Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

noul soft "destinator 6"

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
adyxon

adyxon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.11.2005
Foloseste cineva Destinator 6? L-am instalat nu demult pe un PDA Navman Pin si merge super. Are hartile delaliate din toate tarile UE,  UE Roadmap , si East European Map care acopera si Romania(strazile principale). Ptr. informatiii :   [url=http://www.destinatortechnologies.com/.Eu]http://www.destinato...
Eu il folosesc ptr Irlanda momentan.A-si vrea sa stiu daca foloseste cineva" EU Road map" care e inclusa in el.
Ps. Este si versiune ptr. mobile phone.

Edited by adyxon, 01 July 2006 - 18:17.


#2
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
problema e ca in romania are detaliate foarte putine orase. eu am descoperit doar bucuresti si timisoara. in bucuresti e ok. hartile sunt cele de la navteq (folosite si de route 66)

#3
lukas75

lukas75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 28.03.2005
Intr-adevar GPS ul meu Packard Bell P400 are soft Destinator ND. In rest nu am reusit sa aflu amre lucru .....
As putea pune pe el Destinator 6 sau acesta e exclusiv pt telefoane PDA cu GPS?

#4
adyxon

adyxon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.11.2005

 lukas75, on Jul 5 2006, 09:57, said:

Intr-adevar GPS ul meu Packard Bell P400 are soft Destinator ND. In rest nu am reusit sa aflu amre lucru .....
As putea pune pe el Destinator 6 sau acesta e exclusiv pt telefoane PDA cu GPS?
Exista si versiune ptr PN. Si al meu avea un alt soft care era de kk, dar asta are hartile din 2006 (in special westul europei).

#5
valipod

valipod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.08.2006

 adyxon, on Jul 1 2006, 19:15, said:

Foloseste cineva Destinator 6? L-am instalat nu demult pe un PDA Navman Pin si merge super. Are hartile delaliate din toate tarile UE,  UE Roadmap , si East European Map care acopera si Romania(strazile principale). Ptr. informatiii :   [url=http://www.destinatortechnologies.com/.Eu]http://www.destinato...
Eu il folosesc ptr Irlanda momentan.A-si vrea sa stiu daca foloseste cineva" EU Road map" care e inclusa in el.
Ps. Este si versiune ptr. mobile phone.
Eu am incercat sa folosesc programul, dar... ori are un viciu de gindire, ori am eu un val peste ochi. Ideea e ca daca vrei sa mergi din romania in grecia, pentru el e ca si cum ai vrea sa mergi cu masina din romania pe luna, pentru ca grecia e o alta harta decit eastern europe, si programul nu stie sa treaca automat de la una la alta. Gresesc eu?

#6
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
gresesti doar putin. daca instalezi si harta "major roads" cand faci rutare te lasa sa alegi destination on other maps

#7
fstoian

fstoian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.09.2006
Salut.
Vreau sa folosesc destinator 6.
Poate cineva sa-mi trimita versiunea 6, cu o singura harta..pt exemplu pe email.
florin_stoian la yahoo.
Multumesc frumos

#8
adyxon

adyxon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.11.2005

 valipod, on Aug 30 2006, 09:23, said:

Eu am incercat sa folosesc programul, dar... ori are un viciu de gindire, ori am eu un val peste ochi. Ideea e ca daca vrei sa mergi din romania in grecia, pentru el e ca si cum ai vrea sa mergi cu masina din romania pe luna, pentru ca grecia e o alta harta decit eastern europe, si programul nu stie sa treaca automat de la una la alta. Gresesc eu?
Nu gresesti deloc :D  eu l-am folosit , din Irlanda-Romania si retur, am avut toate hartile delaliate + Europe Roadmap 2006. La fiecare tara la iesire, intram pe teren viran nu se mai incarca urmatoarea harta( si am avut cateva okazii ex franta-germania-austria-ungaria). Solutie : tragi pe dreapta si recalculezi  :) In rest e ok.    
     In Paris l-am folosit pana la turnul Eiffel si eram sa o iau in freza din cauza pasajelor f.lungi , pierdea semnalul in pasaj, si cand ieseam abia reusea sa prinda un pic de semnal si intram in alt pasaj. A trebuit sa trag pe treapta ca sa recalculeze in liniste altfel cred ca nu mai ieseam din Paris. Am mai avut probleme in Paris datorila numeroaselor sosele care sunt separate intre ele dar f. aproape una de alta( se intampla sa mai sara sageata de pe o strada pe alta . Pe langa Viena, soseaua de centura aia noua nu e pe harta dar ai indicatoare la tot pasul si depasesti situatia. Locul unde am zis ca Destinator face toti banii a fost Budapesta, unde am intrat prin centrul orasului( unde nu e nici un indicator), si ma scos rapid la M1.
   In Romania naspa tare , nu-s decat drumurile principale.
Pot sa spun ca m-am lasat pe "mana lui" pana la intrare in tzara, nici nu am pus mana pe harta.
  Data viit. o sa incerc i-go, dar pana atunci mai este.

Edited by adyxon, 20 September 2006 - 00:56.


#9
lalo

lalo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.11.2006
Pentru ca D6 sa functioneze pentru mai multe tari trebuie fiecate tara sa fie instalata pe o singura carte de memorie plus MRE. Numai aceasta harta face legatura intre fiecare harta separata.

De unde se poate procura comenzile in romana

Lalo

#10
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
merge sa navighezi dintr-o tara in alta si cu toate hartile pe acelasi card. singura chestie care iti trebuie este harta MRE (Major Roads of Europe).

#11
adyxon

adyxon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.11.2005

 lalo, on Nov 26 2006, 08:10, said:

Pentru ca D6 sa functioneze pentru mai multe tari trebuie fiecate tara sa fie instalata pe o singura carte de memorie plus MRE. Numai aceasta harta face legatura intre fiecare harta separata.

De unde se poate procura comenzile in romana



Lalo
in cazut asta sa inteleg ca i-mi trebuie un buzunar plin de carduri? :D

Edited by adyxon, 06 December 2006 - 19:43.


#12
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
cred ca voia sa spuna ca pe acelasi card trebuie toate hartile + MRE ca sa mearga

#13
adyxon

adyxon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.11.2005
Dupa cum am mai zis pe acest topic, acest bug a fost testat personal.de exemplu te aflii in Paris si setezi ca destinatie un oras din Romania, inainte de a face ultimul viraj i-ti arata urmatorul pas, de ex. Arad 2500 km, fara sa-ti mai indice alte skimbari de directie pana la destinatie ( ca si cum de la frontiera Frantei ai avea pana in Romania drum drept). Iar apoi cand ai trecut frontiera arata vreo cateva sute de metrii teren viraan apoi "eror loading map", repet cu toate hartile instalate+ MRE.Si mi sa intamplat la fiecare frontiera acest lucru (si au fost destule).

Edited by adyxon, 09 December 2006 - 03:30.


#14
lalo

lalo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.11.2006
Bineinteles pe acelasi card. Eu am un card de 2GB si am instalat aproape toate tarile europei. Multe harti trec peste granita. De exemplu harta Alpi contine Austria, Elvetia si sudul Germaniei. Aici am taiat Germania si am lasat numai A+CH pentru ca Germaia are o harta separata.

Scuze - vorbesc prea rar romaneste.

#15
relativ76

relativ76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.12.2006
Salutare, cine imi poate spune si mie de unde pot descarca o arhiva cu hartile pentru tarile din Europa de Est pentru Destinator caci eu nu dispun nici de Slovenia, Ungaria, Romania etc. Multumesc.

#16
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

 valipod, on Aug 30 2006, 10:23, said:

Eu am incercat sa folosesc programul, dar... ori are un viciu de gindire, ori am eu un val peste ochi. Ideea e ca daca vrei sa mergi din romania in grecia, pentru el e ca si cum ai vrea sa mergi cu masina din romania pe luna, pentru ca grecia e o alta harta decit eastern europe, si programul nu stie sa treaca automat de la una la alta. Gresesc eu?
Perfect adevarat Am si eu un GPS Packard Bell P400 tot cu Destinator 6 pe el si tre sa schimbi hartile la granita dintre tari ca altfel nu merge ! Chiar naspa ! Dar am aflat de curand ca poti schimba softul Destinator 6 al GPS-ului tau cu un altul mai performant si pentru care exista mai multe harti . Nu stiu prea multe detalii , dar cum o sa aflu mai multe voi veni cu detalii !

Pana atunci numai bine !

#17
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

 lalo, on Nov 26 2006, 10:10, said:

Pentru ca D6 sa functioneze pentru mai multe tari trebuie fiecate tara sa fie instalata pe o singura carte de memorie plus MRE. Numai aceasta harta face legatura intre fiecare harta separata.

De unde se poate procura comenzile in romana

Lalo

DE UNDE O POT OBTINE PENTRU CA NU AM REUSIT SA DAU DE EA ?

MULTUMESC CU ANTICIPATIE !

 bluehunt, on Nov 26 2006, 15:58, said:

merge sa navighezi dintr-o tara in alta si cu toate hartile pe acelasi card. singura chestie care iti trebuie este harta MRE (Major Roads of Europe).

Am avut cand am cumparat initial GPS-ul un packard bell p400 toate tarile care se gasseau si pe cd-ul cu care a venit gps-ul , am vrut sa bag niste melodii pe card si am mai sters din ele , (adica toate) apoi cand am incercat sa la bag pe toate pe card nu am putut , ocupau prea mult si cardul de 256 mb era prea mic , cum a fost posibil sa fie initial toate si apoi nu mai era posibil sa le bag pe toate ?? era defapt MRE instalat , pt. ca pe CD nu am gasit harta asta ?

 relativ76, on Dec 19 2006, 03:26, said:

Salutare, cine imi poate spune si mie de unde pot descarca o arhiva cu hartile pentru tarile din Europa de Est pentru Destinator caci eu nu dispun nici de Slovenia, Ungaria, Romania etc. Multumesc.


Raspunsul il vei afla pe topicul meu acolo gasesti adresele catre locul de unde faci rost de hartile pe care le doresti : http://forum.softped...t...=232199&hl=

Bye !

Edited by Master-Vyk, 10 April 2007 - 17:20.


#18
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

 adyxon, on Sep 20 2006, 00:55, said:

Nu gresesti deloc :D  eu l-am folosit , din Irlanda-Romania si retur, am avut toate hartile delaliate + Europe Roadmap 2006. La fiecare tara la iesire, intram pe teren viran nu se mai incarca urmatoarea harta( si am avut cateva okazii ex franta-germania-austria-ungaria). Solutie : tragi pe dreapta si recalculezi  :) In rest e ok.    
     In Paris l-am folosit pana la turnul Eiffel si eram sa o iau in freza din cauza pasajelor f.lungi , pierdea semnalul in pasaj, si cand ieseam abia reusea sa prinda un pic de semnal si intram in alt pasaj. A trebuit sa trag pe treapta ca sa recalculeze in liniste altfel cred ca nu mai ieseam din Paris. Am mai avut probleme in Paris datorila numeroaselor sosele care sunt separate intre ele dar f. aproape una de alta( se intampla sa mai sara sageata de pe o strada pe alta . Pe langa Viena, soseaua de centura aia noua nu e pe harta dar ai indicatoare la tot pasul si depasesti situatia. Locul unde am zis ca Destinator face toti banii a fost Budapesta, unde am intrat prin centrul orasului( unde nu e nici un indicator), si ma scos rapid la M1.
   In Romania naspa tare , nu-s decat drumurile principale.
Pot sa spun ca m-am lasat pe "mana lui" pana la intrare in tzara, nici nu am pus mana pe harta.
  Data viit. o sa incerc i-go, dar pana atunci mai este.

Perfect adevarat toate situatiile povestite de tine sunt traite si de mine , ma aflam in Italia , Torino si mergeam pe un bulevard si 3 benzi pe sens , si sensurile despartie de o zana verde , daca era sa ma iau dupa GPS ma aflam pe contrasens . Iar faza cu schimbatul hartilor oridecate ori treci dintr-o tara in alta tre' sa schimbi hartile , iar asta e chiar EXASPERANT !! :death: :angry: :cursing:    dar am aflat ca softul GPS-ului se poate schimba si sincer abia astept sa aflu cu ce pot schimba softul cu care mi-a venit GPS-ul meu (destinato 6 , GPS-ul fiind un Packard Bell : http://www.packardbe...5780000-53.html  )
dar acum ramane de vazut cu ce anume. Hmmm ! ceva sugestii aveti ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate