Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony Ericsson W800i

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#19
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
Oricum are camera foarte buna de la K750 si se aude foarte bine mp3.La pretul asta cred ca e foarte bun

#20
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
@ COBu : 1. Cum adica capacul camerei e defect? Diafragma nu se mai inchide sau ce ?
               2. Si capacul de la joystick are sanse sa cada? Mie in magazin mi s-a parut k e un fel de vopsea aplicata pe joystick nu k ar avea vreun capac de fel... In poze ecranul pare cam mic, dar in realitate e acceptabil...l-am vazut in magazine.
               3. Ai avut probleme cumva cu mufa de la incarcator? Adica trebuie sa misti de mufa in dreapta, stanga se apara Optimized Charging pe ecran sau merge bine mufa si apare pe ecran imediat cum conectezi mufa la telefon?
@ Ritz : Am mai afisat preturile de la Vodafone mai sus printre primele posturi...sunt preturile de saptamana trecuta, dar nu cred k s-au modificat asa mult :P

#21
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Stai bogdane mai strange bani si ia w950  :worthy:.K800 pana in iarna ajunge la 10 mil cu abonament :P pariu

Edited by crysti_91, 17 July 2006 - 22:27.


#22
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

View PostBugghy, on Jul 16 2006, 22:12, said:

Pretul acestui telefon cu Conectare pe 24 luni este in jurul a 9.750.000 ROL si cu conectare pe 12 luni este 10.400.000 ROL. Fara conectare se mareste pretul si ajunge la 12.500.000...Dar totusi cred k isi merita fiecare banut ptr. ceeea ce iti "daruieste" cand il deschizi.


@Sany : Mai zimi despre cum se comporta w800 si ce pareri ai despre el...Sunt interesat de acest telefon mult...:D
La Germanos e 9.3 cu abonament Vodafone si nu e codat.
Pentru nevoiele mele telefonul e perfect si complet. O camara super, micut, 512 inclus, un mp3-player incredibil...

#23
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Diferenta k750i - w800 e evidenta numai la pret si  o consider nejustificata.In plus culoare carcasei ..e o chestie de gusturi,iar mie nu-mi place!

#24
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Daca la Germanos chiar este la pretul pe care l-a zis Sany, de acolo as prefera sa il cumpar, mai ales k nu e codat ar fi super ptr. k eu mai am o cartela de orange si mi-ar place sa le am pe amandoua :)

@Crysti - Nu intelegi k nu vreau w950....? M-ai capiat cu telul ala...Eu pur si simplu vreau w800 :D

@.Cris.M. - Mai sunt diferente....1. Are mp3-player mai bun w800
                                              2. Functia Walkman
                                              3. Stand-alone

#25
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005

View PostBugghy, on Jul 18 2006, 12:05, said:

@.Cris.M. - Mai sunt diferente....1. Are mp3-player mai bun w800
                                              2. Functia Walkman
                                              3. Stand-alone


   Am spus dieferente evidente.Cele expuse de tine,personal nu m-ar face sa platesc dublu.Nu sustin ca sunt doua telefoane identice,desigur ca nu putea fi vorba de o involutie,insa....e o chestie de gusturi si resurse!

#26
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Salut. Colegul meu de camera a avut w800i si imi permit sa-mi dau si eu parerea. Partile bune s-au zis mai sus, eu as sublinia calitatea exceptionala a camerei (nu zic ca n-or fi si mai bune, dar la ce modele am vazut eu, ala bate tot. Desigur, la cat costa ma mir ca nu face si cartofi prajiti).
Alt detaliu foarte bun este carcasa de o calitate excelenta si respectul fata de client inca din clipa in care l-ai cumparat (colegul meu a primit cablu de date si casti, nu stiu acuma daca asa se vand toate sau doar la magazinul respectiv e politica asta, oricum la cat costa era si cazul. Totusi, eu am cumparat K300i cand aparuse de curand pe piata si era mult mai scump ca acum, desi nu comparabil cu w800i si n-am primit nici cablu de date si nici casti. Ma rog).
La chestii cu minus, as sublinia ca nu are meniu in limba romana (daca spun vreo prostie, mea culpa, dar cand si l-a luat el, prin noiembrie, nu exista). Nu-i cine stie ce, pana la urma toti se descurca, dar e totusi un minus (sau era? whatever).
Minusul cel mai puternic, care-l enerva foarte tare, era ca se bloca softul cand iti era lumea mai draga si singura varianta era sa scoti bateria. Nu stiu daca era un defect din fabricatie sau e o mica scapare a telefonului in ansamblu.
Altfel, nu prea ai ce sa-i reprosezi.

#27
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostBugghy, on Jul 16 2006, 15:55, said:

Intr-adevar asa mi se pare si mie... :P...Mai ales k primesti la el un card de 512 Mb pe care daca il achizitionai separat mai plateai vreo 2 mil.

aham, asta sa o crezi tu 2 milioane.cu 2200000 iti cumperi card de 2 giga nu de 512. :death:

#28
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
De problema cu blocarea softului nu am mai auzit, dar totusi poate ii cazuse telefonul pe jos tare si au ramas urme prin el. Faza cu cablul de date si casti e la orice magazin care vinde w800i, deoarece asa vin ele in cutie...

S-o crezi tu. Cu 2.690.000 e card de 512 Mb, si ala de 2 Gb ajunge pe la 3 si ceva (mil.)...Poate nu te-ai uitat la ce card trebuie...
Telefonul suporta doar Memory Stick Pro Duo sau Memory Stick Duo... :P

#29
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostBugghy, on Jul 18 2006, 17:35, said:

De problema cu blocarea softului nu am mai auzit, dar totusi poate ii cazuse telefonul pe jos tare si au ramas urme prin el. Faza cu cablul de date si casti e la orice magazin care vinde w800i, deoarece asa vin ele in cutie...

S-o crezi tu. Cu 2.690.000 e card de 512 Mb, si ala de 2 Gb ajunge pe la 3 si ceva (mil.)...Poate nu te-ai uitat la ce card trebuie...
Telefonul suporta doar Memory Stick Pro Duo sau Memory Stick Duo... :P

eu am un k750i, :photo: acum cateava saptamani am cumparat un card de 512mg memory stick pro duo cu 960 de mii.nu imi spune tu mie vrajeala.trebuia sa dai o raita prin metro mai iepurica sa vezi cu ochii tai.

#30
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006

View PostBugghy, on Jul 17 2006, 19:34, said:

@ COBu : 1. Cum adica capacul camerei e defect? Diafragma nu se mai inchide sau ce ?
               2. Si capacul de la joystick are sanse sa cada? Mie in magazin mi s-a parut k e un fel de vopsea aplicata pe joystick nu k ar avea vreun capac de fel... In poze ecranul pare cam mic, dar in realitate e acceptabil...l-am vazut in magazine.
               3. Ai avut probleme cumva cu mufa de la incarcator? Adica trebuie sa misti de mufa in dreapta, stanga se apara Optimized Charging pe ecran sau merge bine mufa si apare pe ecran imediat cum conectezi mufa la telefon?
@ Ritz : Am mai afisat preturile de la Vodafone mai sus printre primele posturi...sunt preturile de saptamana trecuta, dar nu cred k s-au modificat asa mult :P
Capacelul de plastic..s-a slabit arcul si desi capacu e inchis camera ramane deschisa ca si soft.
Butonelul de cauciuc mi-a cazut azi..a rams joysticku beleit :(
Da, si mufa de incarcator si castile trebuiesc adjustate un pic de la o vreme.

#31
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

View PostC0Bu, on Jul 18 2006, 20:31, said:

Capacelul de plastic..s-a slabit arcul si desi capacu e inchis camera ramane deschisa ca si soft.
Butonelul de cauciuc mi-a cazut azi..a rams joysticku beleit :(
Da, si mufa de incarcator si castile trebuiesc adjustate un pic de la o vreme.


Si la al meu i-a cazut varful de la Joystick , dar am reusit sa-l recuperez iar mufa , ca si a mea , probabil , s-ar putea sa aiba murdarie si sa nu faca bine atingere , curata-o cu o scobitoare , pe varful careia i-ai pus niste material textil si ar trebui sa mearga , la al meu nu am facut asta , inca , dar la A1000 , asa a mers , ca nu se mai incarca de tot.

#32
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006

View Postaiptek, on Jul 18 2006, 17:31, said:

aham, asta sa o crezi tu 2 milioane.cu 2200000 iti cumperi card de 2 giga nu de 512. :death:



serios ai gasit card de 2 Gb la pretul asta? :w00t:  unde asta , in metro ? ca vreau si eu :worthy:
sigur era Pro Duo?

#33
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

View Postj1mmy, on Jul 18 2006, 22:27, said:

serios ai gasit card de 2 Gb la pretul asta? :w00t:  unde asta , in metro ? ca vreau si eu :worthy:
sigur era Pro Duo?
Sigur era card? :D

#34
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Un card de memorie sony ajunge pe la 5 milioane de 2 gb 5 milioane + .Nici pe siteul producatorilor nu e mult mai ieftin.Tot la w950 meu raman

#35
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Cand eu ii explic omului preturile si el nu ma crede...

#36
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Ce mai ziceti pe aici?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate