Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 

Masina minune -> Mercedes E55 AMG

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
Agasar

Agasar

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 08.07.2003
Ma, cand am vazut masina asta, nu mi-a venit sa cred. Avea atat de multe optiuni ca nici nu stiam ca unlele din ele exista. Ca de exemplu panel solar, care iti raceste interiorul masinei cand sta parcata in soare. Altul este 'panorama sunroof,' care iti face acoperisul sa deschide intrun geam. Are si scaune ventilate sa nu te incingi prea mult cand e vremea calda, 'cruise control' care merge la o viteza presetata de tine si se adjusteaza cand te apropii de alta masina. Si are detector care iti spune cand parchezi si esti prea aproape de un obiect ca sa nu il lovesti, si are un buton pe usi care daca ai un detector la tine poti sa le incui si descui fara cheie. Iar alt buton, inauntru poate sa iti deschide si inchide portbagajul de sus pana jos.

Iar masina asta are 470 Horsepower (cai putere), v8 si merge de la 0-100 kmh in 4.5 secunde!

Si costa numai $76200 fara optiuni. O sa cumpar una cand strang niste bani, este performanta SI are tot ce vrei.

[ http://www.edmunds.com/media/2002/paris/mercedes/03.mercedes.cl55.f34.500.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.mbusa.com...p&modelCode=E55

#2
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 388
  • Înscris: 11.03.2002
76200 unde.. ca'n DK sigur e de la 130.000 in sus...  iar in DE sigur e 75.000 :)

#3
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Masina din imagine este un CL 55 AMG sau CL 600.

#4
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 783
  • Înscris: 28.11.2001
e un CL 55
asa arata un E55 AMG :
[ http://www.edmunds.com/media/2002/paris/mercedes/03.mercedes.e55.f34.500.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
heh eu am o alta preferina .. piele alba ultra lux ca doar e S-klasse  si vorba aia ce inseamna AMG?
Aici poza: [ http://www.cars.ru/pics/mers_s55_amg_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
:drac:
[ http://www.rsportscars.com/foto/03/sl55amgpp03_02_800.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
ma, nu shtiu catzi dintre voi shtiu ce inseamna scaune de piele shi care sunt "avantajele"

cruise control are ORICE mashina peste $20k in US, nu doar la Mercedes. Chestia cu deschisul porbagajului e de asemenea comuna shi nu doar de dinauntru ci de pe telecomanda. nu shtiu daca mercedes face deja remote startengine, dar eu am asta pe o Honda civic shi un accord. am platit extra pt asha ceva dar e foarte util.

sunroof e cel de tabla, nu? eu shtiam ca cel de sticla se cheama moonroof. e foarte comun.

#8
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
mashina convertibila (cabrio) e mai mult de fitze. e foarte grea, mult mai grea decat analoaga sa necabrio plus o groaza de probleme la capac, mai ales daca este textil. cele hardtop sunt parca ceva mai reliable.

in US, mai ales pe timp de vara trebuie sa fi slab la minte sa conduci un cabrio... mori de cald, ACul nu poate face fatza la caldura de afara, ai oprit la un light... te'a facut lac de sudoare... potzi sa pui capacul.. ah, ok, dar atunci de ce cabrio shi nu una normala?

sa nu mai spun ca asigurarea e mult mai mare, so te pishca shi la portmoneu... nu numai la achizitzie ci shi pe parcurs.

sistemul de centuri de sigurantza e foarte aiurea, destul de incomod, asemanator cu cele de la mashinile de curse...

mashina se murdareshte foarte repede la interior din cauza prafuului,
scrumului de tzigara de la mashinile din fatza, gainatzului pasarilor etc.

alt dezavantaj este ca in mashina cabrio nu potzi sa ai hartii pe scaunul din spate sau langa tine.

cand mashina e deschisa... goodbye sa auzi difuzoarele, iar daca ai sistem de navigatzie care itzi vorbeshte.. la revedere de asemenea

la parcare trebuie sa o inchizi neaparat, altfel.. ai surprize, nenumarate...

so, cam astea sunt avantajele unei mashini cabrio

#9
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
da' e frumoasa.. si e visu' meu da?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate