Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

masina ideala pt voi

- - - - -
  • Please log in to reply
309 replies to this topic

#37
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Singur, un A3 2 L TDI 170 Cp, argintiu, garda reglabila, trei usi.
Sau un A4 2,5 L TDI 4x4 cam 225 Cp, argintiu, garda reglabila, 4 usi.
Cu familia, un Tuareg V10 TDI 313 Cp, tot argintiu, si cu tot arsenalul, tot teren.
Ce frumos visam !     :P

#38
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
astept teleportarea :D

#39
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Mai interesant ar fi fost topicul, Ce masina ideala v ati dori? .... Ce masina conduceti?

Ai atunci ai fi vazut numai: Asi dori sa conduc un Audi A8 de 4,2l,..in prezent conduc o berlina din 82  :P

#40
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
un Chevy Corvette  :inlove:

#41
Cocobirlozaur

Cocobirlozaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 19.07.2006

View Postcryo, on Jul 3 2006, 14:46, said:

esti sigur? ;)
la ce bun un McLaren, cand aproape nici nu il poti scoate din garaj? Adauga la asta problemele de fiabilitate inerente oricarui supercar, si vei descoperi ca pentru fiecare zi in care iesi cu McLarenul la plimbare, vei petrece o saptamana cu autobuzul ;)

De ce McLaren ,care pierde tot la F1 ? (din cauza motoarelor)

View Postcreizi_boi, on Jul 2 2006, 17:53, said:

Ce model de masina v-ar place sa conduceti si de ce?Ce-ati dori sa aiba: un consum mic, o culoare anume, clima, confort sporit, etc...


Masina cu forma aerodinamica perfecta ! (exxista , a fpst creeata de un roman) c, sa fie made in Japan
(cei mai buni lucratori)
Combustibil Non-poluant
Comfort francez
Eleganta englezeasca
Pret pe care sa mi-l pot permite
Cer mult ?


View PostMAK, on Jul 10 2006, 22:56, said:

Singur, un A3 2 L TDI 170 Cp, argintiu, garda reglabila, trei usi.
Sau un A4 2,5 L TDI 4x4 cam 225 Cp, argintiu, garda reglabila, 4 usi.
Cu familia, un Tuareg V10 TDI 313 Cp, tot argintiu, si cu tot arsenalul, tot teren.
Ce frumos visam !     :P


Daca vrei garda reglabila , dc nu Citroen , care la suspensii e inegalabil !

#42
inside_spy

inside_spy

    infiltratã în autobazã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Mi-aº dori sã conduc un monopost de Formula 1 (Renault sau Ferrari)

În prezent conduc un Renault Clio III din 2006 (12.000 km)

#43
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
la momentul actual o masina in genul solenzei mi-ar place. Adica o masina cat de cat fasneata, la care sa iti placa sa te joci cu vitezele, destul de usor de strecurat macar cu ac ( in versiune clima--parca asa ii zice)

#44
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
Mercedes E Klasse  E270 CDI sau chiar 200CDI. My dream car.

PS: din 2000-2002

#45
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
audi rs4

#46
costicr

costicr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.05.2006
O Skoda Tudor de culoare rosie ar fi ideala pentru mine.

#47
ManiakuSantaFe

ManiakuSantaFe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 22.12.2005
Un Porsche Cayenne turbo negru, un S Klasse alb perlat (modelul nou!) si un Merc Bot de cal facut dupa sufletul meu :D

P.S. De ultima parte sper sa ma apuc anul viitor

Momentan conduc un Hyundai SantaFe 2.0 CRDi 141 cp

#48
Cocobirlozaur

Cocobirlozaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 19.07.2006

View PostManiakuSantaFe, on Aug 14 2006, 17:22, said:

Un Porsche Cayenne turbo negru, un S Klasse alb perlat (modelul nou!) si un Merc Bot de cal facut dupa sufletul meu :D

P.S. De ultima parte sper sa ma apuc anul viitor

Momentan conduc un Hyundai SantaFe 2.0 CRDi 141 cp


Ca tot va place voua la nemtzeshtile astea , cand stiti bine ca nu sunt nici cele mai fiabile(japan) .nici cele mai rapide ( japan , italia) nici cele mai frumoase... ma rog aici ar fi o kestie de gust.
La Trabant shi Wartburg nu va bagati ? (masini germane) hahahahahaha

#49
dorii

dorii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.08.2007
pt inceput pot spune k aveti gusturi destul de ok
asa  akum saxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxniste gume pe masura interior doar muzica toata ideea k eventualele modificari facute sa nu fie asa evidente adi ka ka xxx xxxxxxxxxx astept eventualele corectii din partea voastra ms

---------------------------
Da, prima corectie :
Aici nu este jungla mircului, si la inca un mesaj scris tot asa, n-o sa mai scrii pe Softpedia
  @MAK

Edited by MAK, 02 August 2007 - 22:08.


#50
Gogu Steriade

Gogu Steriade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.12.2005
Cred ca voi toti nu ati auzit inca de "vrabia malai viseaza!" :):):) Topicul ar un sondaj destul de ok pt o companie producatoare, insa doar daca ar avea raspunsuri concrete..De exemplu ar fi fost mai atractiv si real "Ce masina iti doresti in bugetul detinut sau propus in urmatoarele 6-12 luni?" :) Atunci nu s-ar mai fi scris McLaren, rs4...multe nebunii :) sa fim seriosi! Sa zic ce mi-ar placea? Un golfuletz ar fi super ok! Cel mai economic posibil...sunt contra puterii excesive la volan, unde orice tembel se crede superman prin intermediul masinii si sfarseste dezintegrat intr-un pom, zid, camion, etc :)

#51
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005

View PostGogu Steriade, on Aug 3 2007, 00:59, said:

Cred ca voi toti nu ati auzit inca de "vrabia malai viseaza!" :):):) Topicul ar un sondaj destul de ok pt o companie producatoare, insa doar daca ar avea raspunsuri concrete..De exemplu ar fi fost mai atractiv si real "Ce masina iti doresti in bugetul detinut sau propus in urmatoarele 6-12 luni?" :) Atunci nu s-ar mai fi scris McLaren, rs4...multe nebunii :) sa fim seriosi! Sa zic ce mi-ar placea? Un golfuletz ar fi super ok! Cel mai economic posibil...sunt contra puterii excesive la volan, unde orice tembel se crede superman prin intermediul masinii si sfarseste dezintegrat intr-un pom, zid, camion, etc :)

Ai dreptate. Sunt de acord cu tine... si cazuri deastea auzim la tv in fiecare saptama... Baieti de bani gata, iau permisu pe blat taticu genors le ia o masina cu peste 200cp... Asta este....

Sa revenim la subiect, eu prefer bmw-urile... si nu-mi permit sa dau prea multi bani... totusi un seria 1 nou ar fii super... daca nu un golf V :D
Si cand cumpar o masina, NEAPARAT sa fie noua, sau in cel mai rau caz, sh dar in garantie.

Edited by tomycta, 04 August 2007 - 18:25.


#52
Gogu Steriade

Gogu Steriade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.12.2005
da seria 1 e chiar misto..desi sunt multi care spun ca nu ar fi prea fiabil, insa la 3-4 ani cat se tine o masina noua...e super ok! Plus ca are un desing de BMW la interior (ceea ce conteaza cel mai mult pt un sofer, nu?) si e vreo 20k. De asemenea la 20k iti iei golf 2.0 TDI de 140cp, care iar e o masina frumoasa si economica la puterea dezvoltata! :) Chestia cu "noua", imi doresc la fel! Adica, prefer polo de 11k, decat Passat de 10k sh din germania! :) Chiar daca multi imi vor critica alegerea, insa e bucuria enorma pe care o ai cand e noua, e satisfactia muncii (bine, pt cei cu munca..aia de invart diverse si isi cumpara masini mai scumpe...cred ca nu ii bucura prea multe in viata).

#53
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcreizi_boi, on Jul 2 2006, 10:53, said:

Ce model de masina v-ar place sa conduceti si de ce?Ce-ati dori sa aiba: un consum mic, o culoare anume, clima, confort sporit, etc...
Ce masina mi-ar placea sa am in my dreams? Pai sa vedem....
Am vazut modelul conceptual Peugeot 908 RC si trebuie sa spun ca am ramas tablou. E beton masina.....
Din punct de vedere al esteticii exterioare si al performantei mi-ar place Aston Martin Vanquish S sau DB 9.Daca e vorba de lux si comfort mi-ar place Bentley Continental GT sau Maybach. Cit despre interior las imaginile sa vorbeasca:

In realitate,imi place masina pe care o am.Stiti cum vine vorba aia: Imi place ceea ce-mi pot permite sa cumpar... :P


Attached File  maybach_int2.jpg   69.27K   35 downloadsAttached File  2004_Auto_Show_007___Maybach_62.jpg   818.64K   28 downloads
Attached File  maybach_rear.jpg   29.38K   21 downloadsAttached File  maybach_int3.jpg   61.95K   29 downloads
Attached File  Mondial_2004_Maybach_01.jpg   115.36K   23 downloads

Attached Files


Edited by Nefersetty, 07 August 2007 - 09:49.


#54
d.dan

d.dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.08.2006
subaru Forester 2.5xt, 2007

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate