Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Probleme cu instalarea programelor pe Pocket PC

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
megh

megh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 27.08.2007
dezgrop acest topic cu instalarea pe pocket pc.. este vorba mai exact de un htc touch hd cusistem de operare windows mobile 6.1
dupa ce am instalat cu succes si fara prea mari dificultati mai multe aplicatii pe el m-am impotmolit de vreo saptamana la un banal media player.. mai exact am incercat vreo doua playere  (tcpmp si coreplayer) sa instalez si nu imi merge nimic
mai exact le-am copiat pe storage, le-am dat instalare in my device si ... nimic!!
va cer ajutorul in aceasta privinta cu eventuale sfaturi de instalare sau, daca se ingaduie cineva, sa imi dea si mie un player functional (sau mai multe.. pt a avea de unde testa).. adresa mea de email fiind [email protected]
multumesc.

#20
megh

megh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 27.08.2007
am rezolvat cu ajutorul si amabilitatea lui ady_uaic caruia tin sa-i multumesc si de aceasta data :)

#21
dorugrig

dorugrig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2010
Am si eu o problema, daca poate cineva sa ma lamureasca, pls. Am primit de la serviciu un PDA si vreau sa instalez niste jocuri. am gasit tot pe internet un link ptr pocket pc, l-am descarcat, l-am dezarhivat, l-am copiat pe My device si am incercat sa-l deschidsi imi apare o eroare ........is not valid Pocket PC application. cum as putea sa rezolv problema?

#22
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Detalii ?

Ce PDA / SO, ce terminatii au aplicatiile pe care vrei sa le instalezi ?

Pot fi *.exe, si se instaleaza de pe PC, prin cablu USB si un soft special (ce SO ai pe PC ?), sau pot fi *.cab, si atunci se transfera pe PPC si se instaleaza de acolo...

Edited by barboso, 05 February 2010 - 12:15.


#23
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,713
  • Înscris: 21.08.2008
Nu pot sincroniza un Eten X500+ in W7 64bit,ultima versiune este pentru Vista:
http://www.microsoft...;displaylang=en
Chiar daca instalez softul nu reusesc sincronizarea.

#24
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ai stabilit parteneriatul intre PC si PPC ?
Nu mai retin acum pasii, si n-am cablu la indemana sa-i verific, dar parca era un wizard usor de urmat...

Ai bifat in Eten / Programs / ActiveSync  / Menu / Connections... / Syncronize all PCs using this connection: USB ?

#25
maky_geo

maky_geo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.06.2010
buna seara si scuze ca nu am reusit mai devreme sa te pot ajuta in instalarea programelor pe un pda, sunt mai multe alternative si cea mai usoara ar fi sa ai instalat inainte de toate un NETCF v 3,3 wm adica un net work frame versiunea 3,5 pentru windows mobile depinde versiunea pe care o ai in acel pda 5 sau 6. Programele merg foarte bine instalate prin copi paste adica le descarci cu un calculator scoti sd cardul il pui in unitate si dai copi paste, dar mai ai nevoie de inca un program pentru ca ce descarci sunt arhivate si aici iti mai trebuie un winrar compatibil cu pda-ul tau altfel este posibil sa nu poti sa instalezi fiind incepatoare si te rog scuze poate nu esti asa incepatoare in asa ceva dar ma asigur putin ca nu vreau sa te supar cu nimic. Sper sa reusesti sau ai reusit deja dar asta iti pot da acum. si eu am un pda si il fac cum vreau eu mai nou il pot folosi si modem si telecomanda tv si multe alte functii inclusiv internet. bafta si sper ca ai inteles cam ce iti trebuie sa poti instala programe pe pda-ul tau sunt doua programe interesante care nu trebuie sa lipseasca din pda inainte sa instalezi altceva. winrar for pda si net work frame work versiunea 3,5 multa bafta iti doresc si sper sa reusesti. in alta ordine de idei vreau sa ma contactezi daca vrei sa te pot ajuta mult mai bine [email protected] Scuze inca odata ca am scris ca din mitraliera adica fara virgule dar este foarte tarziu si dimineata merg la serviciu

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate