Ai spus k acel card de 2 gb era folosit in jur de jumatate de an...Sigur era asa si la cel de 512 deoarece nu gaseai card nou la pretul ala de 512 mb orice oferta ar fi fost ptr. ca nu scade magazinul aproape 2 mil din pret la un card de memorie. Si la un card second-hand sa zic de 512 mb gasesti la pretul de 1 mil cum ai spus tu k l-ai cumparat :P
ma bugghy doar din metro mi-am cumparat si io cardu asta de 512 la oferta. pe tine te las in continuare cu ideile astea ca nu se poate si io raman cu cardu si gata. :naughty:

#44
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Ok. Terminam cu circumstantele ciudate legate de cardul tau :D

#45
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostBugghy, on Jul 20 2006, 12:06, said:

Ok. Terminam cu circumstantele ciudate legate de cardul tau :D
asta e ma.... :photo:

#46
tudo

tudo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.01.2006
scuze... azinoapte eram dus cu pluta  :newblush:

nu mi-a mers sa pun arhiva mare si am impartit-o in 13 ... luati toate partile dupa care dezarhivati! enjoy!
spatele si sasiul din mijloc ale carcasei de w800 merg schimbate pe w800 si celelalte si invers
vedeti in poze ;)

Attached Files


Edited by tudo, 20 July 2006 - 15:00.


#47
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
@ Tudo si acum cred k esti putin dus cu pluta ;) Vad k la tine carcasa de w800 se poate pune....tot pe un w800 :D

#48
tudo

tudo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.01.2006

View PostBugghy, on Jul 20 2006, 16:53, said:

@ Tudo si acum cred k esti putin dus cu pluta ;) Vad k la tine carcasa de w800 se poate pune....tot pe un w800 :D

se mai intampla cand folosesti num padu cu degetu mic :))  vroiam sa zic de spatele si sasiul de la w810 :)

oricum pozele trebuia sa rectifice greseala pt cei care chiar erau interesati   :notangel:

#49
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Interesante poze, dar in unele cazuri inutile :)

#50
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
bogdane mai deschide si messengeru si mai vb si nu mine.Trimitemi si mie pozele ca mie lene sa le iau de aici

#51
tudo

tudo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.01.2006

View PostBugghy, on Jul 20 2006, 19:25, said:

Interesante poze, dar in unele cazuri inutile :)

priveste partea plina a paharului  :lol:

de ce ti-e lene ? doar nu trebuie sa dai la manivela sa downloadeze :D

Edited by tudo, 20 July 2006 - 18:35.


#52
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Asa e el mai lenes :D. Partea plina a paharului e ca mai inveti cum sa pui fete noi :P k asa nu imi place ce au facut in pozele alea, negru de la k750 cu portocaliul de la w800 are o tenta de sos tiganesc....:D

#53
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Ar fi super un w800 cu carcasa crem aceea a w700 si cu un soft de w810 cred :D. Telefon mobil tunat :D

#54
tudo

tudo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.01.2006
si io mi-as schimba carcasa la w800 ... e prea aiurea albu ala  :confuzzled: .
am vazut din trecere undeva la obor la tarabele de gsm tentativa de carcasa de w800 dintr-un plastic vai steaua lui... partea alba era gri si partea portocalie rosie  :lol:
inca nu m-am interesat dar cre ca se gasesc si originale... stie cineva ceva? carcase de SE originale pe unde gasim si noi in buc?
io as vrea ceva negru sa imi pun... negru e cel mai tare... nici nu vezi jegu pe el  :roflmaofast:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate